sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

"Nie dotrzymał obietnic". Mieszkańcy znowu zbierają podpisy przeciwko wójtowi

Dodano: 7 marca 2016, 17:59

Mieszkańcy gminy Wąwolnica znowu zbierają podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania wójta Marcina Łaguny. Poprzedni wniosek został odrzucony

- Musieliśmy odrzucić poprzedni wniosek, bo niektóre podpisy złożone były błędnie, brakowało na przykład dokładnego adresu. Dotyczyło to ponad 30 osób i nie został spełniony warunek zebrania podpisów od 10 proc. wyborców – mówi Teresa Bichta, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie. – Nie mogliśmy wezwać do usunięcia błędów, bo upłynął termin.

Na zebranie podpisów i złożenie nowego wniosku mieszkańcy mają czas do 11 kwietnia. Pod wnioskiem musi się podpisać przynajmniej 386 osób.

– Referendum zostałoby rozpisane w ciągu dwóch miesięcy. Żeby było ważne, musi w nim wziąć udział 30 proc. mieszkańców uprawnionych do głosowania – tłumaczy Bichta.

Za odwołaniem wójta musiałoby się opowiedzieć większość mieszkańców.

- Podpisy cały czas są zbierane. Trudno jest mi dokładnie powiedzieć ile osób w tym momencie podpisało się pod wnioskiem, ale jest ich już na pewno ponad 200 – mówi Ryszard Rodzik, jeden z inicjatorów referendum.

Obietnice

O tej sprawie pisaliśmy kilkakrotnie. Mieszkańcy zarzucają wójtowi m.in. niedotrzymywanie obietnic przedwyborczych, brak przejrzystej polityki finansowej i złe zarządzanie gminą.

Poszło m.in. o likwidację podstawówki w Karmanowicach i jej przejęcie przez stowarzyszenie. Sprzeciwiała się temu część mieszkańców i radnych. Jednak pod koniec stycznia rada podjęła uchwałę intencyjną w tej sprawie.

- Szkoła była, jest i będzie. Rozmawiam już ze stowarzyszeniami, które mogłyby ją przejąć. Mogę potwierdzić, że wszyscy nauczyciele i pracownicy obsługi otrzymają propozycje pracy, a rodzice nadal będą mogli zapisywać swoje dzieci do Karmanowic – przekonywał wójt Marcin Łaguna.

Grzegorz Dunia

Inicjatorzy referendum wskazują też na brak jawnej polityki finansowej, brak konsultacji z mieszkańcami oraz zatrudnianie w Urzędzie Gminy i jednostkach podległych osób spoza gminy. – Chodzi tu np. o Grzegorza Dunię, byłego burmistrza Kazimierza Dolnego, który jest doradcą wójta. W prowadzonej kampanii wyborczej wójt zarzekał się, że nie utworzy takiego stanowiska – zaznaczał Rodzik. – Poza tym w gminie dublowane są etaty np. przez kilka miesięcy dwóch kierowników gospodarki komunalnej, czy dwóch dyrektorów w domu kultury.

Zarobki kierownictwa urzędu są również ogromne jak na warunki naszej gminy.

– Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości, wystarczy przyjść na komisje lub sesje Rady Gminy, gdzie dokonywane są zmiany w budżecie – tłumaczy wójt i dodaje, że znamienne jest to, że jeden z inicjatorów referendum, startujący w ostatnich wyborach na wójta gminy, chciał po wyborach pracować w gminie, ale za dużo większe pieniądze niż obecny na stanowisku doradcy Grzegorz Dunia.

Gość
Gość
gość
(345) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 marca 2016 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moja księgowa p. Krystyna twierdzi tak: po to są w księgowości działy, rozdziały, aby ludzie nie wiedziały, dzie się ich pieniądze podziały. Szczera prawda - pozdrawiam.
Rozwiń
Gość
Gość (26 marca 2016 o 10:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chciałem złożyć życzenia na ręce Pani Przewodniczącej ,Życzymy rozumu, kultury,obycia, empatii, normalności, oplewionych buraków i posprzatanej obory Niech nowy chodnik prowadzi Panią do działki pod przyszły dom By nastąpiła ta dobra zmiana !Pieniędzy nie życzymy bo wiemy że Pani jak ptak nie pracuje a zbiera
Rozwiń
gość
gość (25 marca 2016 o 23:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A jeszcze nie tak dawno miało być pół etatu dla doradcy a tu się dowiadujemy że już jest prawie cały .Czyli i podwyżki w gminie to prawda .Kpiny z nas sobie robią !!!!!! Musimy przerwać tą farsę ,tak nie może być .Ludzie w Karmanowicach jednak dobrze wójta przejrzeli że to manipulant i kłamca .Pora teraz z naszej strony wystawić mu wilczy bilet za jego arogancję

Rozwiń
gość
gość (25 marca 2016 o 10:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jeżeli jest  ktoś kto jeszcze wierzy wójtowi w jego kłamstwa to jest na głównym forum wpis z którym można się zapoznać i wyrobić zdanie jak nas wodzi za nos .Miejmy nadzieję że już nie długo

Rozwiń
gość
gość (25 marca 2016 o 10:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

NO nie cały raptem 4/5 .Śmiech na sali i robienie z ludzi idiotów. Na każdym kroku kłamstwa .Tak postępuje tylko ignorant który ma nas wszystkich w głębokim poważaniu , a kto tego jeszcze nie zobaczył to niech przejrzy na oczy jak najszybciej żeby potem nie było za późno !!!!!!!!!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (345)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!