niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Burzą dawną drożdżownię w Lublinie. Co powstanie na jej miejscu?

Dodano: 13 marca 2017, 18:15
Autor: drs, jsz

Z powierzchni ziemi znika dawna drożdżownia przy ul. Kunickiego 28. Na oczyszczonej z budynków działce mogą stanąć nowe bloki mieszkalne.

Taką inwestycję planują dwie lubelskie firmy deweloperskie: LUK i Techno Holding Development, które wystąpiły do Urzędu Miasta o decyzję ustalającą warunki zabudowy.

– Podpisałem już umowę przedwstępną i będę właścicielem tego terenu – mówi Jacek Wysokiński, właściciel firmy LUK. – Warunkiem zawarcia transakcji było uporządkowanie terenu, co właśnie się dzieje. W najbliższych dniach podpiszę więc akt notarialny.

Deweloper przejmie działkę o powierzchni 1,3 ha, która z jednej strony przylega do ul. Kunickiego, a z drugiej do rzeki Czerniejówki. Mogą tu powstać cztery bloki, liczące po cztery kondygnacje. Inwestor nie zdradza dalszych szczegółów. – Wszystko zależy od tego, jakie uzyskamy warunki zabudowy – stwierdza Wysokiński. – Jest kilka pomysłów na ten teren, ale obecnie nie wiadomo jeszcze, który zostanie zrealizowany.

Losy działki po drożdżowni zależą teraz od miejskich urzędników, którzy określą, w jaki sposób można wykorzystać te nieruchomości. – Wniosek o warunki zabudowy dla budynków mieszkalnych na terenie starej drożdżowni wpłynął do nas w lutym. Jesteśmy na wstępnym etapie postępowania – zastrzega Joanna Bobowska z lubelskiego Ratusza.

Zakład przy Kunickiego powstał na początku ubiegłego wieku, prowadzili ją Stanisław Wrzodak i Wincenty Barciszewski, którzy wytwarzali tu drożdże i wino, później produkowano tu również wódkę. W 1911 r. od strony ulicy zbudowano gmach dla administracji. Po wojnie zakład został upaństwowiony, po przemianach ustrojowych sprywatyzowany, a ostatecznie zamknięty.

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje bloki drożdżownia
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 marca 2017 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lokalizacja fatalna , z jednej strony zatruta spalinami ul. Kunickiego , z drugiej Słynny Kośminek a na dodatek pociągi.
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2017 o 08:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nareszcie!! Takie miejsce a mieszka głównie patola, czas na rewitalizację tego miejsca. Blisko dworca to powinny być najdroższe lokalizacje w mieście. Patole won za miasto najlepiej jakieś 20 km, żeby na piechotę się nie złaziła do miasta, a tutaj budować apartamenty, biura i mieszkania.
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2017 o 07:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ekskluzywna lokalizacja...
Rozwiń
Gość
Gość (13 marca 2017 o 23:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe kiedy (w analogii do toru wyścigowego) mieszkańcom zacznie przeszkadzać pobliskie torowisko i dworzec PKP. Może zlikwidują dworzec i przeniosą na Czuby? Tylko co z torami :-)
Rozwiń
Gość
Gość (13 marca 2017 o 21:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejne osiedle mieszkaniowe, suuuuuper!!! Tylko gdzie Ci mieszkańcy mają znaleźć pracę? Czy ktoś słyszał o budowanej fabryce w tym mieście?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!