Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2015 r.
11:26

Bierhalle zaczyna warzyć piwo w Lublinie

0 9 A A

Browar Bierhalle zaczyna warzyć własne piwo. Od dzisiaj można obejrzeć jak przebiega ten proces. Pierwszego trunku spróbujemy za ok. 3 tygodnie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Browar z restauracją u zbiegu ul. Wróblewskiego i Narutowicza otworzył się w maju tego roku (na zdjęciu), ale piwo do niego jest dowożone z warszawskiego lokalu tej sieci. - Chodziło o formalności, pozwolenia i dokumentację – tłumaczy Michał Foremniak, piwowar. Wszystko jest już gotowe. Na dzisiaj zaplanowano pierwsze warzenie piwa w lubelskim Bierahalle. - Na początek uwarzymy piwo pszeniczne, w kolejnych dniach koźlaka specjalnie na święta, a potem marcowe, pilsa i dunkela – mówi Foremniak. Pierwszego z nich będzie można spróbować za ok. 3 tygodnie.

To także atrakcja dla gości restauracji, którzy będą mogli przyjrzeć się jak powstaje piwo. Jedna z kadzi jest wykonana ze szkła borokrzemowego więc można zobaczyć proces zacierania, filtracji, wysładzania.

- W trakcie będzie można także zejść na dół do leżakowni żeby obejrzeć dalsze etapy produkcji oraz nasz sprzęt – mówi Foremniak. Znajdziemy tu 12 tanków leżakowych. Do browaru warto przyjść między godz. 12 a 20.

Pierwsze warzenia będą odbywać się od środy do piątku, a docelowo Bierhalle ma warzyć dwa razy w tygodniu. - Część piwa możemy wysyłać do innych naszych restauracji. Chcemy żeby było cały czas świeże – tłumaczy piwowar. - W jeden dzień warzenia (dwie warki) browar może produkować ponad 1600 litrów piwa – dodaje. Tyle zmieści się w jednym tanku leżakowym.

Bierhalle do warzenia wykorzystuje cztery surowce: wodę, słód, chmiel i drożdże zgodnie z tzw. Bawarskim Prawem Czystości (niem. Reinheitsgebot) z 1516 roku. Zgodnie z nim do produkcji piwa można używać tylko czterech składników: wody, słodu, chmielu i drożdży. Żadnych konserwantów i chemii. Piwo nie jest także pasteryzowane i filtrowane.

Bierhalle to trzeci browar restauracyjny w Lublinie. Pierwszy, Grodzka 15 otwarto w 2009 roku na Starym Mieście. Cztery lata później przy ul. Bronowickiej zaczął warzyć Browar Lwów.

 

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gośśść / 28 października 2015 o 18:30

Jesli mnie pamięć nie myli to 8zł za 0,4. A to już normalna cena jak na Lublin.

Avatar
Gość / 16 września 2015 o 19:58

Czy ja wiem czy drogie... piłem piwo za 36zł. 9-12zł jak dla mnie mieści się w średnich cenach

W Lublinie za kuflandię 0,4 literka za minimum 9 - 12 zeta to nie jest tanio.

Szczególnie, że browar waży się na miejscu, więc koszta dowozu i logistyki nie istnieją.

.............................................

Wolny rynek zweryfikuje tę knajpę.

Ja w powodzenie tego interesu nie wierzę.

Lublin to nie Monachium.

Avatar
Gość / 16 września 2015 o 15:28
DW to prywatna firma więc g. Ci do tego kogo reklamują lub o kim piszą art. i za ile! Pozdro naiwniaku!
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 15:10
Ciekawe czy moją firme DW zareklamuje za darmo?
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 14:18
Czy ja wiem czy drogie... piłem piwo za 36zł. 9-12zł jak dla mnie mieści się w średnich cenach
Avatar
frank zappa / 16 września 2015 o 12:42

do Guest na temat "drożyzny": w Biedronce mas taniej, nie ma przymusu przychodzenia do BH.

no tak ze skrajności w skrajność. Ale masz porady!

Avatar
Gość / 16 września 2015 o 12:34
do Guest na temat "drożyzny": w Biedronce mas taniej, nie ma przymusu przychodzenia do BH.
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 12:27
a ten ich pilzner co to za syf kwaśne to jakieś takie nie dojeb..e
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 12:14
Drożyzna w tym bierhalle. 9-12 zł za kufel a jakby tego było mało to kufel o pojemności 0,4 litra !!!
Avatar
Gośśść / 28 października 2015 o 18:30

Jesli mnie pamięć nie myli to 8zł za 0,4. A to już normalna cena jak na Lublin.

Avatar
Gość / 16 września 2015 o 19:58

Czy ja wiem czy drogie... piłem piwo za 36zł. 9-12zł jak dla mnie mieści się w średnich cenach

W Lublinie za kuflandię 0,4 literka za minimum 9 - 12 zeta to nie jest tanio.

Szczególnie, że browar waży się na miejscu, więc koszta dowozu i logistyki nie istnieją.

.............................................

Wolny rynek zweryfikuje tę knajpę.

Ja w powodzenie tego interesu nie wierzę.

Lublin to nie Monachium.

Avatar
Gość / 16 września 2015 o 15:28
DW to prywatna firma więc g. Ci do tego kogo reklamują lub o kim piszą art. i za ile! Pozdro naiwniaku!
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 15:10
Ciekawe czy moją firme DW zareklamuje za darmo?
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 14:18
Czy ja wiem czy drogie... piłem piwo za 36zł. 9-12zł jak dla mnie mieści się w średnich cenach
Avatar
frank zappa / 16 września 2015 o 12:42

do Guest na temat "drożyzny": w Biedronce mas taniej, nie ma przymusu przychodzenia do BH.

no tak ze skrajności w skrajność. Ale masz porady!

Avatar
Gość / 16 września 2015 o 12:34
do Guest na temat "drożyzny": w Biedronce mas taniej, nie ma przymusu przychodzenia do BH.
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 12:27
a ten ich pilzner co to za syf kwaśne to jakieś takie nie dojeb..e
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 12:14
Drożyzna w tym bierhalle. 9-12 zł za kufel a jakby tego było mało to kufel o pojemności 0,4 litra !!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 236 53

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 64 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 20 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!