Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 kwietnia 2014 r.
0:01
Edytuj ten wpis

Czechów: Spółdzielnia rozłożyła głazy na trawnikach. Kierowcy wściekli

132 24 A A

Kilkadziesiąt 150-kilogramowych kamieni ma bronić przed rozjeżdżaniem trawników na lubelskim Czechowie. Mieszkańcy się podzielili. Część żąda od spółdzielni wyznaczenia miejsc parkingowych, inni cieszą się, że teraz będzie czysto i estetycznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To jakaś paranoja. Kamieni nam nawieźli, jak w kamieniołomach. Jak to wygląda? - denerwuje się Ryszard Świetlicki z bloku przy Rogera 5 na osiedlu im. Szymanowskiego. O co chodzi? Wzdłuż ulic Rogera, Zakopiańskiej i Harnasie pracownicy spółdzielni ułożyli kilkadziesiąt dużych kamieni. Każdy waży ponad 150 kilogramów. - Samochody parkowały gdzie popadnie. Rozjeżdżały trawniki. Chcieliśmy uporządkować tę sytuację. Poza tym zimą były problemy z odśnieżaniem, bo auta blokowały przejazd pługom - mówi Krzysztof Demucha, zastępca kierownika administracji osiedla im. Szymanowskiego. Dodaje, że administracja ułożyła kamienie na wniosek mieszkańców, którzy chcą chronić zieleń. Spotkanie w tej sprawie odbyło 27 marca. - Mnie te głazy nie przeszkadzają, bo chcę, żeby dookoła było ładnie i estetycznie. Niech pan zobaczy: zamiast kwiatów i trawy wszędzie błoto - mówi Ewa Luty, którą spotkaliśmy wczoraj przy ul. Rogera 8. Ale nie wszyscy tak uważają. Część mieszkańców denerwuje się, że teraz nie ma gdzie parkować. A po tym, jak spółdzielnia rozłożyła kamienie i zasadziła żywopłoty, auta parkują w innych miejscach, blokując wjazd karetkom i straży pożarnej. Spór się zaostrza. Wczoraj byliśmy świadkami kłótni. - Jak pani chce zieleni, to niech pani na wieś jedzie. Ja chcę mieć gdzie spokojnie zaparkować - mówił poirytowany Andrzej Krzywicki do swojej sąsiadki z bloku przy ul. Rogera 8. - Niedługo pan tym swoim samochodem wjedzie na klatkę schodową - usłyszał w odpowiedzi. Administracja nie jest w stanie pogodzić mieszkańców. - Jedni chcą tego, inni czegoś innego. Ale faktem jest, że trawa była nagminnie niszczona przez auta. Nie możemy na to pozwolić, bo rekultywacja 1 metra kwadratowego zieleni kosztuje ponad 10 zł, a koszt jednego kamienia to 15 zł - mówi Krzysztof Demucha. Tłumaczy, że początkowo spółdzielnia miała ustawić metalowe barierki, ale wybrano kamienie, bo "wyglądają bardziej naturalnie”. Drewniane barierki nie wchodziły w grę, bo są mało odporne. Część mieszkańców domaga się od spółdzielni wyznaczenia nowych parkingów. - Jest tyle przestrzeni dookoła bloków. Niech spółdzielnia coś zaproponuje, teraz każdy ma po dwa samochody - mówi Ryszard Szuptarski. Ale nie będzie to takie proste, bo budowa nowych garaży i parkingów wiązałaby się ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego i rozwiązaniem kwestii własności terenów. A takie procedury trwają bardzo długo. - W okolicy jest pięć parkingów strzeżonych, na których są wolne miejsca. Problem w tym, że są płatne, a nikt nie chce płacić - kończy Demucha.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
erol / 5 czerwca 2014 o 18:05

Przechodziłem ostatnio na Czechowie w okolicach Orfeusza(to chyba ul.Lawinowa) i tam widziałem takie głaziki. Fajnie to wyglądało bo leżały na zielonej już trawce. Nic mnie tak nie irytuje jak jeżdżące auta po chodnikach gdzie piesi muszą uciekać trawnikami bo leniwcom nogi odjęło. 

