Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 kwietnia 2016 r.
20:22

Działki dla kościoła za 10 proc. wartości. Protestujący składają broń? "Nie widzę już sensu"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 61 A A
W ubiegłym roku protestujący złożyli pismo z podpisami
W ubiegłym roku protestujący złożyli pismo z podpisami

Za tydzień radni znów zajmą się sprawą miejskich gruntów na Rudniku, które wcześniej pozwolili sprzedać Kościołowi za 10 proc. wartości. – To rażąco niska cena – twierdzą przeciwnicy transakcji i chcą, by radni cofnęli zgodę. Odmowa jest niemal pewna, protestujący mogliby się od niej odwołać, ale nie mają już zapału.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To kolejna odsłona głośnego sporu, który wybuchł na przełomie sierpnia i września zeszłego ubiegłego roku. Wtedy to prezydent miasta poprosił radnych o zgodę na sprzedaż dwóch miejskich działek na rzecz Archidiecezji Lubelskiej.

Mniejsza z nich (0,68 ha), położona przy Dożynkowej 31, miała posłużyć pod budowę świątyni. Większą (1,2 ha) parcelę, leżącą przy Narcyzowej 29b, Kościół chciał przeznaczyć na dom opieki. Jednocześnie prezydent poprosił o zgodę na to, by przy sprzedaży tych nieruchomości udzielić stronie kościelnej 90 proc. bonifikaty.

Pomysł od razu wzbudził kontrowersje i ostatecznie do głosowania w Radzie Miasta doszło dopiero w lutym. Większość radnych zgodziła się na uchwałę upoważniającą prezydenta do zbycia obu działek za 10 proc. ich wartości określonej przez rzeczoznawcę. W przypadku mniejszej działki oznacza to sprzedaż za 160 tys. zł, w przypadku większej 210 tys. zł.

– To rażąco niska cena – twierdzi społeczny komitet, który od początku protestował przeciw takiej transakcji. Zrzesza on tych mieszkańców, którzy na działce mającej posłużyć do budowy świątyni woleliby widzieć miejskie przedszkole i żłobek. Komitet wezwał Radę Miasta do „usunięcia naruszenia prawa” i wycofania się z wcześniejszej zgody na sprzedaż działek.

Na czym miałoby polegać naruszenie prawa? Skarżący tłumaczą, że właśnie na ustaleniu za niskiej ceny. – Działki źle wyceniono – mówi Hanna Gorgol, przewodnicząca komitetu.

Ratusz się z tym nie zgadza: – Wartość działki była ustalona przez rzeczoznawcę majątkowego – podkreśla Zbigniew Dubiel, szef zespołu radców prawnych Ratusza. – A na zastosowanie przez Radę Miasta 90-proc. bonifikaty pozwala Ustawa o gospodarce nieruchomościami. Jeśli chodzi o wysokość bonifikaty, przepisy nie określają jej widełek, to autonomiczna decyzja radnych.

Głosowanie nad wezwaniem skierowanym przez komitet zaplanowano na 14 kwietnia. Radni dostali już projekt uchwały odrzucającej wezwanie. W projekcie tym czytamy, że komitet nie ma racji i że nie był uprawniony do złożenia wezwania. Jest niemal pewne, że takie stanowisko zajmie większość Rady Miasta. To otworzyłoby drogę do zaskarżenia uchwały do sądu, ale komitet nie jest już tym zainteresowany. – Nie widzę już sensu – kwituje Gorgol. – Teraz musimy dopilnować, by miasto zbudowało obiekt, który nam obiecuje.

Obietnica dotyczy wzniesienia przez miasto na innej działce w tej dzielnicy budynku mieszczącego szkołę, przedszkole, żłobek i placówkę kultury. Zapowiedź takiej inwestycji pojawiła się jeszcze jesienią, zaraz po tym, gdy wybuchły protesty. W marcu zaprezentowana została wstępna koncepcja budynku, obok którego pozostałoby miejsce na basen mający powstać później.

Budząca protesty transakcja między miastem a Kościołem nie doszła jeszcze do skutku.

