Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 sierpnia 2014 r.
7:30
Edytuj ten wpis

Bijatyka czy pyskówka przy Bramie Krakowskiej? Czytelnik: Policja nie reagowała

74 30 A A

- W reprezentacyjnym miejscu Lublina, koło Bramy Krakowskiej, pobiło się kilkunastu dobrze zbudowanych mężczyzn. Dlaczego nie zainterweniowała policja? - pyta nasz Czytelnik. - Takiego zdarzenia nie było - odpowiada Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dostaliśmy e-mail, w którym Czytelnik ze szczegółami opisuje bójkę, do której miało dojść w nocy z piątku na sobotę na Starym Mieście.

- Piętnaście minut przed północą zaczęły do nas docierać typowe kibicowskie przyśpiewki z kilkunastu męskich gardeł. Zaintrygowani całą sytuacją zwróciliśmy nasze spojrzenia w kierunku Bramy Krakowskiej. Ku naszemu przerażeniu zauważyliśmy grupę około piętnastu, może dwudziestu dobrze zbudowanych, pijanych mężczyzn, którzy po chwili zaczęli się bić, kopać, krzyczeć a także rozdzierać na sobie ubranie. Szamotanina wyglądała naprawdę groźnie i wzbudziła strach w oczach licznych gości w ogródkach a także obsługi lokali - pisze pan Łukasz.

Podkreśla, że kilkakrotnie z kolegami dzwonili na policję, ale nie doczekali się na interwencję. - To, jak w nocy reagowały a raczej nie reagowały służby w centrum miasta woła o pomstę do nieba. Nie wiem czy musiałoby dojść do rozlewu krwi czy też do demolowania ogródków żeby ktoś się tym zainteresował?

Zupełnie inaczej sytuację przedstawiają policjanci. Andrzej Fijołek z biura prasowego lubelskiej policji przyznaje, że policjanci dostali tej nocy zgłoszenia, ale wyjaśnia, że bijatyki w ogóle nie było. - Widać to na monitoringu miejskim, który obejmuje ten teren. Dokładnie go przejrzeliśmy. Faktycznie pojawia się tam w tym czasie grupka osób, ale nie piętnastu czy dwudziestu, a około pięciu. Nie dochodzi do żadnej bójki, a jedynie, co najwyżej do wymiany słownej. Po chwili te osoby rozchodzą się w swoje strony - mówi.

Fijołek odpiera też zarzuty, że policjanci nie zainteresowali się sprawą. Według niego był tam patrol. - Najpierw, w tym samym czasie, przechodzili tamtędy policjanci, którzy prowadzili pijanych mężczyzn z innej interwencji przy ul. Jezuickiej. Niczego nie widzieli też funkcjonariusze w żółtych kamizelkach, którzy na co dzień patrolują deptak - tłumaczy.

Cały list pana Łukasza

Wczorajszej nocy (piątkowej nocy - red.) przebywałem z grupą znajomych w jednej z restauracji na rynku. Piętnaście minut przed północą zaczęły do nas docierać typowe kibicowskie przyśpiewki z kilkunastu męskich gardeł. Zaintrygowani całą sytuacją zwróciliśmy nasze spojrzenia w kierunku Bramy Krakowskiej skąd owe dźwięki przybierały na sile. Ku naszemu przerażeniu zauważyliśmy grupę około 15, może 20 dobrze zbudowanych, pijanych mężczyzn, którzy po chwili zaczęli się bić, kopać, krzyczeć a także rozdzierać na sobie ubranie. Szamotanina wyglądała naprawdę groźnie i wzbudziła strach w oczach licznych gości w ogródkach a także obsługi lokali.

