poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Drogowe buble w Lublinie. Które drogi i ścieżki mają zostać poprawione?

Dodano: 15 maja 2017, 19:07
Autor: Dominik Smaga

(fot. Dominik Smaga)

Zerwany ma być asfalt z odcinka nowej ścieżki rowerowej przy al. Tysiąclecia. Ratusz żąda jego wymiany. Gorzej idzie egzekwowanie gwarancji na sypiącą się trasę na Czubach. Urzędnicy... nie chcą odciągać firmy od innej budowy. Drogowych bubli jest więcej

Niebezpieczna pułapka od kilku dni czyha na rowerzystów jadących ścieżką rowerową w ul. Orkana (na zdjęciu). Obok skrzyżowania z ul. Armii Krajowej zapadł się asfalt, dziura nie jest zabezpieczona i ten, kto jej nie zauważy, może ulec wypadkowi. To kolejny problem z trasą wykonaną zaledwie 2,5 roku temu w ramach przebudowy ul. Armii Krajowej.

Chodniki i ścieżki nie wyglądają tu najlepiej. Nawierzchnia zapada się obok studzienek teletechnicznych, asfalt w wielu miejscach pęka, zdarzają się też ubytki. Wciąż nie w pełni udało się rozwiązać problem z przeciekającym stropem przejścia podziemnego, a kostkę brukową niedaleko ul. Jutrzenki można wyjmować z chodnika gołą ręką.

Wszystko to nadal jest na gwarancji i miasto może egzekwować poprawki od wykonawcy, spółki Skanska. Może, ale mało z tego wynika.

– Nie jestem w stanie podać terminu usunięcia usterek – mówi wprost Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Bardziej zależy nam na tym, żeby firma skoncentrowała się na przebudowywanym przez nią skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. Ducha, w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Euro U 21.

Ta sama firma musi również poprawić odnawianą w 2013 r. ul. Zemborzycką, gdzie asfalt dosłownie rozpada się wokół studzienek kanalizacyjnych, jezdnia jest też popękana w pobliżu sklepu Biedronka. Nawierzchnię wokół studzienek poprawiano już nie raz, ale łaty okazują się za mało wytrzymałe. O problemie pisaliśmy już kilkakrotnie, ale poprawy wciąż nie widać.

– Doprecyzowujemy zakres i sposób usunięcia tych usterek, firma będzie musiała przygotować też projekt tymczasowej organizacji ruchu – zapewnia Kieliszek. – Rozmawiamy o tym, żeby naprawy zostały wykonane do połowy czerwca.

Wcześniej poprawiona ma być nawierzchnia ścieżki zbudowanej pod koniec zeszłego roku przy al. Tysiąclecia po stronie dworca. Za inwestycję odpowiedzialne było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów. Po tym jak opisaliśmy wątpliwej jakości asfalt koło przejścia dla pieszych przy hali Nova urzędnicy kazali pobrać do badania próbki nawierzchni. Okazało się, że na sporym odcinku położono za mało asfaltu.

– Będziemy wymagać wymiany nawierzchni między przejściem dla pieszych obok hali Nova a halą Bazar – informuje Kieliszek. Wierzchnia warstwa ma być zdarta, a drogowcy będą musieli położyć nową masę tak, by miała wymaganą grubość.

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje drogi
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(35) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 maja 2017 o 15:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nad łataniem nowego asfaltu to już zamilknę. Cala warstwa ścieralna powinna być zdarta i położona na nowo!
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2017 o 14:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A podbudowy nie poprawią? Przecież ta ścieżka byłą w kawałkach... na całej długości!
Rozwiń
Gość
Gość (16 maja 2017 o 14:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wybieranie byle jakich wykonawców, brak nadzoru merytorycznego, który w trakcie robót by wskazywał błędne rozwiązania, itd. Łatanie dopiero co położonego asfaltu to więcej niż śmieszne. Za tyle pieniędzy asfalt powinien służyć lata, a nie co roku być naprawiany. Mnóstwo zmarnowanych pieniędzy i zero skutecznego egzekwowania naprawy tego, co zostało byle jak wykonane. Kto wybiera te firmy i co to są za firmy? Czy ktoś je sprawdza poprzez obejrzenie dotychczasowych prac? Czy to też znajomi wujka, którzy muszą zarobić? Dlaczego w Lublinie wszystkie studzienki są pozapadane i znajdują się w takich miejscach, że nie ma możliwości ich ominąć nie wjeżdżając kołami na sąsiedni pas.
Rozwiń
vdr
vdr (16 maja 2017 o 09:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i gdzie są ci wszyscy szczekacze od "murem za żukiem"??? siedzą cicho!!!
Rozwiń
mar
mar (16 maja 2017 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Niech Miasto zajmie się największym BUBLEM czyli rondem Kowcza z buspasami !!!! w godzinach szczytu porannego i popołudniowego jest tam totalny chaos i korki, a do tego dochodzą "zakały" komunikacji czyli trolejbusy !!!! PS. A przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby tzw. buspasy zezwalały wszystkim na ich użytkowanie w godz 6:00 - 8:00 oraz 15:00 - 17:00....bo teraz korzystają z nich "cwaniaki" !!!!
 masz racje oraz czemu na ulicach niema zakazu ruchu rowerowego jak sa sciezki rowerowe?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (35)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!