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
FiuTelowy / 8 kwietnia 2016 o 21:02

 Do biskupa księdza

 Nie noszą lampasów i czarny ich strój.
Od wieków ich ciągnie do złota,
więc w pierwszym szeregu po owieczek znój,
pazerna czerń do drzwi łomota.

Kolędują dranie, kolędują.
Krzyże błyszczą zdobiąc czarny łach.
A w chałupach wierni lamentują,
bo to dzisiaj łowy. Rośnie strach.

Nachodzą. W ich łapach spis dusz, żądań moc,
w chałupach strwożona ciemnota,
ich ślepia wciąż chciwe, choć zbliża się noc,
pazerna czerń do drzwi łomota.

Bis Kolędują dranie....

Przyłażą z teczkami, w nich już kopert stos,
w chałupach panika, zgryzota:
- gdzie uciec, co schować, oj marny nasz los,
pazerna czerń do drzwi łomota.

Bis Kolędują dranie...

Huk dzwonów ogłusza, kadzidła czuć woń,
lud dobra pod stopy im miota.
Wciąż mało, bezdenna ich żądań jest toń.
Pazerna czerń znów do drzwi łomota.

Nie wiem jak w takim razie należałoby śpiewać o tych, którzy bezprzetargowo lub w przetargach ograniczonych do siebie samych nabywają miejskie grunty przed zmianą miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego - biali, czerwoni czy pomarańczowi?

Odważysz się wpisać różowych w miejsce czarnych?

Nie wiem jak w takim razie należałoby śpiewać o tych, którzy bezprzetargowo lub w przetargach ograniczonych do siebie samych nabywają miejskie grunty przed zmianą miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego - biali, czerwoni czy pomarańczowi?

Odważysz się wpisać różowych w miejsce czarnych?

rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 16:01
Uważam,że to wielkie przegięcie z tymi ulgami dla kościołów.Kościół,tak jak każda instytucja powinien płacić podatki,nabywać nieruchomości,grunty ( w tym ziemię rolniczą) po cenach takich,jak każda instytucja vzy mała firma.Księża (nie wliczm zakonników i zakonnic) są najbogatszą grupą ludzi (w POlsce).Dostają dofinansowania z urzędów,z firm,zbierają na tacę,otrzymują pieniądze zkolęd.Np.za pogrzeb pleban inkasuje 500-2000 zł.Kto w POlsce zarabia 500 zł na godzinę?(a prawie tyle trwa ceremona pogrzebowa).Ktoż to widział,aby "sakramenty" były płatne.Księża mieli "nauczać" katechezy nieodpłatnie.A tymczasem katecheta w czarnej kiecce zarabia więcej niż długoletni nauczyciel mianowany.Bywa i tak,że księdza zatrudniają na stanowisku nauczyciela mianowanego. A księża w szkole poszukują nieletnich chłopców (czasami dziewczęta) i nauczają ich seksy.... Ech,szkoda słow.Ale to wszystko dzięki MIllerowi i Kwaśniewskiemu,którzy kościołowi dali niesamowite przywileje.A tow.Kwaśniewski po cichu to reaktywował konkordat.No i dzisiejsza "władza" za poparcie w ostatniej kampanii odpłaca się kościołowi jak tylko możliwe.I to wszystko na pokaz.Kiedyś tych pseudokatolików Pan Bóg pokara.
Uważam,że to wielkie przegięcie z tymi ulgami dla kościołów.Kościół,tak jak każda instytucja powinien płacić podatki,nabywać nieruchomości,grunty ( w tym ziemię rolniczą) po cenach takich,jak każda instytucja vzy mała firma.Księża (nie wliczm zakonników i zakonnic) są najbogatszą grupą ludzi (w POlsce).Dostają dofinansowania z urzędów,z firm,zbierają na tacę,otrzymują pieniądze zkolęd.Np.za pogrzeb pleban inkasuje 500-2000 zł.Kto w POlsce zarabia 500 zł na godzinę?(a prawie tyle trwa ceremona pogrzebowa).Ktoż to widział,aby "sakramenty... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 15:21
niech ich zaraza i piorun strzeli tych przeklętych obłudników ,marny koniec widze tego klerykalnego q-restwa
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 8 kwietnia 2016 o 15:18

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CZARNE KOMPETENCJE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

4) kz nszz solidarnosc organistow 4

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kółkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazała jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA, a związek nie nadąża z przykładami, dowodami i innymi pier...dołami (z)BAWIENIA jak KURIA JAEGO MAĆ, ha ha ha...

