piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Lubelskie uczelnie kuszą nowościami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 marca 2014, 09:30

Szkoły wyższe szykują się do rekrutacji na nowy rok akademicki. Terminy składania dokumentów nie są jeszcze znane, wiadomo już jednak o niektórych nowych kierunkach, jakie będą mieli do wyboru kandydaci na studentów.

Jedną z nowości na UMCS będzie prowadzony w języku angielskim kierunek Science and Technology, czyli studia przyrodniczo-techniczne. To już pewne. Pod znakiem zapytania stoi kolejne dziewięć nowych kierunków. Zgodę na ich uruchomienie musi wydać Senat uczelni. UMCS: Dziewięć nowych i filia w Puławach Te propozycje to: bałkanistyka, dzieje i podstawy współczesnej dyplomacji, e-edytorstwo i techniki redakcyjne, informatologia stosowana oraz technologie cyfrowe w animacji kultury (wszystkie na Wydziale Humanistycznym), animacja kultury (studia drugiego stopnia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii), kierunek prawno-biznesowy (Wydział Prawa i Administracji oraz Ekonomiczny), produkcja medialna (Wydział Politologii) oraz fizyka techniczna (studia drugiego stopnia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki). Największa lubelska uczelnia od nowego roku akademickiego planuje też otworzyć wydział zamiejscowy w Puławach. - Z końcem września planujemy zakończenie prac nad jego organizacją. Chcielibyśmy uruchomić w Puławach cztery kierunki studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego stopnia: fizjoterapia, chemia techniczna, PR i doradztwo zawodowe oraz administracja publiczna - mówi Aneta Adamska z biura prasowego UMCS. O zdrowiu na KUL Nowością w tegorocznej ofercie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego będzie kierunek na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji: administrowanie ochroną zdrowia. Kolejne nowe propozycje to bezpieczeństwo ekologiczne i inżynieria materiałowa. - Uruchomimy je, jeśli otrzymamy zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na ich prowadzenie - zaznacza Katarzyna Bojko z biura rzecznika prasowego KUL. O żywieniu na UP Inżynieria przemysłu spożywczego oraz żywienie człowieka i dietetyka - to dwa nowe kierunki, jakie od kolejnego roku akademickiego planuje uruchomić Uniwersytet Przyrodniczy. Pierwszy z nich ma umożliwić absolwentom pracę w różnych gałęziach produkcji, a w szczególności w tych związanych z sektorem gospodarki żywnościowej. - Przemysł spożywczy, jako najważniejszy i najszybciej rozwijający się w polskiej gospodarce, stanowi 24 proc. udziału w wartości sprzedaży całego przemysłu. Klasyfikuje go to na trzecim miejscu w Unii Europejskiej. Stąd pomysł na utworzenie tego unikalnego w skali kraju kierunku - tłumaczy dr Dariusz Góral, przewodniczący rady programowej powstającego kierunku. Dwie nowości szykuje także Politechnika Lubelska. Jedną z nich będzie inżynieria bezpieczeństwa. - Drugi kierunek jest jeszcze w fazie organizacyjnej. Więcej powinniśmy wiedzieć w tym tygodniu - mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzeczniczka uczelni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin studenci uczelnie
Aga
ananas
er
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Aga
Aga (24 marca 2014 o 13:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja poproszę UMCS o wprowadzenie edytorstwa do oferty studiów podyplomowych. Na razie to tylko KUL ma takie. Bardzo proszę... :)

Rozwiń
ananas
ananas (24 marca 2014 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Brawo Ratusz i prezydent ŻUK:
O to jak wyparowały miliony złotych z Urzędu Miasta:
1.Aktualnie kapitał zakładowy spółki to 4,2 miliona złotych. Aż 85 proc. tej kwoty wyłożyło miasto.
2. Ustalenie wartości Motoru Lublin może nie być łatwe. Trudno brać pod uwagę dochody, bo ich nie ma. Majątek wygląda równie mizernie. – To głównie stroje i piłki – mówi dyrektor Paweł Majka z Ratusza.

Rozwiń
er
er (24 marca 2014 o 09:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

łodiridi u ha haaa

ale przasny gniot

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!