Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2017 r.
21:17

Człowiek Roku 2017. Gala wręczenia nagród [zdjęcia, wideo]

Autor: Zdjęcie autora kp, fot. mk
13 4 A A

Po raz kolejny nagrodziliśmy wybitne osobowości z województwa lubelskiego w czterech kategoriach: biznes, kultura, działalność społeczna i nauka. To ludzie wyróżniający się talentem, wiedzą, kreatywnością, przedsiębiorczością

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nagrody wręczyliśmy podczas czwartkowej gali w Hotelu Victoria. W kategorii biznes pierwsze miejsce zajął Dominik Polak, wiceprezes firmy Pol-Mak. – Nie sądziłem, że uda mi się wygrać, bo jest młodym przedsiębiorcą i na większą skalę działam dopiero od kilku lat. Na rynku jest wielu innych przedsiębiorców, którzy mają większe osiągnięcia niż ja. Tym większe jest to dla mnie wyróżnienie – mówił po ogłoszeniu wyników Dominik Polak.

W kategorii kultura najwięcej głosów zdobyli Norbert Rudaś i Łukasz Witt-Michałowski nominowani za spektakl „Pogrom w przyszły wtorek”. – Obaj bardzo się ucieszyliśmy i traktujemy to jako dobrą prognozę na przyszłość. Dla mnie ten tytuł ma wyjątkowe znaczenie ponieważ większość zawodowego życia – ponad 10 lat – tworzyłem poza Lublinem lub poza Lublin. Traktuję to jako powrót do domu zwłaszcza, że nasz spektakl został tak dobrze przyjęty i odniósł ogromny frekwencyjny sukces – mówił Norbert Rudaś.

Emilia Lipińska i Katarzyna Słonecka z Komitetu Obrony Zielonego Placu Zabaw wygrały jako działaczki społeczne. – Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczone. Nasze zwycięstwo i prawie 1,5 tysiąca głosów, które oddali na nas mieszkańcy Lublina potwierdza społeczne poparcie dla oddolnych inicjatyw i walki o dobro wspólne – powiedziała nam Emilia Lipińska.

Człowiek Roku 2017 Dziennika Wschodniego

Nagrodę w kategorii nauka zdobył prof. Robert Rejdak, szef Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK1 w Lublinie. – To dla mnie bardzo dobra wiadomość i sygnał, że to, co robię jako lekarz i szef lubelskiej kliniki zostało docenione przez pacjentów i środowisko medyczne. Wiadomość o wygranej w plebiscycie zbiegła się z międzynarodowym zjazdem okulistów. Ta konferencja została okrzyknięta wydarzeniem dziesięciolecia w świecie okulistyki – zaznaczył prof. Rejdak.