Tylko w kwietniu internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „NEWSWEEKz dn. 4 i 7.IV.2016 r. w artyKULe: 1) Druzgocący raport na temat przygotowań do Światowych Dni Młodzieży”; 2) Andrzej Duda żałuje sformułowania o „dojnej ojczyźnie”. „To były słowa niepotrzebne”oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK WSCHODNIz dn. 7.IV.2016 r. w artyKULe: Działki dla kościoła za 10 proc. wartości. Protestujący składają broń? "Nie widzę już sensu"oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „GP24.PLz dn. 7.IV.2016 r. w artyKULe: Msza w intencji ofiar tragedii smoleńskiejoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „GAZETA KRKAOWSKAz dn. 7.IV.2016 r. w artyKULe: ŚDM. Błoto już czeka na pielgrzymów [ZDJĘCIA, WIDEO]oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

5) „SUPEREXPRESSz dn. 8.IV.2016 r. w artyKULe: Prezydent przyznał się do błędu! oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

6) „FAKTz dn. 8.IV.2016 r. w artyKULe: Papież pobłogosławił oczy dziewczynki. To co stało się potem to cud!oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

( … ) RESZTA NA FACEBOOK ‘ u.

NIE WIERZYSZ? - zobacz!

Wszystkich księŻULI należy uznać za DEALRÓW, a Lud Boży za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami i z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CZARNE KOMPETENCJE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:rozwiń

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 13:50
kur..................wo i goralska muzyka
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 12:10
10% wartości ??? NIGDY !!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 12:02
Taka sama bezczelność jak w sprawie górek czechowskich. My mamy władzę to sobie przepchniemy co chcemy a ludzie sobie mogą pokrzyczeć... Czy to dla sukienkowych czy dla dewelopera, zależnie jak akurat wiatr zawieje. Rzygać się chce po prostu
Avatar
wz crx / 8 kwietnia 2016 o 11:29

Tu nie chodzi o kościół, ale o zasady. Skoro zwykły parafianin kupuje sobie prywatną działkę za 100% wartości, to dlaczego ksiądz (jest kimś lepszym?) ma ją dostać za 10% wartości? Boża sprawiedliwość? Nie tędy droga drodzy księża....

Zwykły parafianin to przepłaca 10 -krotnie wartość działki budowlanej , a kk płaci cenę ,która jest dokładnie godziwą jej wartością !!!Myślę, że najdalej za 5 lat o tym się przekonamy , bo czas zawsze jest najlepszym analitykiem...!!!

Zwykły parafianin to przepłaca 10 -krotnie wartość działki budowlanej , a kk płaci cenę ,która jest dokładnie godziwą jej wartością !!!Myślę, że najdalej za 5 lat o tym się przekonamy , bo czas zawsze jest najlepszym analitykiem...!!!

rozwiń
Avatar
sdds / 8 kwietnia 2016 o 11:06

Proponuję, żeby sprawę zbadał TK, czy zgodne jest z konstytucją udzielanie takich zniżek działek państwowych dla wybranych organizacji? Jeśli założę sobie kościół konopny, to czy dostanę fajną miejscówkę  działkę do jarania obrzędów?

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 10:21
do puki nie wysiuda się ze stołków takich żuków, kowalczyków i nie rozwali układu to w Lublinie normalny człowiek będzie tylko parobkiem
Avatar
FiuTelowy / 8 kwietnia 2016 o 21:02

 Do biskupa księdza

 Nie noszą lampasów i czarny ich strój.
Od wieków ich ciągnie do złota,
więc w pierwszym szeregu po owieczek znój,
pazerna czerń do drzwi łomota.

Kolędują dranie, kolędują.
Krzyże błyszczą zdobiąc czarny łach.
A w chałupach wierni lamentują,
bo to dzisiaj łowy. Rośnie strach.

