czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Grzegorz Kapusta nowym wicemarszałkiem woj. lubelskiego

Dodano: 21 lipca 2016, 16:04
Autor: toma

Grzegorz Kapusta został nowym wicemarszałkiem województwa lubelskiego. W tajnym głosowaniu jego kandydaturę poparło 19 osób, przeciw było 11 radnych.

Uzupełnienie składu zarządu województwa było konieczne po niedawnej śmierci dotychczasowego wicemarszałka Artura Walaska. PSL na to stanowisko zgłosił Grzegorza Kapustę, który radnym wojewódzkim jest nieprzerwanie od 2006 roku. W obecnej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego klubu radnych PSL. Do niedawna był wiceprezesem Spółdzielni Mleczarskiej Ryki. W zarządzie województwa, tak jak jego poprzednik będzie odpowiedzialny za kwestie związane m.in. z rolnictwem, obszarami wiejskimi, geodezją i cyfryzacją.

- Wkraczamy w intensywne prace związane z funduszami europejskimi. Nasze rolnictwo potrzebuje fachowca, człowieka, który jest doświadczony, merytoryczny, zna rolników i ma z nimi na co dzień do czynienia. Grzegorz Kapusta jest taką osobą i bez względu na jego status w SM Ryki poprosiłbym go o to, aby w zaistniałej sytuacji zgodził się objąć miejsce w zarządzie województwa – mówi marszałek Sławomir Sosnowski.

- Już wcześniej otrzymywałem różne propozycje związane z moją działalnością społeczno-polityczną, ale ze względów zawodowych nie podejmowałem takich wyzwań. Myślę, że dziś dojrzałem do tego i mój statut, także rodzinny pozwala na to, żebym dużo więcej czasu poświęcił polityce. Moje córki są już samodzielne, a żona ma już chyba więcej tolerancji, niż na początku mojej pracy w samorządzie – śmieje się wicemarszałek Kapusta.

– Lubelszczyzna w ostatnich latach poczyniła duży skok, ale teraz czeka nas jeszcze więcej precyzyjnej pracy. Dotychczas nadrabialiśmy opóźnienia w infrastrukturze i innych dziedzinach. Jeżeli dalej mamy mocno iść do przodu, musimy budować silną gospodarkę na bazie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Podczas czwartkowej sesji ślubowanie złożył Henryk Dudziak, który objął mandat radnego po zmarłym Arturze Walasku. Dudziak w sejmiku zasiadał już w latach 1998-2014, jest dyrektorem Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie. Szefem klubu radnych PSL w miejsce Grzegorza Kapusty został Marek Kos.

Czytaj więcej o: Lublin Grzegorz Kapusta
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(53) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 maja 2017 o 17:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sitwa z psl dała mu stanowisko bo go wy..bali z mleczarni
Rozwiń
Gość
Gość (22 lipca 2016 o 18:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy doczekam kiedy wiatr historii zmiecie to zasr...e PSL z powierzchni???
Rozwiń
Gość
Gość (22 lipca 2016 o 16:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stan Lubelszczyzny to wynik wieloletniej polityki rządzących. Za komuny pompowano całą kasę na ziemie zachodnie gdzie było silne poparcie dla PZPR, tu zawsze były tradycje narodowościowe co nie podobało się komunistom w szerzeniu ideologi l Marksistowskiej wieś była jedynym obrońcą demokracji i polskości za co płaciła wysoką cenę poprzez aresztowania działaczy PSL związanych jeszcze z Batalionami Chłopskimi i oczywiście płaciła kontrybucje w postaci obowiązkowych dostaw do czasów Gierka co doprowadziło wieś do ruiny. Następne władze wcale nie były lepsze jak i obecna, wystarczy popatrzeć na mapę inwestycji przemysłowych i infrastruktury drogowej gdzie wszystko mija Lubelszczyznę i to nie wina radnych powiatu tylko rządzących na górze decydujący o rozwoju danego regionu.
Rozwiń
Gość
Gość (22 lipca 2016 o 16:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chłop wysyłał do szkoły najzdolniejsze dziecko, nie stać go było na szkołę dla wszystkich. Wniosek nasuwa się sam, skont tylu dobrze wykształconych ludzi w PSL. Czego jak widać wielu zazdrości pisząc takie paszkwile na ludowców i jeszcze jedno PSL to najstarsze ugrupowanie w Polsce które powstało jeszcze w czasach zaborów a nie za komuny jak wiele pozostałych które przekształcały się do obecnej formy.
Rozwiń
lekarz
lekarz (22 lipca 2016 o 14:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taaa w afryce to maja wypasiony transport, ze sie ciesza jak wogle cos przyjedzie a poza obejsciem jestem co roku, dziekuje za troske. A moze by tych katoli wisła puscic na pontonach?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (53)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!