Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2017 r.
21:17

Człowiek Roku 2017. Gala wręczenia nagród [zdjęcia, wideo]

Autor: Zdjęcie autora kp fot. mk
13 4 A A

Po raz kolejny nagrodziliśmy wybitne osobowości z województwa lubelskiego w czterech kategoriach: biznes, kultura, działalność społeczna i nauka. To ludzie wyróżniający się talentem, wiedzą, kreatywnością, przedsiębiorczością

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nagrody wręczyliśmy podczas czwartkowej gali w Hotelu Victoria. W kategorii biznes pierwsze miejsce zajął Dominik Polak, wiceprezes firmy Pol-Mak. – Nie sądziłem, że uda mi się wygrać, bo jest młodym przedsiębiorcą i na większą skalę działam dopiero od kilku lat. Na rynku jest wielu innych przedsiębiorców, którzy mają większe osiągnięcia niż ja. Tym większe jest to dla mnie wyróżnienie – mówił po ogłoszeniu wyników Dominik Polak.

W kategorii kultura najwięcej głosów zdobyli Norbert Rudaś i Łukasz Witt-Michałowski nominowani za spektakl „Pogrom w przyszły wtorek”. – Obaj bardzo się ucieszyliśmy i traktujemy to jako dobrą prognozę na przyszłość. Dla mnie ten tytuł ma wyjątkowe znaczenie ponieważ większość zawodowego życia – ponad 10 lat – tworzyłem poza Lublinem lub poza Lublin. Traktuję to jako powrót do domu zwłaszcza, że nasz spektakl został tak dobrze przyjęty i odniósł ogromny frekwencyjny sukces – mówił Norbert Rudaś.

Emilia Lipińska i Katarzyna Słonecka z Komitetu Obrony Zielonego Placu Zabaw wygrały jako działaczki społeczne. – Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczone. Nasze zwycięstwo i prawie 1,5 tysiąca głosów, które oddali na nas mieszkańcy Lublina potwierdza społeczne poparcie dla oddolnych inicjatyw i walki o dobro wspólne – powiedziała nam Emilia Lipińska.

Człowiek Roku 2017 Dziennika Wschodniego

Nagrodę w kategorii nauka zdobył prof. Robert Rejdak, szef Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK1 w Lublinie. – To dla mnie bardzo dobra wiadomość i sygnał, że to, co robię jako lekarz i szef lubelskiej kliniki zostało docenione przez pacjentów i środowisko medyczne. Wiadomość o wygranej w plebiscycie zbiegła się z międzynarodowym zjazdem okulistów. Ta konferencja została okrzyknięta wydarzeniem dziesięciolecia w świecie okulistyki – zaznaczył prof. Rejdak.

