niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Amazonki w obronie COZL. Nie chcą połączenia szpitali

Dodano: 10 lutego 2016, 13:13
Autor: kp

Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek jest przeciwne połączeniu Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej ze szpitalem Jana Bożego.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Jesteśmy zbulwersowane brakiem zgody władz województwa na to, by w Lublinie było wysokospecjalistyczne centrum onkologii. Rozbudowa COZL nie ma na celu utworzenia nowego zakładu opieki zdrowotnej, poprawiając warunki szpitala Jana Bożego, ale stworzenie prawdziwego Centrum Onkologii, gdzie pacjent otoczony jest pełną opieką – czytamy we wczorajszym liście otwartym podpisanym przez Danutę Cyzman, prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek. – Od 23 lat jestem pacjentką COZL, obserwuję ciągłe zmiany zmierzające do poprawy warunków opieki i leczenia pacjentów. Chcemy, aby tak zostało.

Jak zaznaczają Amazonki, stworzenie w COZL nowych oddziałów – hematologicznego oraz chirurgicznych – nie jest konkurencją dla oddziałów o podobnych zakresach świadczeń w innych szpitalach. – COZL to nie jest szpital ogólnoprofilowy, lecz szpital, w którym leczeni są pacjenci z problemem nowotworowym – podkreśla prezes LSA.

Przypomnijmy, że koncepcję połączenia COZL i szpitala Jana Bożego opracowała firma Ernst&Young. Skrytykowali ją radni wojewódzcy PiS, m.in. w kontekście zakładanej redukcji liczby pracowników aż o 555 osób. Zarząd Województwa nie podjął jeszcze żadnych decyzji dotyczących połączenia szpitali.

Gość
Gość
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 lutego 2016 o 18:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pacjent Ludzie piszecie bzdury jestem pacjentem tego szpitala , a wcześniej byłem w iinym szpitalu to tam byli tacy fachowcy , że uznali , iż mam już raka wszędzie, nieumieli odczytać zdjęcia dopiero lekarz z COZL powiedział że tam nic w kościach nie ma a jest złamane biodro Dwa m-ce leczenia prochy i patrzenie kiedy t o nastapi. trzeb abyło zrobić tylko operacją na biodro . pozdrawiam ośrodki onkologiczne i współczuje pacjentom z innych szpitali.
Rozwiń
Gość
Gość (10 lutego 2016 o 18:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
COZL!!!!! Zobaczcie indeks sprawności szpitali. COZL- widnieje na szarym końcu... A wywyższaaa się ponad wszystkie inne szpitale jako centrum wysokospecjalistyczne. Tymczasem to marzenie rządzących. A budowany jest za publiczne pieniądze -czyli nasze i powinien służyć ludziom w celu ratowania ich zdrowia, a nie być rozgrywką polityczną ,czy jak czuję personalną. NIe widzę żadnej przeszkody zęby poprawić warunki bożego jana - bo opiekę lekarską i pielęgniarską mają bardzo dobrą. Też zasługują na nowy szpital- od lat. Tylko czy nas obywateli na to stać i politycy to dostrzegają??????????????
Rozwiń
Gość
Gość (10 lutego 2016 o 15:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co one mają do gadania. Ktoś chce zrobić z COZL lodziarnię, i po trupach zrobi. Jam mawiała Swicka, lody na ochronie zdrowia, lody dla kasy i urody. A może tylko dla kasy, już nie pamiętam.
Rozwiń
Gość
Gość (10 lutego 2016 o 14:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Każdy (decydenci, wypowiadający się i nowi pacjenci powinni koniecznie zapoznać się ze statystykami przeżywalności pacjentów COZL oraz innych ośrodków w kraju.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!