Nagroda kapituły plebiscytu trafiła do Krzysztofa Jakubowskiego, prezesa Fundacji Wolności. – Specyfika naszej działalności jest taka, że nie ma fajerwerków. Ale za sukces uważam to, że wypracowaliśmy sobie zaufanie mieszkańców Lublina. Często zwracają się do nas z prośbami o pomoc, zgłaszają nieprawidłowości i problemy. Nierzadko w takich spawach kontaktują się z nami także sami urzędnicy – mówił Krzysztof Jakubowski. – Staram się często podkreślać, że nie walczymy z nimi, a współpracujemy. Ale w tej współpracy jest jeszcze wiele do zrobienia. Sukcesem można nazwać to, że udało nam się przekonać do publikacji rejestrów umów prezydenta miasta, marszałka województwa, a ostatnio także wojewodę. To pokazuje, że mamy jakąś siłę przebicia i potrafimy siłą argumentów przekonać do naszych racji.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 07:27
Ale że Czarnek nie wygrał? Tak jak złote Maliny, powinna być kategoria ANTYCZŁOWIEK ROKU... Wojewoda nie miałby szans.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2017 o 10:27
Wielkie uznanie dla Kapituły za wybór Krzysztofa Jakubowskiego, którego zgłaszałem rok temu, ale ze względu na zgłoszenie elektroniczne, wniosek został odrzucony (miał być dodatkowo w formie kuponu). Dla mnie - nieporozumieniem jest kategoria "nauka". Pomijając to, że w regulaminie z dnia 31 października 2017 r. nie było tej kategorii, to jest to niezdrowa licytacja między ośrodkami akademickimi i instytutami naukowymi. Mierzenie "sukcesów naukowych" przez nie-fachowców, tylko przez ogół ludzi, co więcej - punktowanie swoich profesorów przez podległych im studentów, tworzy formę wiecu na temat dziedzin, na których czytelnicy zasadniczo się nie znają - ludzie nie znający się na fachu, wypowiadają się na temat fachowców! Ta kategoria nie mieści się w idei konkursu, w którym mają decydować subiektywne odczucia czytelników na temat kultury, czy działalności społecznej. W sprawie nauki powinien decydować komitet ekspertów, na wzór komitetu do spraw nagrody Nobla. Proszę tę sugestię uwzględnić przy następnym konkursie. Wojciech Górski.
Wielkie uznanie dla Kapituły za wybór Krzysztofa Jakubowskiego, którego zgłaszałem rok temu, ale ze względu na zgłoszenie elektroniczne, wniosek został odrzucony (miał być dodatkowo w formie kuponu). Dla mnie - nieporozumieniem jest kategoria "nauka". Pomijając to, że w regulaminie z dnia 31 października 2017 r. nie było tej kategorii, to jest to niezdrowa licytacja między ośrodkami akademickimi i instytutami naukowymi. Mierzenie "sukcesów naukowych" przez nie-fachowców, tylko przez ogół ludzi, co więcej - punktowanie swo... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 09:06
Według mojej wiedzy i oceny na pierwsze miejsce w sposób bezkonkurencyjny zasłużył prof.Józef Berger , rektor PSW w Białej Podlaskiej.To co on robi i ile tego robi dla ciągle rozwijającej się uczelni,to nie potrafi nikt /podejrzewam/nawet z całego kraju.Najkrócej:stwarza warunki,poprzez rozwój bazy i prowadzi badania naukowe.Na tej uczelni są naukowcy z Warszawy i Lublina,a studenci z całego świata.Ocena powinna być faktograficzna ,a nie sms-owa.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 08:50
Brawo Panie Krzysztofie! Jak ważna dla Lublina jest Fundacja, pokazuje ostatnia sprzedaż miejskiej parceli. Transparentne warunki uniemożliwiły zakup - po zaniżonej cenie - przez ustosunkowane osoby. Trudno znaleść pieczęć Fundacji na takich pobocznych sprawach ale my wiemy. ...i co z tego, że politycy będą pluć na innych a swoje wychwalać - nic to - żyjmy!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 07:27
Ale że Czarnek nie wygrał? Tak jak złote Maliny, powinna być kategoria ANTYCZŁOWIEK ROKU... Wojewoda nie miałby szans.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2017 o 10:27
Wielkie uznanie dla Kapituły za wybór Krzysztofa Jakubowskiego, którego zgłaszałem rok temu, ale ze względu na zgłoszenie elektroniczne, wniosek został odrzucony (miał być dodatkowo w formie kuponu). Dla mnie - nieporozumieniem jest kategoria "nauka". Pomijając to, że w regulaminie z dnia 31 października 2017 r. nie było tej kategorii, to jest to niezdrowa licytacja między ośrodkami akademickimi i instytutami naukowymi. Mierzenie "sukcesów naukowych" przez nie-fachowców, tylko przez ogół ludzi, co więcej - punktowanie swoich profesorów przez podległych im studentów, tworzy formę wiecu na temat dziedzin, na których czytelnicy zasadniczo się nie znają - ludzie nie znający się na fachu, wypowiadają się na temat fachowców! Ta kategoria nie mieści się w idei konkursu, w którym mają decydować subiektywne odczucia czytelników na temat kultury, czy działalności społecznej. W sprawie nauki powinien decydować komitet ekspertów, na wzór komitetu do spraw nagrody Nobla. Proszę tę sugestię uwzględnić przy następnym konkursie. Wojciech Górski.
Wielkie uznanie dla Kapituły za wybór Krzysztofa Jakubowskiego, którego zgłaszałem rok temu, ale ze względu na zgłoszenie elektroniczne, wniosek został odrzucony (miał być dodatkowo w formie kuponu). Dla mnie - nieporozumieniem jest kategoria "nauka". Pomijając to, że w regulaminie z dnia 31 października 2017 r. nie było tej kategorii, to jest to niezdrowa licytacja między ośrodkami akademickimi i instytutami naukowymi. Mierzenie "sukcesów naukowych" przez nie-fachowców, tylko przez ogół ludzi, co więcej - punktowanie swo... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 09:06
Według mojej wiedzy i oceny na pierwsze miejsce w sposób bezkonkurencyjny zasłużył prof.Józef Berger , rektor PSW w Białej Podlaskiej.To co on robi i ile tego robi dla ciągle rozwijającej się uczelni,to nie potrafi nikt /podejrzewam/nawet z całego kraju.Najkrócej:stwarza warunki,poprzez rozwój bazy i prowadzi badania naukowe.Na tej uczelni są naukowcy z Warszawy i Lublina,a studenci z całego świata.Ocena powinna być faktograficzna ,a nie sms-owa.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 08:50
Brawo Panie Krzysztofie! Jak ważna dla Lublina jest Fundacja, pokazuje ostatnia sprzedaż miejskiej parceli. Transparentne warunki uniemożliwiły zakup - po zaniżonej cenie - przez ustosunkowane osoby. Trudno znaleść pieczęć Fundacji na takich pobocznych sprawach ale my wiemy. ...i co z tego, że politycy będą pluć na innych a swoje wychwalać - nic to - żyjmy!

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej
21 kwietnia 2018, 12:00

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Krańcowa (DDK Bronowice, ul. Krańcowa 106) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mój Świat. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu
PROBLEM

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu 0 1

Gmina Ludwin Jak co roku, wrócił problem śmieci nad jeziorami. Nie wszyscy właściciele działek rekreacyjnych podpisali umowy na wywóz odpadów, więc śmieci wyrzucają do lasów i rowów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła 3 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Zespół trenera Bogusława Baniaka mimo dobrej gry i kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Katem „zielono-czarnych” okazał się Kamil Zapolnik, który zdobył obie bramki dla gospodarzy

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze 8 7

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa ronda przy Gali wraz z mostem na ul. Fabrycznej. W piątek okazało się, że w miejskiej kasie jest za mało pieniędzy na tę inwestycję. Najtańsza firma zażyczyła sobie prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż ma do wydania Ratusz

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 3 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć?

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. Horrory, ciekawe dramaty, widowiskowe kino akcji, filmy familijne. W ten weekend każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ramówce naziemnych stacji telewizyjnych. Przedstawiamy subiektywny wybór kilku filmów, które warto zobaczyć w tych dniach w telewizji.

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej 2 2

Inspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r.

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend 0 8

W najbliższą niedzielę 54 ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę w Biłgoraju. Będą służyć w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”