Nagroda kapituły plebiscytu trafiła do Krzysztofa Jakubowskiego, prezesa Fundacji Wolności. – Specyfika naszej działalności jest taka, że nie ma fajerwerków. Ale za sukces uważam to, że wypracowaliśmy sobie zaufanie mieszkańców Lublina. Często zwracają się do nas z prośbami o pomoc, zgłaszają nieprawidłowości i problemy. Nierzadko w takich spawach kontaktują się z nami także sami urzędnicy – mówił Krzysztof Jakubowski. – Staram się często podkreślać, że nie walczymy z nimi, a współpracujemy. Ale w tej współpracy jest jeszcze wiele do zrobienia. Sukcesem można nazwać to, że udało nam się przekonać do publikacji rejestrów umów prezydenta miasta, marszałka województwa, a ostatnio także wojewodę. To pokazuje, że mamy jakąś siłę przebicia i potrafimy siłą argumentów przekonać do naszych racji.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 07:27
Ale że Czarnek nie wygrał? Tak jak złote Maliny, powinna być kategoria ANTYCZŁOWIEK ROKU... Wojewoda nie miałby szans.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2017 o 10:27
Wielkie uznanie dla Kapituły za wybór Krzysztofa Jakubowskiego, którego zgłaszałem rok temu, ale ze względu na zgłoszenie elektroniczne, wniosek został odrzucony (miał być dodatkowo w formie kuponu). Dla mnie - nieporozumieniem jest kategoria "nauka". Pomijając to, że w regulaminie z dnia 31 października 2017 r. nie było tej kategorii, to jest to niezdrowa licytacja między ośrodkami akademickimi i instytutami naukowymi. Mierzenie "sukcesów naukowych" przez nie-fachowców, tylko przez ogół ludzi, co więcej - punktowanie swoich profesorów przez podległych im studentów, tworzy formę wiecu na temat dziedzin, na których czytelnicy zasadniczo się nie znają - ludzie nie znający się na fachu, wypowiadają się na temat fachowców! Ta kategoria nie mieści się w idei konkursu, w którym mają decydować subiektywne odczucia czytelników na temat kultury, czy działalności społecznej. W sprawie nauki powinien decydować komitet ekspertów, na wzór komitetu do spraw nagrody Nobla. Proszę tę sugestię uwzględnić przy następnym konkursie. Wojciech Górski.
Wielkie uznanie dla Kapituły za wybór Krzysztofa Jakubowskiego, którego zgłaszałem rok temu, ale ze względu na zgłoszenie elektroniczne, wniosek został odrzucony (miał być dodatkowo w formie kuponu). Dla mnie - nieporozumieniem jest kategoria "nauka". Pomijając to, że w regulaminie z dnia 31 października 2017 r. nie było tej kategorii, to jest to niezdrowa licytacja między ośrodkami akademickimi i instytutami naukowymi. Mierzenie "sukcesów naukowych" przez nie-fachowców, tylko przez ogół ludzi, co więcej - punktowanie swo... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 09:06
Według mojej wiedzy i oceny na pierwsze miejsce w sposób bezkonkurencyjny zasłużył prof.Józef Berger , rektor PSW w Białej Podlaskiej.To co on robi i ile tego robi dla ciągle rozwijającej się uczelni,to nie potrafi nikt /podejrzewam/nawet z całego kraju.Najkrócej:stwarza warunki,poprzez rozwój bazy i prowadzi badania naukowe.Na tej uczelni są naukowcy z Warszawy i Lublina,a studenci z całego świata.Ocena powinna być faktograficzna ,a nie sms-owa.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 08:50
Brawo Panie Krzysztofie! Jak ważna dla Lublina jest Fundacja, pokazuje ostatnia sprzedaż miejskiej parceli. Transparentne warunki uniemożliwiły zakup - po zaniżonej cenie - przez ustosunkowane osoby. Trudno znaleść pieczęć Fundacji na takich pobocznych sprawach ale my wiemy. ...i co z tego, że politycy będą pluć na innych a swoje wychwalać - nic to - żyjmy!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 07:27
Ale że Czarnek nie wygrał? Tak jak złote Maliny, powinna być kategoria ANTYCZŁOWIEK ROKU... Wojewoda nie miałby szans.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2017 o 10:27
Wielkie uznanie dla Kapituły za wybór Krzysztofa Jakubowskiego, którego zgłaszałem rok temu, ale ze względu na zgłoszenie elektroniczne, wniosek został odrzucony (miał być dodatkowo w formie kuponu). Dla mnie - nieporozumieniem jest kategoria "nauka". Pomijając to, że w regulaminie z dnia 31 października 2017 r. nie było tej kategorii, to jest to niezdrowa licytacja między ośrodkami akademickimi i instytutami naukowymi. Mierzenie "sukcesów naukowych" przez nie-fachowców, tylko przez ogół ludzi, co więcej - punktowanie swoich profesorów przez podległych im studentów, tworzy formę wiecu na temat dziedzin, na których czytelnicy zasadniczo się nie znają - ludzie nie znający się na fachu, wypowiadają się na temat fachowców! Ta kategoria nie mieści się w idei konkursu, w którym mają decydować subiektywne odczucia czytelników na temat kultury, czy działalności społecznej. W sprawie nauki powinien decydować komitet ekspertów, na wzór komitetu do spraw nagrody Nobla. Proszę tę sugestię uwzględnić przy następnym konkursie. Wojciech Górski.
Wielkie uznanie dla Kapituły za wybór Krzysztofa Jakubowskiego, którego zgłaszałem rok temu, ale ze względu na zgłoszenie elektroniczne, wniosek został odrzucony (miał być dodatkowo w formie kuponu). Dla mnie - nieporozumieniem jest kategoria "nauka". Pomijając to, że w regulaminie z dnia 31 października 2017 r. nie było tej kategorii, to jest to niezdrowa licytacja między ośrodkami akademickimi i instytutami naukowymi. Mierzenie "sukcesów naukowych" przez nie-fachowców, tylko przez ogół ludzi, co więcej - punktowanie swo... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 09:06
Według mojej wiedzy i oceny na pierwsze miejsce w sposób bezkonkurencyjny zasłużył prof.Józef Berger , rektor PSW w Białej Podlaskiej.To co on robi i ile tego robi dla ciągle rozwijającej się uczelni,to nie potrafi nikt /podejrzewam/nawet z całego kraju.Najkrócej:stwarza warunki,poprzez rozwój bazy i prowadzi badania naukowe.Na tej uczelni są naukowcy z Warszawy i Lublina,a studenci z całego świata.Ocena powinna być faktograficzna ,a nie sms-owa.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 08:50
Brawo Panie Krzysztofie! Jak ważna dla Lublina jest Fundacja, pokazuje ostatnia sprzedaż miejskiej parceli. Transparentne warunki uniemożliwiły zakup - po zaniżonej cenie - przez ustosunkowane osoby. Trudno znaleść pieczęć Fundacji na takich pobocznych sprawach ale my wiemy. ...i co z tego, że politycy będą pluć na innych a swoje wychwalać - nic to - żyjmy!
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 0 0

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 20

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 12

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 10

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!