Avatar
anka / 11 kwietnia 2014 o 15:58

Chcecie trawników, drzew, ciszy, psa, kota jedźcie na wieś. Stałe powiedzenie. A, gdzie jest napisane, że w mieście ma być głośno ponad normę, że ma być tylko beton i robactwo, że mają być same parkingi, a ludzie powinni się unosić, aby mogły po chodnikach jeździć rowery i samochody? I coś jeszcze. Nie wysyłajcie tak Lublinian na wieś, tylko sami na nią wróćcie, a znowu będziecie mogli mieć chlew koło swojego domu, a w domu klepisko. Natomiast samochód zaparkujecie sobie pod samymi oknami. I płacić nie będzie trzeba, i blisko będzie, i sąsiad zobaczy jak Wam się powodzi i od razu w rewanżu podłączy się Wam do szamba.

Chcecie trawników, drzew, ciszy, psa, kota jedźcie na wieś. Stałe powiedzenie. A, gdzie jest napisane, że w mieście ma być głośno ponad normę, że ma być tylko beton i robactwo, że mają być same parkingi, a ludzie powinni się unosić, aby mogły po chodnikach jeździć rowery i samochody? I coś jeszcze. Nie wysyłajcie tak Lublinian na wieś, tylko sami na nią wróćcie, a znowu będziecie mogli mieć chlew koło swojego domu, a w domu klepisko. Natomiast samochód zaparkujecie sobie pod samymi oknami. I płacić nie będzie trzeba, i blisko będzie, i są... rozwiń

Avatar
Gość / 10 kwietnia 2014 o 08:13

Dobry pomysł. Ale kamienie za lekkie...

Avatar
Gość / 6 kwietnia 2014 o 22:15

Samochody na trawnikach to porażka, ale swoją niezły musicie mieć gust skoro piszecie, że głazy są ładne. Polska kocha głazy, w każdej formie. Najpiękniejsze są nasze pomniki z głazów :)

Avatar
czytelnik / 6 kwietnia 2014 o 21:53

Gratulacje dla administracji że w końcu ktoś się wziął za to bydło co musi swoje cztery litery dowieźć pod same drzwi - tak cenią swoje sadło. Szkoda że na Czubach nikt o tym nie pomyśli... Ostatnio 2 miliony na Skarpie na utworzenie miejsc parkingowych, ale jednak za daleko niektórym do drzwi. Cóż człowiek ze wsi może wyjść, ale wieś z człowieka nigdy.

Avatar
jaco / 6 kwietnia 2014 o 21:39

BRAWA dla administracji .

U mnie na osiedlu było to samo , samochody stawiali wszędzie a głównie na trawniku. Miejsc parkingowych nie brakowało ale przejść się 100-200 m to za dużo lepiej władować się na trawnik pod samym blokiem. Rozłożyli kamienie i prawie się skończyło choć dalej kilku woli lawirować pomiędzy kamieniami niż poszukać miejsca gdzieś dalej ,całkiem zablokować się nie da bo pogotowie i innni nie dojadą. Ja parkuję na strzeżonym ok 350m od bloku od lat ale niektórzy woleli by zaparkować na balkonie jak by sie dało , oczywiście na balkonie sąsiada a nie swoim.

BRAWA dla administracji .

U mnie na osiedlu było to samo , samochody stawiali wszędzie a głównie na trawniku. Miejsc parkingowych nie brakowało ale przejść się 100-200 m to za dużo lepiej władować się na trawnik pod samym blokiem. Rozłożyli kamienie i prawie się skończyło choć dalej kilku woli lawirować pomiędzy kamieniami niż poszukać miejsca gdzieś dalej ,całkiem zablokować się nie da bo pogotowie i innni nie dojadą. Ja parkuję na strzeżonym ok 350m od bloku od lat ale niektórzy woleli by zaparkować na balkonie jak by sie dało , ... rozwiń

Avatar
nieistotne / 6 kwietnia 2014 o 20:54

Czy to wlaśnie z tego powodu pan Demucha rysował gwoździem samochody mieszkańców z Zakopiańskiej ??? jestem ciekaw jaką dostał karę ?

Avatar
można se pomarzyć / 5 kwietnia 2014 o 20:52

 A może tak ułożyć płyty ażurowe,będzie trawa i miejsca do parkowania


 A może tak ułożyć płyty ażurowe,będzie trawa i miejsca do parkowania

Też tak myślę...-bardzo dobre rozwiązanie i popieram! U nas przy bloku Hutnicza 26  też ubiegłej jesieni ktoś "arcymądry" nawiózł ziemi i zasiał trawę obok parkingu. Efekt? Kierowcy autami wjeżdzali w tą ziemię i zasianą trawę, z czasem na kołach "wywlekli" ziemię i nasiona trawy, zrobiło się ohydna warstewka błota na osiedlowej asfaltowej uliczce... Straż Miejska kilka razy przyjeżdżała i wystawiała mandaty parkującym na rzekomo nowym "przyszłym" trawniku. Ale na niewiele się to zdało. Kierowcy jak parkowali, tak nadal tam parkują. Suma sumarum: nie ma tam trawy, a jedynie koleiny w błocie po wyjeżdżających samochodach...