Nie czekając sięgnąłem po telefon i wybrałem numer 997 w celu zawiadomienia policji. Niestety, dzwoniąc o godzinie 23:46 nikt nie odebrał. Koledzy dodzwonili się natomiast na numer alarmowy 112 i powiadomili operatora, który usłyszawszy o co chodzi poinformował ich, że policja już otrzymała zgłoszenie od innych osób. Czekaliśmy więc 5, 10, 15 minut i nic. Młodzi ludzie przeklinali i bili się na wysokości restauracji Czarcia Łapa w centrum miasta a policja ani chociażby straż miejsca nie interweniowała. Zdenerwowany zadzwoniłem ponownie, tym razem na 112 gdzie usłyszałem od operatora, że zgłoszenie przekazał policji i tyle może zrobić. Pytałem gdzie jest policja ale nie potrafił udzielić mi odpowiedzi. Na moją prośbę przełączył mnie na numer 997 gdzie znowu nikt nie odbierał przez około minutę. W tym czasie agresywni mężczyźni zdążyli przemieścić się dalej, w kierunku Zamku.
Nikomu z osób postronnych na szczęście nic się nie stało ale cała sytuacja, w centrum dużego miasta, przy nasilonym ruchu turystycznym również osób z zagranicy moim zdaniem jest bulwersująca i fatalnie świadcząc o sposobie działania służb porządkowych a także rzutuje negatywnie na wizerunek Lublina. Podczas całego wieczoru nie widziałem ani jednego patrolu pieszego na "starówce", przejechał tylko jeden policyjny radiowóz około godziny 22:00. Nikt nie zareagował, nikt nie zainteresował się co dzieje się w nocy w reprezentacyjnej części miasta. Zresztą, o ile mi dobrze wiadomo, na rynku i w okolicach Bramy Krakowskiej jest monitoring. Nie bardzo wiem tylko czy ktoś go obsługuje? Może nie działa? Naprawdę mam wielki szacunek do munduru ale to jak w nocy reagowały a raczej nie reagowały służby w centrum miasta woła o pomstę do nieba. Nie wiem czy musiałoby dojść do rozlewu krwi czy też do demolowania ogródków żeby ktoś się tym zainteresował? Dodam tylko, że lokal opuściliśmy około godziny 1:00 w nocy, do tego czasu również nie pojawiała się policja lub straż miejska, nawet na patrolu.

Liczę, że może Państwu uda się ustalić czym funkcjonariusze byli tak zajęci w nocy lub dlaczego nie zareagowali na kilka, może nawet kilkanaście zgłoszeń od mieszkańców miasta. Nie muszę chyba dodawać, że patrole w ruchliwym centrum miasta powinny być standardem w nocy.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
waldi / 24 września 2014 o 00:35

brawo chopy!

Avatar
Lidka / 18 sierpnia 2014 o 13:26
Nadgorliwy donosicielu, chłopaki świętowali wieczór kawalerski kolegi, a okrzyki nie były kibolskie tylko żeglarskie. Patrol stał obok i nie reagował bo właściwie ocenił sytuację. Zawistnicy by tylko karali...
Avatar
Sasza Pałlitrow / 13 sierpnia 2014 o 14:42

Nie pitolcie. Jeżdżę nocą na taryfie i policję widać. Sam niedawno dzwoniłem jak dwa łby biły trzeciego. Po kilku minutach były dwa radiowozy. A jak ktoś ryja piłuje, to też bez przesady, nie będzie jechał na sygnale oddział antyterrorystów. Wuluzujta

Nie wiem jak było w tym wypadku,ale zdarzało mi się  telefonować na Policję,bo ktoś rozbijał przystanek,wybijał szyby.10 minto nikt nie odbiera telefonu.Nie zaspecjalnie są zainteresowani takimi drobiazgami.Do grupki gnojków zaćpanych to nire bardzo wychylają się z samochodu.Trzeba chronić swoje życie prawda?

Nie wiem jak było w tym wypadku,ale zdarzało mi się  telefonować na Policję,bo ktoś rozbijał przystanek,wybijał szyby.10 minto nikt nie odbiera telefonu.Nie zaspecjalnie są zainteresowani takimi drobiazgami.Do grupki gnojków zaćpanych to nire bardzo wychylają się z samochodu.Trzeba chronić swoje życie prawda?

rozwiń
Avatar
agentwrogiegoukladu / 13 sierpnia 2014 o 12:57

Jeżeli wznosili okrzyki o charakterze narodowym to było to po prostu zebranie dyskusyjne koła patriotycznego. Jeżeli nie wznosili to wina Tuska.

