poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Cuda w Lublinie i Włodawie. Inwestycje nagrodzone

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 maja 2014, 18:55

Włodawa i Lublin zostały laureatami konkursu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich. Ich przedstawiciele odebrali w Warszawie prestiżowe statuetki z rąk wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej podczas gali w czwartek.

W konkursie liczyły się unijne projekty. Ten zatytułowany "Poprawa dostępności do zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej dla mieszkańców Włodawy” zwyciężył w kategorii "Miejsce przyjazne dzieciom”. Lubelski - "Konserwacja najcenniejszych zabytków Lublina - Kaplicy Trójcy Świętej i zabudowy Wzgórza Zamkowego oraz Bramy Krakowskiej” - został najwyżej oceniony w kategorii "Zabytki”.

- Wiedzieliśmy, że nasz projekt jest nominowany - mówi Anna Gaj, koordynator ds. funduszy zewnętrznych UM Włodawa. - Dopiero na miejscu usłyszeliśmy, że w naszej kategorii zostaliśmy laureatami.

Dla pani Anny to powód do ogromnej satysfakcji. Nie ukrywa, że nagrodzony projekt w swojej karierze zawodowej traktuje jako najbliższy jej sercu. - Doczekał się dofinansowania dopiero z listy rezerwowej. Do współpracy udało nam się pozyskać znakomitych projektantów z Poznania, którzy specjalizują się w niezwykle oryginalnych aranżacjach bibliotecznych wnętrz. We włodawskiej książnicy podzielili je na strefy: Słowo, Muzyka i Obraz. Wszystkie elementy wyposażenia nawiązują do tego podziału.

W ramach nagrodzonego projektu z Lublina przywrócono walory estetyczne Zamku Lubelskiego z romańskim donżonem z XIII w., Kaplicy Trójcy Świętej z bizantyńsko-ruskimi freskami z 1418 r. oraz gotyckiej Bramy Krakowskiej z XIV w. W tym przypadku, podobnie jak we włodawskim, unijne wsparcie w wysokości ponad 7,9 mln zł zapewnił RPO Województwa Lubelskiego.

Dla Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju regionalnego konkurs jest sposobem na wyłonienie i nagrodzenie najlepszych projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich. Do tegorocznej edycji zgłoszono 273 projekty, spośród których Kapituła Konkursu nominowała 18 w siedmiu kategoriach. Następnie spośród nich wybrała 7 nowych Cudów Funduszy Europejskich.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!