czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Gabloty nie znikną z pl. Litewskiego. Chciał tego radny

Dodano: 4 grudnia 2017, 14:26
Autor: Dominik Smaga

Tablice zostały zamówione przez Ratusz w ramach przebudowy pl. Litewskiego. Na zdjęciu ich montaż w czerwcu
Tablice zostały zamówione przez Ratusz w ramach przebudowy pl. Litewskiego. Na zdjęciu ich montaż w czerwcu

Ratusz nie zrezygnuje z ustawiania gablot wystawowych na pl. Litewskim w Lublinie, mimo prośby jednego z radnych, który zabiega o to, by podświetlane tablice już tu nie wracały. Jego zdaniem szpecą plac i bardziej przydałyby się w lubelskich osiedlach

Tablice zostały zamówione przez Ratusz w ramach przebudowy pl. Litewskiego. – Na placu jest 16 gablot – informuje Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. Właściwie to „bywa 16 gablot”, bo zostały na pewien czas zdemontowane. Mają znowu powrócić, dokładnie w to samo miejsce, bo właśnie w tym miejscu znajdują się w nawierzchni specjalne gniazda zasilające.

O to, by gabloty już tu nie wracały, apeluje do Ratusza miejski radny Zbigniew Ławniczak. – Tablice informacyjne zainstalowane w tym historycznym miejscu szpeciły centrum miasta, zasłaniały pomniki oraz ograniczały wolną przestrzeń placu – pisze radny do prezydenta.

Zdaniem Ławniczaka gabloty powinny stanąć w lubelskich osiedlach. – Prosiłbym, żeby je rozdać radom dzielnic, aby miały gdzie wywieszać komunikaty – mówi nam Ławniczak.

Ratusz wyklucza takie rozwiązanie. – Nie ma możliwości przeniesienia tych tablic – odpowiada Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Podkreśla, że gabloty służą informowaniu mieszkańców o ważnych wydarzeniach.

Miejscy urzędnicy przypominają, że podświetlane tablice są częścią wyposażenia placu, którego odnowę współfinansowała Unia Europejska, więc przestawienie ich w inne miejsce byłoby naruszeniem warunków, na których miastu przyznano dotację.

Krzyżanowska dodaje jeszcze jeden powód przeciwko zmianie lokalizacji gablot. – Stojaki zostały zaprojektowane w taki sposób, że mają specjalne uchwyty, dzięki którym można je przytwierdzić do powierzchni placu. Fizycznie nie byłoby możliwe ustawienie ich w innych miejscach – podkreśla rzeczniczka.

Czytaj więcej o: Lublin plac Litewski
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 grudnia 2017 o 00:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A nie kłuje go w oczy WIELKI ŁAWNICZAK na widoku !!!! Przechrzta jedna !!!! Pewnie chce się tam umocować na stałe.
Rozwiń
Gość
Gość (4 grudnia 2017 o 21:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te gabloty szerzą propagandę.
Rozwiń
Gość
Gość (4 grudnia 2017 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
McDonalds jest większym geniuszem. On promuje się na 20 metrowych słupach. Mogą takie walnąć na plac Litewski. Ooo, jak pięknie będzie świecił.
Rozwiń
Gość
Gość (4 grudnia 2017 o 18:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te tablice pokazują jedynie słuszną politykę Żuka. W lecie nawet nad zalewem na zaporze miasto epatowało facjatą Żuka na plakacie i jego "dokonaniami". Ten facet widocznie musi się lansować wszędzie i zawsze. Szkoda, że nie za swoje, tyko za nasze.
Rozwiń
Gość
Gość (4 grudnia 2017 o 15:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sie ekspert wypowiedział. Tablice szpecą centrum miasta. Chyba ich nie widzial. Ja byłem na lietwskim i plakaty, które tam były nie dość że ładne, to jeszcze z całą informacją o najbliższych imprezach. Geniusz wymyślił.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!