Avatar
antyowad / 12 sierpnia 2014 o 08:53
Ojej, żuczek oszczedza na wszystkim zeby na inwestycje mu wystarczylo, po co komu woeksza liczba patroli w miescie, po co martwic sie o zdrowie i zycie obywateli, jestesmy przy korycie to robmy tylko to czym przed wyborami bedzie mozna sie pochwalic. Zuk oszczedza na mieszkancach i realizuje swoje chore ambicje, czlowieku przejrzyj na oczy, w tym miescie nie sa potrzebne igrzyska skoro nawet chleba nie ma! Zawiazalo sie towarzystwo wzajemnego lizania po tylkach i mysla ze sa nie do ruszenia.
Avatar
fre / 12 sierpnia 2014 o 07:27

Oni sa dobrzy przy wlepianiu mandatów.

Avatar
x / 11 sierpnia 2014 o 21:27

za wykroczenia mandaty nakłada policja!!!!!!!

Avatar
jon / 11 sierpnia 2014 o 20:55

odnośnie opisanego zajścia w Rejowcu gdzie w godzinach popołudniowych w centrum miejscowości biła się  około 30 osobowa grupa mężczyzn używając niebezpiecznych przedmiotów i zajściu się temu przyglądało wiele postronnych osób w tym dzieci mam pytanie do rzecznika Policji:

-ilu  uczestników tego zajścia zostało wylegitymowanych i ukaranych?

-czy zabezpieczono zapis z monitoringu lokalu celem ustalenia  i ukarania uczestników zdarzenia?

-czy wszczęto dochodzenie o bójkę lub pobicie-czyny te ścigane są z urzędu niezależnie od stanowiska pokrzywdzonych(wiem,że jeden z nich zgłaszał co najmniej wybicie zęba)?

-czy w czasie tego zajścia doszło do co najmniej zakłócenia spokoju i porządku publicznego co też ścigane jest z urzędu i ile osób zostało za to ukaranych ?

Wiem,że nie padnie tu odpowiedź ze strony Policji bo przecież według nich nic się nie działo i po co sobie tym zawracać głowę.

ile osób zostało ukaranych ?

to pytanie do rzecznika sądu - nie policji

ile osób zostało ukaranych ?

to pytanie do rzecznika sądu - nie policji

rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 11 sierpnia 2014 o 16:28
Niewiem co kto ma do P.Żuka . W lublinie dużo się dzieje jeśli chodzi o inwestycje i te sprawy ! Napewno to też dzięki niemu. Jako prezydent jak dla mnie jak najbardziej daje radę. Hmm no ale co ja tam wiem ! Dziękuję za uwagę ! pozdrawiam mamę :)
Avatar
adam / 11 sierpnia 2014 o 14:47

co z tego ze policję widać jak oni niczego nie zauważają!

Avatar
waldi / 24 września 2014 o 00:35

brawo chopy!

Avatar
Lidka / 18 sierpnia 2014 o 13:26
Nadgorliwy donosicielu, chłopaki świętowali wieczór kawalerski kolegi, a okrzyki nie były kibolskie tylko żeglarskie. Patrol stał obok i nie reagował bo właściwie ocenił sytuację. Zawistnicy by tylko karali...
Avatar
Sasza Pałlitrow / 13 sierpnia 2014 o 14:42

Nie pitolcie. Jeżdżę nocą na taryfie i policję widać. Sam niedawno dzwoniłem jak dwa łby biły trzeciego. Po kilku minutach były dwa radiowozy. A jak ktoś ryja piłuje, to też bez przesady, nie będzie jechał na sygnale oddział antyterrorystów. Wuluzujta

Nie wiem jak było w tym wypadku,ale zdarzało mi się  telefonować na Policję,bo ktoś rozbijał przystanek,wybijał szyby.10 minto nikt nie odbiera telefonu.Nie zaspecjalnie są zainteresowani takimi drobiazgami.Do grupki gnojków zaćpanych to nire bardzo wychylają się z samochodu.Trzeba chronić swoje życie prawda?

