poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lublin

Będzie ekspresówka z Lubartowa do Białegostoku! Via Carpatia coraz bliżej

Dodano: 19 maja 2017, 14:00

Cztery kolejne odcinki drogi ekspresowej S19 zostały skierowane do prac przygotowawczych – poinformowało w czwartek Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Chodzi o fragmenty szlaku Via Carpatia między Lublinem a Lubartowem, odcinek od granicy województwa mazowieckiego i lubelskiego do Lubartowa (węzeł Lubartów Północ), odcinek granica województwa podlaskiego – Łosice – granica województwa lubelskiego oraz Korycin – Knyszyn – Dobrzyniewo Duże – Choroszcz wraz z odcinkiem DK nr 65 Sochonie – Dobrzyniewo.

– Via Carpatia to szlak pobudzający gospodarkę Europy Wschodniej, od Bałtyku po Morze Egejskie. Naszym celem jest wpisanie całego przebiegu tej trasy do sieci bazowej TEN-T i uzyskanie wsparcia finansowego dla wszystkich, którzy będą realizowali tę inwestycję – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Zatwierdzenie Programów inwestycji oznacza, że zapewnione zostaje finansowanie prowadzenia prac przygotowawczych dla tych odcinków S-19. Zostanie opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z materiałami do decyzji środowiskowych, wykonanie badań i opracowań geologicznych, opracowanie materiałów niezbędnych do ogłoszenia przetargów w systemie Projektuj i Buduj i wykonanie archeologicznych badań sondażowych.

Via Carpatia w Polsce

Przyspieszenie realizacji drogi ekspresowej S19 w Polsce to jeden z priorytetów resortu. Ukończono już pierwsze odcinki S19 pomiędzy Lublinem a Rzeszowem, kolejne dwa odcinki będą oddawane w tym roku. Trwają postępowania przetargowe na realizację całego pozostałego odcinka pomiędzy Lublinem a Rzeszowem, tak by do 2021 ten ciąg został ukończony.

Via Carpatia na terenie Polski przebiega szlakiem S61 na odcinku  granica państwa – Augustów – Ełk,  S16 na odcinku Ełk – Knyszyn oraz S19 Knyszyn – Dobrzyniewo Duże - Choroszcz - Siemiatycze - S12 (Lublin Rudnik) ... S12 (Lublin Sławinek) - Nisko - A4 (Rzeszów Wschód) ... A4 (Rzeszów Zachód) - Barwinek - granica państwa.

Via Carpatia w Europie

Via Carpatia to umowna nazwa korytarza transportowego łączącego w pierwotnej koncepcji kraje  bałtyckie z krajami południowej Europy.  Przebiega przez: Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię aż do Grecji. Potencjał szlaku via Carpatia może być wykorzystany w wielu relacjach transportowych, zarówno  wewnątrz, jak i na zewnątrz UE, również w relacji z Bałkanami.

Przewidziana jest budowa odgałęzień szlaku w kierunku na Ukrainę i Białoruś, a także otwarcie na bałtyckie porty Trójmiasta.

Zobacz także: Budowa II etapu obwodnicy Puław

Zobacz także: Ulice Lublina z czasów PRL. Sprawdź, ile z nich pamiętasz

QUIZ

Ulice Lublina z czasów PRL. Sprawdź, ile z nich pamiętasz QUIZ

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 dni temu o 14:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BREJKIN NJUS: POSTKOMUNISTYCZNE KAMELEONY PełO i ZSL wstydzą sięswoich nazw i wystawią kandydatów do sejmików wojewódzkich pod szyldem EPL - kolejny trick jak kiedyś z książeczką do głosowania
Rozwiń
Gość
Gość (21 maja 2017 o 16:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PiS i PO to oszuści przyjeżdżali tu tylko po głosy a każdy tą część kraju ma w nosie. Wyborców szukacie? A czemu nie piszecie ze ta cała Carpatia to będzie tylko po jednym pasie w każdą stronę a co raz będą po trzy aby samochody mogły przyśpieszyć. To ma dac tu rozwój i pobudzić gospodarkę?. Co jakiś czas będzie jechało się szybciej na zmianę z spowalniaczem na gęsiego. To są pseudoekspresówki a nie ekspresówki. Po drugiej stronie Wisły gdzie są obszary gdzie mieszka niewiele ludzi to prawdziwe ekspresówki a tu już nie. Brakuje na S-3,S-5,S-11 to trzeba komuś zabrać - wschodowi i to jest ten zrównoważony rozwój ze strony PiS. Głosuję na Kukiza a te dwie partie juz bajek mi niech nie opowiadają
Rozwiń
Gość
Gość (20 maja 2017 o 13:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Totalna ściema to skierowanie do realizacji. Kasy nie ma, bo wszystko poszło na 500+, a te podchody są robione tylko po to, żeby udawać że coś się robi i kupić w ten sposób głosy wyborców. A obwodnicy Białegostoku jak nie było tak i nie będzie. Jedyne miasto wojewódzkie w Polsce bez ani 1km obwodnicy ekspresowej w budowie lub już wybudowanej... Całkowita olewka miasta jakby leżało na Białorusi...
Rozwiń
Gość
Gość (20 maja 2017 o 08:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uj z tą Polską wschodnią. Ta mysleli przez lata panowie i panie z Peło
Rozwiń
Gość
Gość (19 maja 2017 o 21:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak nie zrobią obwodnicy Niemiec, to Via, jak jej tam Car.....tia, stanie przy wjeździe do Niemiec, a koniec korka będzie w Bukareszcie i wtedy coś, ktoś zrozumie wreszcie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!