Też tak myślę...-bardzo dobre rozwiązanie i popieram! U nas przy bloku Hutnicza 26  też ubiegłej jesieni ktoś "arcymądry" nawiózł ziemi i zasiał trawę obok parkingu. Efekt? Kierowcy autami wjeżdzali w tą ziemię i zasianą trawę, z czasem na kołach "wywlekli" ziemię i nasiona trawy, zrobiło się ohydna warstewka błota na osiedlowej asfaltowej uliczce... Straż Miejska kilka razy przyjeżdżała i wystawiała mandaty parkującym na rzekomo nowym "przyszłym" trawniku. Ale na niewiele się to zdało. Kierowcy jak parkowali, tak nadal tam parkują.... rozwiń

Avatar
gość / 5 kwietnia 2014 o 17:20

 A może tak ułożyć płyty ażurowe,będzie trawa i miejsca do parkowania

Avatar
mieszkaniec Szymanowskiego / 5 kwietnia 2014 o 16:25

gratulacje dla Spółdzielni i Admnistracji! Pełne poparcie dla tych działań, to tylko kilka miejsc parkingowych mniej, a jest zdecydowanie estetyczniej i normalniej. Trawniki nie są od parkowania i to nie powinno podlegać dyskusji. Miejsca parkingowe zawsze się znajdą, najwyżej trzeba przejść dwie minuty dłużej do swojego mieszkania.

Avatar
erol / 5 czerwca 2014 o 18:05

Przechodziłem ostatnio na Czechowie w okolicach Orfeusza(to chyba ul.Lawinowa) i tam widziałem takie głaziki. Fajnie to wyglądało bo leżały na zielonej już trawce. Nic mnie tak nie irytuje jak jeżdżące auta po chodnikach gdzie piesi muszą uciekać trawnikami bo leniwcom nogi odjęło. 

Avatar
anka / 11 kwietnia 2014 o 15:58

Chcecie trawników, drzew, ciszy, psa, kota jedźcie na wieś. Stałe powiedzenie. A, gdzie jest napisane, że w mieście ma być głośno ponad normę, że ma być tylko beton i robactwo, że mają być same parkingi, a ludzie powinni się unosić, aby mogły po chodnikach jeździć rowery i samochody? I coś jeszcze. Nie wysyłajcie tak Lublinian na wieś, tylko sami na nią wróćcie, a znowu będziecie mogli mieć chlew koło swojego domu, a w domu klepisko. Natomiast samochód zaparkujecie sobie pod samymi oknami. I płacić nie będzie trzeba, i blisko będzie, i sąsiad zobaczy jak Wam się powodzi i od razu w rewanżu podłączy się Wam do szamba.

Chcecie trawników, drzew, ciszy, psa, kota jedźcie na wieś. Stałe powiedzenie. A, gdzie jest napisane, że w mieście ma być głośno ponad normę, że ma być tylko beton i robactwo, że mają być same parkingi, a ludzie powinni się unosić, aby mogły po chodnikach jeździć rowery i samochody? I coś jeszcze. Nie wysyłajcie tak Lublinian na wieś, tylko sami na nią wróćcie, a znowu będziecie mogli mieć chlew koło swojego domu, a w domu klepisko. Natomiast samochód zaparkujecie sobie pod samymi oknami. I płacić nie będzie trzeba, i blisko będzie, i są... rozwiń

Avatar
Gość / 10 kwietnia 2014 o 08:13

Dobry pomysł. Ale kamienie za lekkie...

Avatar
Gość / 6 kwietnia 2014 o 22:15

Samochody na trawnikach to porażka, ale swoją niezły musicie mieć gust skoro piszecie, że głazy są ładne. Polska kocha głazy, w każdej formie. Najpiękniejsze są nasze pomniki z głazów :)

Avatar
czytelnik / 6 kwietnia 2014 o 21:53

Gratulacje dla administracji że w końcu ktoś się wziął za to bydło co musi swoje cztery litery dowieźć pod same drzwi - tak cenią swoje sadło. Szkoda że na Czubach nikt o tym nie pomyśli... Ostatnio 2 miliony na Skarpie na utworzenie miejsc parkingowych, ale jednak za daleko niektórym do drzwi. Cóż człowiek ze wsi może wyjść, ale wieś z człowieka nigdy.