Nie wiem jak było w tym wypadku,ale zdarzało mi się  telefonować na Policję,bo ktoś rozbijał przystanek,wybijał szyby.10 minto nikt nie odbiera telefonu.Nie zaspecjalnie są zainteresowani takimi drobiazgami.Do grupki gnojków zaćpanych to nire bardzo wychylają się z samochodu.Trzeba chronić swoje życie prawda?

rozwiń
Avatar
agentwrogiegoukladu / 13 sierpnia 2014 o 12:57

Jeżeli wznosili okrzyki o charakterze narodowym to było to po prostu zebranie dyskusyjne koła patriotycznego. Jeżeli nie wznosili to wina Tuska.

Avatar
antyowad / 12 sierpnia 2014 o 08:53
Ojej, żuczek oszczedza na wszystkim zeby na inwestycje mu wystarczylo, po co komu woeksza liczba patroli w miescie, po co martwic sie o zdrowie i zycie obywateli, jestesmy przy korycie to robmy tylko to czym przed wyborami bedzie mozna sie pochwalic. Zuk oszczedza na mieszkancach i realizuje swoje chore ambicje, czlowieku przejrzyj na oczy, w tym miescie nie sa potrzebne igrzyska skoro nawet chleba nie ma! Zawiazalo sie towarzystwo wzajemnego lizania po tylkach i mysla ze sa nie do ruszenia.
Avatar
fre / 12 sierpnia 2014 o 07:27

Oni sa dobrzy przy wlepianiu mandatów.

Avatar
x / 11 sierpnia 2014 o 21:27

za wykroczenia mandaty nakłada policja!!!!!!!

Avatar
jon / 11 sierpnia 2014 o 20:55

odnośnie opisanego zajścia w Rejowcu gdzie w godzinach popołudniowych w centrum miejscowości biła się  około 30 osobowa grupa mężczyzn używając niebezpiecznych przedmiotów i zajściu się temu przyglądało wiele postronnych osób w tym dzieci mam pytanie do rzecznika Policji:

-ilu  uczestników tego zajścia zostało wylegitymowanych i ukaranych?

-czy zabezpieczono zapis z monitoringu lokalu celem ustalenia  i ukarania uczestników zdarzenia?

-czy wszczęto dochodzenie o bójkę lub pobicie-czyny te ścigane są z urzędu niezależnie od stanowiska pokrzywdzonych(wiem,że jeden z nich zgłaszał co najmniej wybicie zęba)?

-czy w czasie tego zajścia doszło do co najmniej zakłócenia spokoju i porządku publicznego co też ścigane jest z urzędu i ile osób zostało za to ukaranych ?

Wiem,że nie padnie tu odpowiedź ze strony Policji bo przecież według nich nic się nie działo i po co sobie tym zawracać głowę.

ile osób zostało ukaranych ?

to pytanie do rzecznika sądu - nie policji

ile osób zostało ukaranych ?

to pytanie do rzecznika sądu - nie policji

rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 11 sierpnia 2014 o 16:28
Niewiem co kto ma do P.Żuka . W lublinie dużo się dzieje jeśli chodzi o inwestycje i te sprawy ! Napewno to też dzięki niemu. Jako prezydent jak dla mnie jak najbardziej daje radę. Hmm no ale co ja tam wiem ! Dziękuję za uwagę ! pozdrawiam mamę :)
Avatar
adam / 11 sierpnia 2014 o 14:47

co z tego ze policję widać jak oni niczego nie zauważają!

Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 2 0

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 0 0

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 16 5

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 16 22

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 22 10

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 1

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

Strażak z Chełma na medal

Strażak z Chełma na medal 6 0

Rafał Bereza z Chełma wraz z drużyną zdobył tytuł mistrzów europy podczas Mistrzostw Europy TFA w niemieckim Mönchengladbach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!