sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Angielski dla 5-latków od września obowiązkowy

Dodano: 12 sierpnia 2015, 19:08
Autor: ask

W woj. lubelskim wszystkie przedszkolaki uczą się już języka obcego (Fot. freeimages.com)
W woj. lubelskim wszystkie przedszkolaki uczą się już języka obcego (Fot. freeimages.com)

Od września 5-latki (uczniowie zerówek) będą obowiązkowo uczyć się języka angielskiego – mówi rozporządzenie ministra edukacji. Za dwa lata naukę języków rozpoczną już wszystkie grupy przedszkolne, czyli być może także dwulatki. Okazuje się, że na Lubelszczyźnie nie jest to nowość, bo od kilku lat wszystkie przedszkolaki uczą się już języków obcych.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Edukacji Narodowej w tym roku angielski poznawać będą 5-latki oraz 6-latki, którym odroczono obowiązek szkolny. 1 września 2017 r. obce słownictwo zaczną obowiązkowo poznawać już wszystkie przedszkolaki. Jeśli wejdzie w życie ministerialny pomysł, by do przedszkoli trafiły także 2-latki, one także rozpoczną naukę języka obcego.

Okazuje się, że na Lubelszczyźnie pomysł resortu oświaty nie spowoduje żadnych zmian, bo wszystkie przedszkolaki uczą się już języka obcego. W niemal wszystkich przypadkach jest to właśnie język angielski.

– To dla nas żadna nowość. Angielskiego w lubelskich przedszkolach maluchy uczą się bezpłatnie od dwóch lat – usłyszeliśmy w Wydziale Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Lublinie.

– Nauka języka nowożytnego była u nas od dawna. Jedyna różnica to to, że od września będzie bezpłatna – mówi Jerzy Michalski z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Zamościu.

Jak często dzieci będą się uczyć języków? Grupy najmłodsze – dwa razy w tygodniu przez piętnaście minut. Starsze – dwa razy w tygodniu uczą się przez pół godziny. Maluchy będą uczyły przedszkolanki, które zdobyły dodatkowe uprawnienia do nauczania języka lub nauczyciele, z którymi przedszkola podpisały stosowne umowy. 

leonardoschool
Gość
Gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

leonardoschool
leonardoschool (26 września 2015 o 12:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jeśli chcecie [url=http://angielskidladzieci.lublin.pl]angielski dla dzieci lublin[/url] to warto wybrać szkoły z doświadczeniem w tym temacie

Rozwiń
Gość
Gość (13 sierpnia 2015 o 17:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w Lublinie może i przedszkolaki mają darmowe zajęcia, ale co z innymi miejscowościami, ja za moje dziecko płacę, Pałce również za zajęcia z rytmiki więc nawet zajęcia fizyczne w niektórych przedszkolach są płatne. Podkreślam że jest to przedszkole samorządowe, a co z prywatnymi przedszkolami?
Rozwiń
Gość
Gość (13 sierpnia 2015 o 10:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chyba komuś upał zaszkodził!!!!!!!!!!!!!! 2 letnie dzieci i angielski!!!!! takie dzieci dopiero zaczynają mówić i ma to być język polski!!!!! Chyba że przewidują emigrację........haha
Rozwiń
Kita
Kita (13 sierpnia 2015 o 10:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niektórzy nie mają pojęcia o nauczaniu i procesach kognitywnych. Do 11 roku życia dziecko się uczy najszybciej, jest w stanie przyswoić każdy język w błyskawicznym tempie. Bardzo dobrze, że są języki w przedszkolach. Kwestia tego, czy te lekcje będą prowadzone w odpowiedni sposób, ale pisanie o "zerowej skuteczności" jest znakiem całkowitej nieznajomości tematu.

Rozwiń
Koperta
Koperta (13 sierpnia 2015 o 09:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Interesujące nie ma pieniędzy na dobrą naukę w szkołach, a tu na przedszkole będzie. Dziwnie jakoś te środki są rozdysponowane. Dla mnie szkoda wielka, że nie robią np. mniejszych grup ucząc języka w podstawówce. Tyle lat mojej nauki...a wyniki marne. Myślę, że można byłoby dużo więcej w tym czasie. Teraz uczę się sama metodą Krebsmethod.com i dopiero widzę, że powoli zaczynam rozmawiać i już nie brakuje mi tak języka w gębie jak kiedyś. Przedszkolaki będą się uczyć, niby fajnie. Ale chyba ważniejsza jest jakoś tej nauki a nie sam fakt.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!