czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

COZL wchłonie szpital Jana Bożego. Prawdopodobnie na początku 2016 roku

Dodano: 20 lipca 2015, 09:55

Tak będzie wyglądać Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej po rozbudowie. Od strony ul. Biernackiego marszałek proponuje postawienie kolejnego budynku
Tak będzie wyglądać Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej po rozbudowie. Od strony ul. Biernackiego marszałek proponuje postawienie kolejnego budynku

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej przejmie szpital Jana Bożego. Stanie się to prawdopodobnie na początku przyszłego roku. Marszałek proponuje też postawienie nowego budynku, do którego miałyby przenieść się wszystkie szpitalne oddziały.

– Jako jednostka wiodąca COZL przejmie pracowników, należności, zobowiązania, mienie, nieruchomości naszego szpitala. Pracujemy nad tym, żeby to się udało – mówi Marzena Kowalczyk, dyrektor szpitala im. Jana Bożego. – Nastroje pracowników naszego szpitalu nie są najlepsze. Jesteśmy przecież jeszcze w trakcie procesu związanego z fuzją ze szpitalem kolejowym, a już szykuje się kolejna zmiana – przyznaje.

Dyr. Kowalczyk podkreśla, że połączenie z COZL to szansa na rozwój dla jej podwładnych. – Umożliwia to rozbudowa COZL. Ze strony marszałka pojawiła się też propozycja wybudowania kolejnego budynku przy ul. Biernackiego, do którego zostałyby przeniesione wszystkie oddziały z Jana Bożego – mówi Kowalczyk. – Dzięki temu pacjenci nie musieliby biegać po mieście między COZL przy ul. Jaczewskiego a budynkami szpitala Jana Bożego przy ul. Lubartowskiej, Biernackiego i Kruczkowskiego. Istniejące budynki mogłyby zostać wykorzystane na działalność hospicyjną i opiekę długoterminową.

Projekt uchwały Zarządu Województwa o przejęciu szpitala Jana Bożego przez COZL zostanie teraz poddany konsultacjom społecznym. Wypowiedzieć się będą mogły m.in. związki zawodowe z obu szpitali.

– Związki zawodowe mają 30 dni na odniesienie się do projektu. Będzie on także konsultowany z Radą Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego oraz organizacjami pozarządowymi – informuje Katarzyna Olchowska z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

– Dla nas to była naturalna sytuacja, że to COZL przejmie szpital Jana Bożego. Głównie ze względów finansowych. COZL nie jest zadłużone, a szpital Jana Bożego cały czas spłaca długi. Abstrakcyjnym więc byłoby gdyby to on przejął COZL – komentuje Józef Krupa, przewodniczący „Solidarności” przy COZL.

Nadal nie rozstrzygnięta jest sprawa umów 330 osób ostatnio zatrudnionych w COZL. Wiadomo tylko tyle, że marszałek nie zgodził się na przedłużenie umów tym, którzy dostali pracę na czas określony. – Co się stanie z pozostałymi pracownikami na razie nie wiemy – przyznaje Olchowska.

Czytaj więcej o: zdrowie Szpital Jana Bożego
Gość
Gość
Orzeł
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 sierpnia 2015 o 09:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Krupa najlepszy ekspert od służby zdrowia z zawodu hydraulik konserwator - czy to jakiś cyrk? To, że jest wyszczekany, ma sprawny język i bryluję na salonach cozl to nie może decydować o podstawowych sprawach zdrowia publicznego. Czy naprawdę brak w onkologii ludzi bardziej kompetentnych poza hydraulikiem krupą?
Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2015 o 16:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bo to zadanie dla orła...

Tzn??????

Rozwiń
Orzeł
Orzeł (20 lipca 2015 o 16:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bo to zadanie dla orła...

Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2015 o 12:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KRS prawdę Wam powie. Przecież tu nie chodzi o nic innego jak ukrycie wielokrotnego naruszenia dyscypliny budżetowej i zakresu wydatków finansowanych środkami publicznymi. Każdego, kto ma wątpliwości, co kryje się za tymi działaniami zapraszam do czytelni KRS, bo tam jest "ukryta" cała tajemnica, która ma dać argument prokuraturze do odmowy wszczęcia śledztwa. Ciekawi mnie tylko dlaczego czytelnię KRS omijają szerokim łukiem radni opozycji, bo koalicja jak wiadomo do szpitalnianych kredytów zaciąganych w parabankach nie ma żadnych zastrzeżeń...
Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2015 o 12:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
najlepiej zwolnic wszystkich.najpierw rekrutacja a potem grupowe zwolnienia.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!