Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2017 r.
21:06

Debaty nie było. Kandydatka PO przedstawiła program wyborczy

7 30 A A

Na debatę wyborczą z Grzegorzem Nowakowskim zaprosiła dziennikarzy Anna Ryfka, kandydatka na szefową struktur Platformy Obywatelskiej w Lublinie. Jej wyborczy rywal na spotkanie nie przyszedł, tłumacząc to osobistymi planami

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sobotę działacze PO wybiorą władze lokalnych struktur. Największe emocje towarzyszą rywalizacji o stanowisko przewodniczącego regionu, o które ubiegają się prezydent Lublina Krzysztof Żuk i wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk. Ale partyjni działacze wybiorą też nowych szefów struktur w powiatach. Walka szykuje się m.in. w Lublinie, gdzie rękawicę obecnemu liderowi, Grzegorzowi Nowakowskiemu rzuciła miejska radna Anna Ryfka.

W czwartkowy wieczór zorganizowała spotkanie w Hotelu Mercure. Zapowiadała je jako "debatę wyborczą połączoną z prezentacją programową". Debaty jednak nie było, bo Nowakowski nie przyszedł. Wcześniej przesłał członkom PO adresowany do Ryfki list, w którym dziękuje jej za wiadomość o planowanym przez nią spotkaniu.

- Przykro mi jednak, iż jego termin nie uwzględnia moich osobistych planów, o których rozmawialiśmy podczas poniedziałkowej konwencji Krzysztofa Żuka, tym bardziej, iż z treści Twojej wiadomości wynika, iż miałbym być stroną tej debaty – napisał Nowakowski.

Ryfka przedstawiła jednak swój program. - Chciałabym m.in. wprowadzić dyżury przewodniczącej. Musimy wykorzystać nasz potencjał. Jeśli to zrobimy, możemy wygrać przyszłoroczne wybory samorządowe w Lublinie - powiedziała.

Na spotkanie przyszło około trzydziestu członków partii. W tym gronie znalazła się m.in. poseł Joanna Mucha.

Więcej na temat wyborów: Przedwyborczy maraton w PO. "Platforma nie jest ani Żuka, ani Grabczuka"

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 16:14
tyle lat okradala platforma Polakow i nadal maja czelnosc startowac w wyborach?
Avatar
acteeaz / 1 grudnia 2017 o 15:28
undefined napisał:
ZA Żukiem!!!! Facet to facet, "twarda reką' trzyma w ryzach, a trzeba być silnym by walczyc teraz z PISem, uwlolnić sie od komuny i  czasow PRL, ktore wracają
 Mucha POparła p. Żuka  napewno liczy na jakieś stanowisko PO jego wygranej. Bo przecież nawet podczas następnych wyborów do sejmu już nie wejdzie. Moim zdaniem należy się zastanawiać nad wyborem prezydenta. Upartyjnienie samorządów tak szybko nie zniknie. P. Mucha sprawdziła się już jako "ministra" sportu, śpiewaczka, pisarka itd. Zastanówmy się czy chcemy aby było ta jak było? 
 Mucha POparła p. Żuka  napewno liczy na jakieś stanowisko PO jego wygranej. Bo przecież nawet podczas następnych wyborów do sejmu już nie wejdzie. Moim zdaniem należy się zastanawiać nad wyborem prezydenta. Upartyjnienie samorządów tak szybko nie zniknie. P. Mucha sprawdziła się już jako "ministra" sportu, śpiewaczka, pisarka itd. Zastanówmy się czy chcemy aby było ta jak było?  rozwiń
Avatar
mix / 1 grudnia 2017 o 15:11
A dlaczego nie Grabczuk. 
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 13:22
Żuk świetnie radzi sobie zarządzając miastem to i w regionie sobie poradzi.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 13:20
ZA Żukiem!!!! Facet to facet, "twarda reką' trzyma w ryzach, a trzeba być silnym by walczyc teraz z PISem, uwlolnić sie od komuny i czasow PRL, ktore wracają
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 13:18
emocje podsycane i tylko w mediach wiadomo wygra Żuk
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 12:08
PO, Nowoczesna, PSL przeciw debacie o stanie samorządu z udziałem mieszkańców. są obywatelscy inaczej?
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 10:12
Czyżby Nowakowski nie miał nic do powiedzenia i nie przyszedł?
Avatar
Czas na zmianę / 1 grudnia 2017 o 09:53
Czas na zmianę! Odświeżyć PO i zacząć działać! Dać szansę kobiecie!
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 09:20
J 23 znów nadaje
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 16:14
tyle lat okradala platforma Polakow i nadal maja czelnosc startowac w wyborach?
Avatar
acteeaz / 1 grudnia 2017 o 15:28
undefined napisał:
ZA Żukiem!!!! Facet to facet, "twarda reką' trzyma w ryzach, a trzeba być silnym by walczyc teraz z PISem, uwlolnić sie od komuny i  czasow PRL, ktore wracają
 Mucha POparła p. Żuka  napewno liczy na jakieś stanowisko PO jego wygranej. Bo przecież nawet podczas następnych wyborów do sejmu już nie wejdzie. Moim zdaniem należy się zastanawiać nad wyborem prezydenta. Upartyjnienie samorządów tak szybko nie zniknie. P. Mucha sprawdziła się już jako "ministra" sportu, śpiewaczka, pisarka itd. Zastanówmy się czy chcemy aby było ta jak było? 
 Mucha POparła p. Żuka  napewno liczy na jakieś stanowisko PO jego wygranej. Bo przecież nawet podczas następnych wyborów do sejmu już nie wejdzie. Moim zdaniem należy się zastanawiać nad wyborem prezydenta. Upartyjnienie samorządów tak szybko nie zniknie. P. Mucha sprawdziła się już jako "ministra" sportu, śpiewaczka, pisarka itd. Zastanówmy się czy chcemy aby było ta jak było?  rozwiń
Avatar
mix / 1 grudnia 2017 o 15:11
A dlaczego nie Grabczuk. 
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 13:22
Żuk świetnie radzi sobie zarządzając miastem to i w regionie sobie poradzi.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 13:20
ZA Żukiem!!!! Facet to facet, "twarda reką' trzyma w ryzach, a trzeba być silnym by walczyc teraz z PISem, uwlolnić sie od komuny i czasow PRL, ktore wracają
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 13:18
emocje podsycane i tylko w mediach wiadomo wygra Żuk
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 12:08
PO, Nowoczesna, PSL przeciw debacie o stanie samorządu z udziałem mieszkańców. są obywatelscy inaczej?
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 10:12
Czyżby Nowakowski nie miał nic do powiedzenia i nie przyszedł?
Avatar
Czas na zmianę / 1 grudnia 2017 o 09:53
Czas na zmianę! Odświeżyć PO i zacząć działać! Dać szansę kobiecie!
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 09:20
J 23 znów nadaje
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 24

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 14

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 12

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!