Nachodzą. W ich łapach spis dusz, żądań moc,
w chałupach strwożona ciemnota,
ich ślepia wciąż chciwe, choć zbliża się noc,
pazerna czerń do drzwi łomota.

Bis Kolędują dranie....

Przyłażą z teczkami, w nich już kopert stos,
w chałupach panika, zgryzota:
- gdzie uciec, co schować, oj marny nasz los,
pazerna czerń do drzwi łomota.

Bis Kolędują dranie...

Huk dzwonów ogłusza, kadzidła czuć woń,
lud dobra pod stopy im miota.
Wciąż mało, bezdenna ich żądań jest toń.
Pazerna czerń znów do drzwi łomota.

Nie wiem jak w takim razie należałoby śpiewać o tych, którzy bezprzetargowo lub w przetargach ograniczonych do siebie samych nabywają miejskie grunty przed zmianą miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego - biali, czerwoni czy pomarańczowi?

Odważysz się wpisać różowych w miejsce czarnych?

Nie wiem jak w takim razie należałoby śpiewać o tych, którzy bezprzetargowo lub w przetargach ograniczonych do siebie samych nabywają miejskie grunty przed zmianą miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego - biali, czerwoni czy pomarańczowi?

Odważysz się wpisać różowych w miejsce czarnych?

rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 16:01
Uważam,że to wielkie przegięcie z tymi ulgami dla kościołów.Kościół,tak jak każda instytucja powinien płacić podatki,nabywać nieruchomości,grunty ( w tym ziemię rolniczą) po cenach takich,jak każda instytucja vzy mała firma.Księża (nie wliczm zakonników i zakonnic) są najbogatszą grupą ludzi (w POlsce).Dostają dofinansowania z urzędów,z firm,zbierają na tacę,otrzymują pieniądze zkolęd.Np.za pogrzeb pleban inkasuje 500-2000 zł.Kto w POlsce zarabia 500 zł na godzinę?(a prawie tyle trwa ceremona pogrzebowa).Ktoż to widział,aby "sakramenty" były płatne.Księża mieli "nauczać" katechezy nieodpłatnie.A tymczasem katecheta w czarnej kiecce zarabia więcej niż długoletni nauczyciel mianowany.Bywa i tak,że księdza zatrudniają na stanowisku nauczyciela mianowanego. A księża w szkole poszukują nieletnich chłopców (czasami dziewczęta) i nauczają ich seksy.... Ech,szkoda słow.Ale to wszystko dzięki MIllerowi i Kwaśniewskiemu,którzy kościołowi dali niesamowite przywileje.A tow.Kwaśniewski po cichu to reaktywował konkordat.No i dzisiejsza "władza" za poparcie w ostatniej kampanii odpłaca się kościołowi jak tylko możliwe.I to wszystko na pokaz.Kiedyś tych pseudokatolików Pan Bóg pokara.
Uważam,że to wielkie przegięcie z tymi ulgami dla kościołów.Kościół,tak jak każda instytucja powinien płacić podatki,nabywać nieruchomości,grunty ( w tym ziemię rolniczą) po cenach takich,jak każda instytucja vzy mała firma.Księża (nie wliczm zakonników i zakonnic) są najbogatszą grupą ludzi (w POlsce).Dostają dofinansowania z urzędów,z firm,zbierają na tacę,otrzymują pieniądze zkolęd.Np.za pogrzeb pleban inkasuje 500-2000 zł.Kto w POlsce zarabia 500 zł na godzinę?(a prawie tyle trwa ceremona pogrzebowa).Ktoż to widział,aby "sakramenty... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 15:21
niech ich zaraza i piorun strzeli tych przeklętych obłudników ,marny koniec widze tego klerykalnego q-restwa
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 8 kwietnia 2016 o 15:18

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CZARNE KOMPETENCJE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

4) kz nszz solidarnosc organistow 4

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kółkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazała jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA, a związek nie nadąża z przykładami, dowodami i innymi pier...dołami (z)BAWIENIA jak KURIA JAEGO MAĆ, ha ha ha...

