Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2017 r.
14:26

Gabloty nie znikną z pl. Litewskiego. Chciał tego radny

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A
Tablice zostały zamówione przez Ratusz w ramach przebudowy pl. Litewskiego. Na zdjęciu ich montaż w czerwcu
Tablice zostały zamówione przez Ratusz w ramach przebudowy pl. Litewskiego. Na zdjęciu ich montaż w czerwcu

Ratusz nie zrezygnuje z ustawiania gablot wystawowych na pl. Litewskim w Lublinie, mimo prośby jednego z radnych, który zabiega o to, by podświetlane tablice już tu nie wracały. Jego zdaniem szpecą plac i bardziej przydałyby się w lubelskich osiedlach

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tablice zostały zamówione przez Ratusz w ramach przebudowy pl. Litewskiego. – Na placu jest 16 gablot – informuje Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. Właściwie to „bywa 16 gablot”, bo zostały na pewien czas zdemontowane. Mają znowu powrócić, dokładnie w to samo miejsce, bo właśnie w tym miejscu znajdują się w nawierzchni specjalne gniazda zasilające.

O to, by gabloty już tu nie wracały, apeluje do Ratusza miejski radny Zbigniew Ławniczak. – Tablice informacyjne zainstalowane w tym historycznym miejscu szpeciły centrum miasta, zasłaniały pomniki oraz ograniczały wolną przestrzeń placu – pisze radny do prezydenta.

Zdaniem Ławniczaka gabloty powinny stanąć w lubelskich osiedlach. – Prosiłbym, żeby je rozdać radom dzielnic, aby miały gdzie wywieszać komunikaty – mówi nam Ławniczak.

Ratusz wyklucza takie rozwiązanie. – Nie ma możliwości przeniesienia tych tablic – odpowiada Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Podkreśla, że gabloty służą informowaniu mieszkańców o ważnych wydarzeniach.

Miejscy urzędnicy przypominają, że podświetlane tablice są częścią wyposażenia placu, którego odnowę współfinansowała Unia Europejska, więc przestawienie ich w inne miejsce byłoby naruszeniem warunków, na których miastu przyznano dotację.

Krzyżanowska dodaje jeszcze jeden powód przeciwko zmianie lokalizacji gablot. – Stojaki zostały zaprojektowane w taki sposób, że mają specjalne uchwyty, dzięki którym można je przytwierdzić do powierzchni placu. Fizycznie nie byłoby możliwe ustawienie ich w innych miejscach – podkreśla rzeczniczka.

Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 00:20
A nie kłuje go w oczy WIELKI ŁAWNICZAK na widoku !!!! Przechrzta jedna !!!! Pewnie chce się tam umocować na stałe.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 21:33
Te gabloty szerzą propagandę.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 18:41
McDonalds jest większym geniuszem. On promuje się na 20 metrowych słupach. Mogą takie walnąć na plac Litewski. Ooo, jak pięknie będzie świecił.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 18:25
Te tablice pokazują jedynie słuszną politykę Żuka. W lecie nawet nad zalewem na zaporze miasto epatowało facjatą Żuka na plakacie i jego "dokonaniami". Ten facet widocznie musi się lansować wszędzie i zawsze. Szkoda, że nie za swoje, tyko za nasze.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 15:57
Sie ekspert wypowiedział. Tablice szpecą centrum miasta. Chyba ich nie widzial. Ja byłem na lietwskim i plakaty, które tam były nie dość że ładne, to jeszcze z całą informacją o najbliższych imprezach. Geniusz wymyślił.
Avatar
ANTIFA+ / 4 grudnia 2017 o 15:44
Te Tablice są bardzo istotne. Dzięki nim Reżim rządowy z Warszawy nie może zrobić swoich militarnych pokazówek z charakterystycznymi czołgami, żołnierzami, żołdakami i rakietami... Tak, lubelskie tablice kulturalne propagują pacyfizm i przeciwdziałają rozrośniętemu ego polityków. Inna kwestia, że nie zasłonią Mózeum Kresuw. Szczególnie, że lokalni działacze liczyli jednak na coś nowoczesnego, jak Centrum Nauki...widać, Centrum nauki Kopernik może byc w Pjongjang i Warszawie, a u nas jakieś gnioty historyczne, typu Wystawa Krajowa 1894 we Lwowie... tyle dobrze, że Pałac zejdzie z utrzymania UMCSowi...
Te Tablice są bardzo istotne. Dzięki nim Reżim rządowy z Warszawy nie może zrobić swoich militarnych pokazówek z charakterystycznymi czołgami, żołnierzami, żołdakami i rakietami... Tak, lubelskie tablice kulturalne propagują pacyfizm i przeciwdziałają rozrośniętemu ego polityków. Inna kwestia, że nie zasłonią Mózeum Kresuw. Szczególnie, że lokalni działacze liczyli jednak na coś nowoczesnego, jak Centrum Nauki...widać, Centrum nauki Kopernik może byc w Pjongjang i Warszawie, a u nas jakieś gnioty historyczne, typu Wystawa Krajowa 1894 we Lwo... rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 15:19
Oblesny ten plac i tyle w tym żałosnym temacie.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 15:06
Informują o wydarzeniach w Lublinie więc są złe. Umieścić w środku logo PiS i przestaną przeszkadzać radnemu.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 15:05
mi nie przeszkadzają
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 14:45
Paskudnie wyglądają Szpecą i zasłaniają plac..
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 00:20
A nie kłuje go w oczy WIELKI ŁAWNICZAK na widoku !!!! Przechrzta jedna !!!! Pewnie chce się tam umocować na stałe.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 21:33
Te gabloty szerzą propagandę.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 18:41
McDonalds jest większym geniuszem. On promuje się na 20 metrowych słupach. Mogą takie walnąć na plac Litewski. Ooo, jak pięknie będzie świecił.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 18:25
Te tablice pokazują jedynie słuszną politykę Żuka. W lecie nawet nad zalewem na zaporze miasto epatowało facjatą Żuka na plakacie i jego "dokonaniami". Ten facet widocznie musi się lansować wszędzie i zawsze. Szkoda, że nie za swoje, tyko za nasze.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 15:57
Sie ekspert wypowiedział. Tablice szpecą centrum miasta. Chyba ich nie widzial. Ja byłem na lietwskim i plakaty, które tam były nie dość że ładne, to jeszcze z całą informacją o najbliższych imprezach. Geniusz wymyślił.
Avatar
ANTIFA+ / 4 grudnia 2017 o 15:44
Te Tablice są bardzo istotne. Dzięki nim Reżim rządowy z Warszawy nie może zrobić swoich militarnych pokazówek z charakterystycznymi czołgami, żołnierzami, żołdakami i rakietami... Tak, lubelskie tablice kulturalne propagują pacyfizm i przeciwdziałają rozrośniętemu ego polityków. Inna kwestia, że nie zasłonią Mózeum Kresuw. Szczególnie, że lokalni działacze liczyli jednak na coś nowoczesnego, jak Centrum Nauki...widać, Centrum nauki Kopernik może byc w Pjongjang i Warszawie, a u nas jakieś gnioty historyczne, typu Wystawa Krajowa 1894 we Lwowie... tyle dobrze, że Pałac zejdzie z utrzymania UMCSowi...
Te Tablice są bardzo istotne. Dzięki nim Reżim rządowy z Warszawy nie może zrobić swoich militarnych pokazówek z charakterystycznymi czołgami, żołnierzami, żołdakami i rakietami... Tak, lubelskie tablice kulturalne propagują pacyfizm i przeciwdziałają rozrośniętemu ego polityków. Inna kwestia, że nie zasłonią Mózeum Kresuw. Szczególnie, że lokalni działacze liczyli jednak na coś nowoczesnego, jak Centrum Nauki...widać, Centrum nauki Kopernik może byc w Pjongjang i Warszawie, a u nas jakieś gnioty historyczne, typu Wystawa Krajowa 1894 we Lwo... rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 15:19
Oblesny ten plac i tyle w tym żałosnym temacie.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 15:06
Informują o wydarzeniach w Lublinie więc są złe. Umieścić w środku logo PiS i przestaną przeszkadzać radnemu.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 15:05
mi nie przeszkadzają
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 14:45
Paskudnie wyglądają Szpecą i zasłaniają plac..
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 23 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 46

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!