Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 kwietnia 2017 r.
10:42

Co się dzieje na placu Litewskim? Zamknęli przejście, rozwijają trawę

Autor: Zdjęcie autora drs
2 20 A A

Zamknięte zostało przejście z ul. Kołłątaja w ulicę 3 Maja po stronie pl. Litewskiego. Tu, gdzie wcześniej wygrodzony był wąski przesmyk, huczał wczoraj młot pneumatyczny rozbierający asfaltową nawierzchnię jezdni, której skrajem chodzili piesi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tablice nakazują tu iść naokoło, czyli przez trzy przejścia, ale większość ludzi ignoruje znaki i chodzi jezdnią. Zamiast asfaltu ułożona ma być ta sama nawierzchnia, co na placu. Przejście ma być otwarte najpóźniej w sobotę.

O krok od wyroku

Jeszcze w tym tygodniu może zapaść kluczowa decyzja w sprawie Baobabu, który mimo złej kondycji wypuszcza liście. Los topoli jest w rękach wojewódzkiego konserwatora zabytków, który rozpatruje wniosek Urzędu Miasta o pozwolenie na wycinkę. Do wniosku dołączono ekspertyzy mówiące, że drzewo zamiera i może się przewrócić. – Przed decyzją zaproszę na rozmowę wszystkich, którzy przygotowali ekspertyzy – stwierdza Dariusz Kopciowski, wojewódzki konserwator zabytków.

Już rozwijają trawę

Zaczęło się układanie trawy na zieleńcach przebudowywanego pl. Litewskiego. Murawa w rolkach była rozwijana wczoraj u podnóża pomnika Unii Lubelskiej. Podobne zieleńce będą urządzane w niższej, parkowej części placu. W pobliżu budynku Wydziału Politologii w murawie mają być „wycięte” miejsca na betonowe meble służące do siedzenia i leżenia. Widać już również urządzenia do zabawy dla dzieci, jak też drewnianą nawierzchnię placu do organizacji imprez kulturalnych. (drs)

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mark / 11 kwietnia 2017 o 20:21
No to teraz Lublin będzie miał gdzie robić defilady he he he !
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 15:11
Powinni też zrobic klatke dla ratuszowych małp żeby po skończonej kadencji mieli gdzie siedziec a dla łysego szympansa taki specjalny wybieg-spacerniak bo to przecież jego dziełło.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 14:23
Zamiast wykorzystać największą szansę w historii Lublina to robi się bezsensowne inwestycje typu zbędny mega stadion i w pośpiechu "remontuje" się Plac Litewski.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 13:42
Ciekawe, czemu lokalne organizacje ekologiczne nie protestują?
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 13:41
Run Baobab, run!
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 13:40
Broni się Baobab. Go Baobab! Go!
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 13:07
Skandal. Za pruszkowskiego było super. Cisza i spokój, żadnych tego typu inwestycji !!
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 12:16
A gdzie będzie stał pomnik??? albo dwa ??? a gdzie będzie eksplozja hydro-baryczna????
Avatar
mur / 11 kwietnia 2017 o 12:00
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ten paskudny plac z betonu i ohydne stare drzewo to kolejny niewypał w Lublinie.
Sam jesteś paskudny betonowy pustaku!
Avatar
wodnik / 11 kwietnia 2017 o 11:59
Adam napisał:
Tylko niech niezapominają w razie braku opadów deszczu o reguralne podlewnie tej trawy z rolki.Bo tego rodzaju trawa jest bardzo wrażliwa na brak wody i momentalie usycha.
Tam jest wykonana instalacja nawadniająca z tryskaczami, Geniuszu.
Avatar
mark / 11 kwietnia 2017 o 20:21
No to teraz Lublin będzie miał gdzie robić defilady he he he !
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 15:11
Powinni też zrobic klatke dla ratuszowych małp żeby po skończonej kadencji mieli gdzie siedziec a dla łysego szympansa taki specjalny wybieg-spacerniak bo to przecież jego dziełło.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 14:23
Zamiast wykorzystać największą szansę w historii Lublina to robi się bezsensowne inwestycje typu zbędny mega stadion i w pośpiechu "remontuje" się Plac Litewski.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 13:42
Ciekawe, czemu lokalne organizacje ekologiczne nie protestują?
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 13:41
Run Baobab, run!
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 13:40
Broni się Baobab. Go Baobab! Go!
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 13:07
Skandal. Za pruszkowskiego było super. Cisza i spokój, żadnych tego typu inwestycji !!
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 12:16
A gdzie będzie stał pomnik??? albo dwa ??? a gdzie będzie eksplozja hydro-baryczna????
Avatar
mur / 11 kwietnia 2017 o 12:00
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ten paskudny plac z betonu i ohydne stare drzewo to kolejny niewypał w Lublinie.
Sam jesteś paskudny betonowy pustaku!
Avatar
wodnik / 11 kwietnia 2017 o 11:59
Adam napisał:
Tylko niech niezapominają w razie braku opadów deszczu o reguralne podlewnie tej trawy z rolki.Bo tego rodzaju trawa jest bardzo wrażliwa na brak wody i momentalie usycha.
Tam jest wykonana instalacja nawadniająca z tryskaczami, Geniuszu.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 17

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!