Tylko w kwietniu internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „NEWSWEEKz dn. 4 i 7.IV.2016 r. w artyKULe: 1) Druzgocący raport na temat przygotowań do Światowych Dni Młodzieży”; 2) Andrzej Duda żałuje sformułowania o „dojnej ojczyźnie”. „To były słowa niepotrzebne”oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK WSCHODNIz dn. 7.IV.2016 r. w artyKULe: Działki dla kościoła za 10 proc. wartości. Protestujący składają broń? "Nie widzę już sensu"oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „GP24.PLz dn. 7.IV.2016 r. w artyKULe: Msza w intencji ofiar tragedii smoleńskiejoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „GAZETA KRKAOWSKAz dn. 7.IV.2016 r. w artyKULe: ŚDM. Błoto już czeka na pielgrzymów [ZDJĘCIA, WIDEO]oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

5) „SUPEREXPRESSz dn. 8.IV.2016 r. w artyKULe: Prezydent przyznał się do błędu! oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

6) „FAKTz dn. 8.IV.2016 r. w artyKULe: Papież pobłogosławił oczy dziewczynki. To co stało się potem to cud!oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

( … ) RESZTA NA FACEBOOK ‘ u.

NIE WIERZYSZ? - zobacz!

Wszystkich księŻULI należy uznać za DEALRÓW, a Lud Boży za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami i z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CZARNE KOMPETENCJE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:rozwiń

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 13:50
kur..................wo i goralska muzyka
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 12:10
10% wartości ??? NIGDY !!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 12:02
Taka sama bezczelność jak w sprawie górek czechowskich. My mamy władzę to sobie przepchniemy co chcemy a ludzie sobie mogą pokrzyczeć... Czy to dla sukienkowych czy dla dewelopera, zależnie jak akurat wiatr zawieje. Rzygać się chce po prostu
Avatar
wz crx / 8 kwietnia 2016 o 11:29

Tu nie chodzi o kościół, ale o zasady. Skoro zwykły parafianin kupuje sobie prywatną działkę za 100% wartości, to dlaczego ksiądz (jest kimś lepszym?) ma ją dostać za 10% wartości? Boża sprawiedliwość? Nie tędy droga drodzy księża....

Zwykły parafianin to przepłaca 10 -krotnie wartość działki budowlanej , a kk płaci cenę ,która jest dokładnie godziwą jej wartością !!!Myślę, że najdalej za 5 lat o tym się przekonamy , bo czas zawsze jest najlepszym analitykiem...!!!

Zwykły parafianin to przepłaca 10 -krotnie wartość działki budowlanej , a kk płaci cenę ,która jest dokładnie godziwą jej wartością !!!Myślę, że najdalej za 5 lat o tym się przekonamy , bo czas zawsze jest najlepszym analitykiem...!!!

rozwiń
Avatar
sdds / 8 kwietnia 2016 o 11:06

Proponuję, żeby sprawę zbadał TK, czy zgodne jest z konstytucją udzielanie takich zniżek działek państwowych dla wybranych organizacji? Jeśli założę sobie kościół konopny, to czy dostanę fajną miejscówkę  działkę do jarania obrzędów?

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 10:21
do puki nie wysiuda się ze stołków takich żuków, kowalczyków i nie rozwali układu to w Lublinie normalny człowiek będzie tylko parobkiem
Zobacz wszystkie komentarze 61

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki 1 0

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. Ok. 150 pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Jedni mówią o epidemii, drudzy o sporze płacowym z dyrekcją

Ceny paliw ostro w górę.  Przez "premię strachu"?

Ceny paliw ostro w górę. Przez "premię strachu"? 1 1

Przez rok ceny ropy Brent wzrosły o 61 proc., a benzyna 95 z PKN Orlen podrożała o 11 proc. – poinformował członek zarządu ds. sprzedaży PKN Orlen Zbigniew Leszczyński

Od wakacji budynek główny muzeum będzie zamknięty

Od wakacji budynek główny muzeum będzie zamknięty 0 0

Na początku wakacji Muzeum Południowego Podlasia zamknie swój budynek główny. Ma to związek z remontem Obecnie kończy się modernizacja pomieszczeń Oficyny Zachodniej.

