wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Dwie linie trolejbusowe wkrótce znikną z ul. Narutowicza i al. Piłsudskiego

Dodano: 8 marca 2017, 16:40
Autor: Dominik Smaga

(fot. Maciej Kaczanowski / Archiwum)

Zmianami w trasach komunikacji miejskiej skutkować będzie otwarcie nowej części ul. Muzycznej. Z ul. Narutowicza i al. Piłsudskiego znikną dwie linie trolejbusowe, które mają się zatrzymywać koło szkół artystycznych. To wymusi zmianę pewnych przyzwyczajeń

Do otwarcia nowej drogi pozostało niewiele czasu. Jej budowa ma się skończyć w maju, a niewiele później powinna tu trafić komunikacja miejska. – Przez nowo wybudowany odcinek ul. Muzycznej i powstałej tam sieci trakcyjnej zostaną skierowane linie trolejbusowe 152 i 154 – zapowiada Anna Zalewska z Zarządu Transportu Miejskiego.

Obie te linie kursują dziś przez ul. Narutowicza i skręcają w prawo w al. Piłsudskiego jadąc koło Targów Lublin. Po drodze mają dwa przystanki stwarzające możliwość dogodnych przesiadek: na ul. Narutowicza i koło wodociągów. Po zmianie tras mają je omijać.

Przystanki na ul. Muzycznej nie zostały zaplanowane przy skrzyżowaniu z Nadbystrzycką i Narutowicza, ale obok wjazdu do szkół artystycznych. Dopiero tu staną trolejbusy linii 154 po tym jak odjadą z okolic ul. Wiercieńskiego. Pojazdy linii 152 po odjeździe sprzed szkół staną dopiero przy politechnice.

Dla części pasażerów będzie to jednak korzystna zmiana i chodzi nie tylko o uczniów szkół artystycznych. Bezpośredni dojazd do dworca kolejowego zyska ul. Głęboka, Filaretów i górna część ul. Armii Krajowej. Dodatkowe połączenie z dworcem zyskają ul. Zana, Unicka czy Chodźki.

Już teraz na skrzyżowaniu z Głęboką, Nadbystrzycka i Narutowicza przebudowywana jest sieć trolejbusowa. Będzie się ona urywać na wlocie Nadbystrzyckiej tak, jak urywa się sieć tuż za politechniką. Oba odcinki nie będą połączone i trolejbusy będą – jak teraz – korzystać z zapasowego zasilania bateryjnego lub z generatorów spalinowych.

Połączenie tych odcinków sieci planowane jest dopiero w ramach przebudowy ul. Nadbystrzyckiej od Zana do Głębokiej. Ta inwestycja wpisana jest na listę rezerwową wraz z przebudową Głębokiej i al. Kraśnickiej od ronda do ul. Roztocze. Wszędzie tu miałyby się pojawić buspasy. Miasto nie ma pewności, że zdobędzie fundusze na te inwestycje, ale z planów nie rezygnuje. Nawet wobec Nadbystrzyckiej, gdzie rozważana przez miasto przebudowa wiązałaby się z wyburzeniem budynków w pobliżu skrzyżowania z Głęboką i Muzyczną.

Tak pojadą trolejbusy

Linia 152: Os. Poręba, Jana Pawła II, Filaretów, Zana, Nadbystrzycka, Muzyczna, Stadionowa, Dworzec Główny PKP, Lubelskiego Lipca ’80, pl. Bychawski, Kunickiego, Abramowicka.

Linia 154: Węglin, al. Kraśnicka, Roztocze, Orkana, Armii Krajowej, Bohaterów Monte Cassino, Zana, Filaretów, Głęboka, Muzyczna, Stadionowa, Dworzec Główny PKP, Lubelskiego Lipca ’80, pl. Bychawski, Wolska, Fabryczna, al. Unii Lubelskiej, Podzamcze, Unicka, Obywatelska, Chodźki-szpital.

Użytkownik niezarejestrowany
mar
Adam K.
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 maja 2017 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
debilu z botanika masz tak: 2 - KUL - PRZESIADKI!, PKS 4 - KUL - PRZESIADKI!, PKS 37 - Zbożowa, ZANA - PRZESIADKI! 47 - PKS NOCNY
Rozwiń
mar
mar (23 maja 2017 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Willson napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dla dwóch linii zablokują jeden pas ruchu?
Dla setek pasażerów odblokują możliwość przejazdu.Paru gościom którym się wydaje że że nauczyli się jeździć przystopują szaleńcze zapędy.
 nie jeden a 2 dla mnie tez debilizm jak bus pas na jp2
Rozwiń
Adam K.
Adam K. (10 marca 2017 o 04:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A przepraszam bardzo, 30-stka to nic? Niektórym to wiecznie mało i mało. W razie czego jest jeszcze Muzyczna/Ogród Saski/Krakowskie Przedmieście, czyli miejsce dogodnych przesiadek. W dobie wachlarzu biletów czasowych (30 minutowych, 60 minutowych, 2 godzinnych, 12 godzinnych i 120 godzinnych) poruszanie się po komunikacji miejskiej, więcej niż jednym pojazdem, nie stanowi absolutnie żadnego problemu. 
Rozwiń
Gość
Gość (9 marca 2017 o 18:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak dbaja o bzpośredni dojazd pod PKP z roznych cześci miasta. Tylko nikt nie wdzi braku skomunikowania dorca z całą okolicą osiedla Botanik. Nawet w tym kierunku miasta nic nie jeżdzi. Mamy 47, 7 , w okolice Felina i 2 na Turke.
Rozwiń
jmflojmflo
jmflojmflo (9 marca 2017 o 11:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli zamierzacie puścić 152 przez ul. Muzyczną i zamierzacie połączyć trakcję na ul. Nadbystrzyckiej z tą na ul. Narutowicza to dlaczego przy przebudowie jej na skrzyżowaniu z ul. Głęboką i Muzyczną nie wykonano skrętów z Muzycznej w Nadbystrzycką i odwrotnie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!