Avatar
jaco / 6 kwietnia 2014 o 21:39

BRAWA dla administracji .

U mnie na osiedlu było to samo , samochody stawiali wszędzie a głównie na trawniku. Miejsc parkingowych nie brakowało ale przejść się 100-200 m to za dużo lepiej władować się na trawnik pod samym blokiem. Rozłożyli kamienie i prawie się skończyło choć dalej kilku woli lawirować pomiędzy kamieniami niż poszukać miejsca gdzieś dalej ,całkiem zablokować się nie da bo pogotowie i innni nie dojadą. Ja parkuję na strzeżonym ok 350m od bloku od lat ale niektórzy woleli by zaparkować na balkonie jak by sie dało , oczywiście na balkonie sąsiada a nie swoim.

BRAWA dla administracji .

U mnie na osiedlu było to samo , samochody stawiali wszędzie a głównie na trawniku. Miejsc parkingowych nie brakowało ale przejść się 100-200 m to za dużo lepiej władować się na trawnik pod samym blokiem. Rozłożyli kamienie i prawie się skończyło choć dalej kilku woli lawirować pomiędzy kamieniami niż poszukać miejsca gdzieś dalej ,całkiem zablokować się nie da bo pogotowie i innni nie dojadą. Ja parkuję na strzeżonym ok 350m od bloku od lat ale niektórzy woleli by zaparkować na balkonie jak by sie dało , ... rozwiń

Avatar
nieistotne / 6 kwietnia 2014 o 20:54

Czy to wlaśnie z tego powodu pan Demucha rysował gwoździem samochody mieszkańców z Zakopiańskiej ??? jestem ciekaw jaką dostał karę ?

Avatar
można se pomarzyć / 5 kwietnia 2014 o 20:52

 A może tak ułożyć płyty ażurowe,będzie trawa i miejsca do parkowania


 A może tak ułożyć płyty ażurowe,będzie trawa i miejsca do parkowania

Też tak myślę...-bardzo dobre rozwiązanie i popieram! U nas przy bloku Hutnicza 26  też ubiegłej jesieni ktoś "arcymądry" nawiózł ziemi i zasiał trawę obok parkingu. Efekt? Kierowcy autami wjeżdzali w tą ziemię i zasianą trawę, z czasem na kołach "wywlekli" ziemię i nasiona trawy, zrobiło się ohydna warstewka błota na osiedlowej asfaltowej uliczce... Straż Miejska kilka razy przyjeżdżała i wystawiała mandaty parkującym na rzekomo nowym "przyszłym" trawniku. Ale na niewiele się to zdało. Kierowcy jak parkowali, tak nadal tam parkują. Suma sumarum: nie ma tam trawy, a jedynie koleiny w błocie po wyjeżdżających samochodach...

Też tak myślę...-bardzo dobre rozwiązanie i popieram! U nas przy bloku Hutnicza 26  też ubiegłej jesieni ktoś "arcymądry" nawiózł ziemi i zasiał trawę obok parkingu. Efekt? Kierowcy autami wjeżdzali w tą ziemię i zasianą trawę, z czasem na kołach "wywlekli" ziemię i nasiona trawy, zrobiło się ohydna warstewka błota na osiedlowej asfaltowej uliczce... Straż Miejska kilka razy przyjeżdżała i wystawiała mandaty parkującym na rzekomo nowym "przyszłym" trawniku. Ale na niewiele się to zdało. Kierowcy jak parkowali, tak nadal tam parkują.... rozwiń

Avatar
gość / 5 kwietnia 2014 o 17:20

 A może tak ułożyć płyty ażurowe,będzie trawa i miejsca do parkowania

Avatar
mieszkaniec Szymanowskiego / 5 kwietnia 2014 o 16:25

gratulacje dla Spółdzielni i Admnistracji! Pełne poparcie dla tych działań, to tylko kilka miejsc parkingowych mniej, a jest zdecydowanie estetyczniej i normalniej. Trawniki nie są od parkowania i to nie powinno podlegać dyskusji. Miejsca parkingowe zawsze się znajdą, najwyżej trzeba przejść dwie minuty dłużej do swojego mieszkania.

Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 1 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 0

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 2

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 17 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 26 60

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 10 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 13

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 6 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.