wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Jak dojechać na lotnisko Lublin? „Jestem rozczarowany”. List Czytelnika

Dodano: 27 lutego 2017, 20:39
Autor: Alarm 24

Na lotnisko można dojechać pociągiem
Na lotnisko można dojechać pociągiem (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

O problemach komunikacyjnych z dojazdem na lotnisko Lublin pisze nasz Czytelnik. Poniżej publikujemy treść jego listu do redakcji.

Tak wspaniale jest opisane na stronie Portu Lotniczego Lublin, jak łatwo można tam dojechać. Fakt, można dojechać na kilka sposobów: autobusem MPK, pociągiem, taksówką oraz busami, które jeszcze do 1 lutego jeździły spod pl. Zamkowego.

Na przykładzie mojego lotu chciałbym zademonstrować jak niezbyt przemyślane są to połączenia. Wylot mam 28 lutego z lotniska Lublin do Doncaster/Sheffield. Wylot planowany jest o godz. 18:20. Zgodnie z informacją na bilecie uprasza się pasażerów, aby stawili się do odprawy minimum 1 godzinę wcześniej, czyli o 17:20.

Busy. Od 1 lutego nie kursują już z Lublina. (Garden Express/Service).

MPK. Linia 5 – spod Bramy Krakowskiej odjeżdża o 15:30 lub 16:52. Na lotnisku bylibyśmy wedle rozkładu o godz. 16:10 lub 17:20. Z tym, że linie mogłyby odmówić przyjęcia bagażu, gdyż zamykają bramki bagażowe właśnie godzinę przed planowanym wylotem czyli o 17:20. Jak wiadomo Lublin ostatnio jest bardzo zakorkowanym miastem, więc korki i spóźnienie byłoby na pewno. Gdy jednak przyjechałbym na lotnisko o 16:10, to oczekiwanie na lot trwałoby około dwóch godzin. Dwie godziny na lotnisku, na którym nawet nie ma gdzie usiąść, bo miejsc siedzących jest około 50, a osób na pokład samolotu wchodzi maksymalna ilość, czyli około 180. Czyli trzeba będzie stać dwie godziny.

PKP. Wyjazd pociągu ze stacji Lublin Główny jest o 15:20. Na lotnisku jest o 15:35. Kolejna opcja 2,5 godziny czekania i prawdopodobnie stania w terminalu.

TAXI. Na stronie lotniska jest oferowana firma Taxi Damel. Według informacji przejazd kosztuje 1,80 zł za 1 km. W przypadku mojego obecnego miejsca zamieszkania do Portu Lotniczego Lublin jest 20 km. Prosta matematyka 1,80 x 20 – 36 zł. Zadzwoniłem do firmy Damel i zapytałem o cenę. Pani odpowiedziała, że 65zł. Gdy zapytałem dlaczego, stwierdziła, że kalkulator na stronie nie uwzględnia ceny kilometra poza Lublinem. Czyli jakby nie patrzeć jest to wprowadzanie klienta w błąd. Jak już tak bardzo chcą promować firmę, to powinni zrobić stałą opłatę z Lublina do portu lotniczego - byłoby łatwiej i ludzie pewną informację mieliby na stronie. Niestety i tak jest to jedyna rozsądna opcja, aby nie marnować czasu na lotnisku, na którą będę musiał się zdecydować.

Jestem rozczarowany. Lublin jest tak pięknym miastem, a tak wygląda taka podstawowa rzecz jak połączenie z lotniskiem w XXI wieku. W żadnym innym mieście w Polsce nie spotkałem się z takim logistycznym problemem.

 

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(91) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 marca 2017 o 12:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież tak było od zawsze, podobnie jest z dworcem PKP (trolejbusy odjeżdżały w momencie wjazdu pociągu na peron i podróżny nie miał możliwości zdążyć). Dziwnym trafem traciły i tracą na tym publiczni przewoźnicy - MPK czy PKP a zyskują prywatne firmy taksówkarskie - PRZYPADEK????? Ja w takie przypadki nie wierzę a Wy?
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2017 o 07:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polak to taki kraj, gdzie słowo koordynacja straciło znaczenie w 1989 roku. Od tamtej chwili każdy robi po swojemu na zasadzie - miał byc dojazd to jest, ale że nie skomunikowany z innymi przewoźnikami - a co to kogo obchodzi. I takie podejście panuje do dzisiaj, a najlepsze jest to, że nikt się nie chce tym zająć i każdy ma to gdzieś.
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2017 o 07:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak dojechać na lotnisko Lublin? Jak to jak? Złap bociana....
Rozwiń
liotczik
liotczik (1 marca 2017 o 06:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby było lotnisko w Niedźwiadzie to i z dojazdem nie mielibyśmy problemów,a tak w podlubelskiej wsi same kłopoty.
Rozwiń
Gość
Gość (28 lutego 2017 o 23:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bo to od początku był poroniony pomysł robić komunikację z lotniskiem w ten sposób. Leży ono tak blisko miasteczka Świdnik, że bez trudu można było wpuścić linie autobusowe i ten śmieszny pociążek w system komunikacji Lublin-Świdnik. I tak 90% Świdnika dojeżdża do pracy w Lublinie. A tu mamy oddzielną komunikację dla lotniska, na którym pojawiają się 2 samoloty na dobę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (91)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!