Miasto unieważniło ważny przetarg. Ta decyzja dotyczy 40 tys. mieszkańców Lublina

Miasto unieważniło ważny przetarg. Ta decyzja dotyczy 40 tys. mieszkańców Lublina 0 1

Prawie 40 tys. osób dotyczy poniedziałkowa decyzja Urzędu Miasta, który unieważnił przetarg na odbiór śmieci od mieszkańców Czubów Północnych, Węglina Północnego i Węglina Południowego. Ratusz odrzucił ofertę jedynej firmy gotowej obsługiwać te dzielnice. Umowa z obecnym wykonawcą usługi wygasa 30 czerwca

Odebrał sobie życie na znak protestu. Uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Zygielbojma

Odebrał sobie życie na znak protestu. Uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Zygielbojma 0 3

Towarzystwo Jana Karskiego i Urząd Miasta Chełm uroczyście uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Mordechaja Zygielbojma.

Czarne płyty w dobrej formie. Zaoszczędzą 60 tys. zł

Czarne płyty w dobrej formie. Zaoszczędzą 60 tys. zł 1 0

Prawie 60 tys. zł oszczędzi na remoncie Sąd Apelacyjny dzięki użyciu rozbiórkowego materiału

Cofał śmieciarką, potrącił rowerzystkę
galeria

Cofał śmieciarką, potrącił rowerzystkę 0 0

22-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak potrąciła ją śmieciarka.

Ukradli z kapliczki figurkę Matki Boskiej. "To była dziwna kradzież"

Ukradli z kapliczki figurkę Matki Boskiej. "To była dziwna kradzież" 6 2

We wsi Mateuszowo (gm. Dubienka) z kapliczki wystawionej na prywatnej posesji zniknęła figurka Matki Boskiej. Zbulwersowani mieszkańcy wciąż mają nadzieję, że złodziej się opamięta i zwróci to, co było ważne dla całej społeczności

Nowa droga połączy wschodnią część miasta z ekspresówką

Nowa droga połączy wschodnią część miasta z ekspresówką 3 2

Lada dzień rozpocznie się budowa ul. Kusocińskiego. Miasto podpisało właśnie umowę z wykonawcą -Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Lublina. Prace przy nowej drodze liczącej blisko 2 kilometry mają potrwać do października 2020 r.

Miliony z UE na nowe warsztaty szkolne. Będą tu uczyć siedmiu zawodów

Miliony z UE na nowe warsztaty szkolne. Będą tu uczyć siedmiu zawodów 0 2

Jeszcze w tym roku ma stanąć budynek nowych Warsztatów Szkolnych przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Na przyszły rok zostały zaplanowane zaś prace wykończeniowe i wyposażenie w sprzęt do nauki zawodów. W poniedziałek na miejscu, gdzie ma stanąć hala władze powiatu kraśnickiego podpisały umowę z wykonawcą

Złoto Malwiny Kopron na mistrzostwach Polski AZS

Złoto Malwiny Kopron na mistrzostwach Polski AZS 3 0

W weekend zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Akademickiego Związku Sportowego. Z imprezy w Łodzi w dobrych humorach wracały przede wszystkim zawodniczki AZS UMCS: Malwina Kopron, Karolina Kołeczek i Paulina Guba

Rowerem z Lublina do Lasów Kozłowieckich. Nowa ścieżka

Rowerem z Lublina do Lasów Kozłowieckich. Nowa ścieżka 0 1

Trwa budowa ścieżki rowerowej, dzięki której będzie można dojechać z Lublina do Lasów Kozłowieckich. Inwestycja prowadzona przez sąsiadują z Lublinem gminę Niemce ma zakończyć się jeszcze w wakacje

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo]
film

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo] 0 2

Miało być święto piłki nożnej, skończyło się walkowerem. Finał ekstraklasy został przerwany po chuligańskich wybrykach pseudokibiców Lecha Poznań. Jednak to co działo się na boisku, miało także swoją kontynuację poza nim

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj"

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj" 1 3

Małaszewicze przyjmują tylko 20 proc. kontenerów z Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Takie informacje otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury poseł Stanisław Żmijan

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 62 20

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.