piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Coś dla odważnych i ambitnych. Dołącz do programu dla młodzieży

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 marca 2014, 19:00
Autor: (am)

Weronika z Adamowa, Rafał z Kamienia, Kamil z Okuninki, Mateusz z Kopytnika uczą się już w najlepszym lubelskim liceum, a za mieszkanie w Lublinie płaci fundacja. Jeśli mieszkasz na wsi i masz dobrą średnią na świadectwie, to możesz do nich dołączyć.

Właśnie ruszyła piąta edycja programu stypendialnego "Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego (EFC). Szansę na stypendium i naukę w najlepszych liceach w całym kraju ma 80 gimnazjalistów z terenów wiejskich. - Program "Marzenie o Nauce” skierowany jest do zdolnej, niezamożnej młodzieży gimnazjalnej ze wsi i małych miasteczek - tłumaczy Maciej Ziółkowski, koordynator wojewódzki programu. Swoim stypendystom fundacja zapewnia zakwaterowanie w bursie, wyżywienie, pomoce naukowe, dodatkowe lekcje języków obcych, opiekę pedagoga i psychologa, a także letnie i zimowe wyjazdy. Kto może starać się o stypendium? Uczniowie trzecich klas gimnazjum, którzy spełniają kilka podstawowych warunków. Jeden z nich to ukończenie pierwszego semestru nauki ze średnią ocen co najmniej 4,75 lub tytuł finalisty organizowanej przez kuratorium olimpiady przedmiotowej. Dodatkowym kryterium jest średni miesięczny dochód, nie może przekroczyć 840 zł netto na osobę w rodzinie i zameldowanie na terenie gminy wiejskiej. - W ubiegłym roku na jedno miejsce przypadało około 2-3 kandydatów. Ostatecznie na terenie naszego województwa przyznano siedem stypendiów. Mam nadzieję, iż w tym roku liczba miejsc będzie podobna - mówi Ziółkowski. Obecnie w Lublinie EFC finansuje naukę 26 stypendystów. Wszyscy uczą się w I LO im. Stanisława Staszica. 11 osób z tej grupy w tym roku będzie zdawać maturę.

- Kładziemy duży nacisk na rozwój naszych stypendystów. Dzięki temu są bardziej pewni siebie i zmotywowani do działania. Większość naszych podopiecznych chce się uczyć na najlepszych uniwersytetach w kraju i zagranicą. Mają śmiałe plany i to jest piękne - podkreśla Joanna Bochniarz, Prezes Fundacji EFC. W pierwszym etapie rekrutacji kandydaci powinni wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy na stronie www.efc.edu.pl. Mają na to czas do 31 marca. Wyniki pierwszej fazy naboru zostaną ogłoszone 9 kwietnia. - II etap rekrutacji to rozmowa z kandydatem i jego rodzicami o nauce, pasjach czy sposobach spędzania czasu - dodaje Ziółkowski. Potem trzeba już tylko dostać się do wybranego liceum i można przeprowadzać się do Lublina.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: szkoła stypendium
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!