Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2017 r.
11:23

Jest nowy dyrektor COZL. Komisja wybrała, marszałek się zgodził

Autor: Zdjęcie autora toma kp
0 24 A A
Jerzy Kuliński (w środku)
Jerzy Kuliński (w środku)

Jerzy Kuliński został dyrektorem Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Będzie kierował szpitalem przez następnych kilka lat

Aktualizacja artykułu: 4 grudnia 2017 r. 16:36
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Komisja postawiła na dobrą osobę. Gdybym nie uważał, że mam szanse w tym konkursie to bym w nim nie wystartował – komentuje rozstrzygnięcie Jerzy Kuliński, nowy dyrektor COZL. – Priorytetem będzie dla mnie stałe podwyższanie wysokich standardów leczenia w COZL oraz kompleksowa obsługa pacjentów.

Zaznacza, że prace związane z rozbudową szpitala idą zgodnie z harmonogramem. – Jesteśmy blisko zakończenia inwentaryzacji. Na przełomie lutego i marca przyszłego roku będziemy mogli ogłosić konkurs na głównego wykonawcę – mówi Kuliński. – Cała inwestycja, zgodnie z naszymi wcześniejszymi szacunkami, zakończy się w 2019 roku.

Jak zaznacza Arkadiusz Bratkowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za służbę zdrowia i przewodniczący komisji konkursowej, Kuliński wygrał zdecydowaną większością głosów członków komisji.

- Przedstawił najbardziej przekonującą koncepcję dokończenia rozbudowy szpitala. Jeszcze jako pełniący obowiązki dyrektora zaczął też poszukiwać rozwiązań, które z jednej strony pozwalały na działanie szpitala bez zakłóceń a z drugiej na szukanie oszczędności i likwidację rażących dysproporcji w wynagrodzeniach osób na tych samych stanowiskach – tłumaczy Arkadiusz Bratkowski i podkreśla: Poza tym Jerzy Kuliński poznał już szpital, nie musi się go „uczyć” tylko kontynuować rozpoczęte działania. Ktoś zupełnie nowy na tym stanowisku musiałby poświęcić na poznanie placówki przynajmniej pół roku.

Dodaje, że umowa z Kulińskim zostanie zawarta prawdopodobnie na 6 lat ale zarząd nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie.

W poniedziałek rano komisja konkursowa otworzyła koperty i rozpoczęła przesłuchania osób ubiegających się o funkcję szefa placówki.

O funkcję dyrektora COZL oprócz Jerzego Kulińskiego ubiegali się Mariusz Szmit i Ireneusz Pikulicki. Mariusz Szmit od 2006 roku był dyrektorem, a następnie prezesem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie. Rezygnację złożył w listopadzie 2012 roku. Nieoficjalnie mówiło się, że odejście zasugerował mu prezydent Krzysztof Żuk, który nie był zadowolony z jego pracy.

Ireneusz Pikulicki to lekarz pediatra, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Ostatnio był związany ze spółką EMC Instytut Medyczny, w której pracował na stanowisku dyrektora operacyjnego. W marcu tego roku bez powodzenia startował w konkursie na dyrektora Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

O godz. 13 było już wiadomo kto wygrał. Komisja zarekomendowała kandydaturę Jerzego Kulińskiego a zarząd województwa wyraził na to zgodę. Jerzy Kuliński dotychczas pełnił obowiązki dyrektora COZL, a wcześniej kierował placówką w zastępstwie przebywającego na zwolnieniu lekarskim Zbigniewa Stopy.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antek / 5 grudnia 2017 o 11:51
undefined napisał:
najważniejsze żeby był zielony
 Jak  arbuz z wieszchu zielony w środku czerwony i były towarzysz z ZMW ?
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 11:41
najważniejsze żeby był zielony
Avatar
mati / 5 grudnia 2017 o 10:29
undefined napisał:
to pan Arkadiusz Bratkowski członek
 Członek z ramienia ;-) ?
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 08:54
Jak patrzę na wpisy nieudaczników z pislamu to Marszałek w stosunku do sekty daje ludzi na szóstkę ! Chyba że misiewicz sekty pislam miał by być lepszy w zniszczeniu szpitala ! Bo przecież każdy z sekty może tylko zniszczyć ukraść lub dać barbarzyńcom w sukienkach a efekty będą w tv pislam i trfom !!!!!!!! A fe
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 20:39
Jakieś mi tu miny nietęgie chopaki majo! Cosik mi tu nie pasuje. Cyzby dotarło do łepetynek ze leciuchno nie bedzie i majtecki jus pełne! Hej!
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 20:34
to pan Arkadiusz Bratkowski członek
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 19:57
A to indywiduum z wąsami to kto?
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 18:57
Nowy dyrektor jest z nadania Platfusyfu.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 18:55
Pan Bratkowski od lat odpowiada za zdrowie w urzędzie marszałkowskim a tym samym w województwie. Za nie małe bo ponad 10 tys. wynagrodzenie. Efekt opłakany. Były czasy, że p. Starosławską poważał i to bardzo. Wcześniej poważał śp. dr Kondratowicza. Teraz p. Starosławska popadła w niełaskę a poważa p. Kulińskiego. O co tu chodzi?
Avatar
Nie ma / 4 grudnia 2017 o 18:11
Ten konkurs to ustawka. Sprawa dla CBA. Zapytajcie kogo zatrudniono w COZLU ostatnio z polecenia Marszałka S.?  Dla ułatwienia dodam, że to osoba, którą marszałek S. osobiście prowadził do gabinetu obecnego dyrektora. Albo zapytajcie, kogo w ostatnich tygodniach zatrudniono do administracji, na której podobno chcieli oszczędzać. Tak, tak, zatrudniają do administracji i to od razu na wysokie stanowiska. Wymienili kadry, żeby to ukryć, ale nic się nie ukryje. Ktoś tu kupił sobie stanowisko. Wszystko wyjdzie w sądzie.
Avatar
antek / 5 grudnia 2017 o 11:51
undefined napisał:
najważniejsze żeby był zielony
 Jak  arbuz z wieszchu zielony w środku czerwony i były towarzysz z ZMW ?
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 11:41
najważniejsze żeby był zielony
Avatar
mati / 5 grudnia 2017 o 10:29
undefined napisał:
to pan Arkadiusz Bratkowski członek
 Członek z ramienia ;-) ?
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 08:54
Jak patrzę na wpisy nieudaczników z pislamu to Marszałek w stosunku do sekty daje ludzi na szóstkę ! Chyba że misiewicz sekty pislam miał by być lepszy w zniszczeniu szpitala ! Bo przecież każdy z sekty może tylko zniszczyć ukraść lub dać barbarzyńcom w sukienkach a efekty będą w tv pislam i trfom !!!!!!!! A fe
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 20:39
Jakieś mi tu miny nietęgie chopaki majo! Cosik mi tu nie pasuje. Cyzby dotarło do łepetynek ze leciuchno nie bedzie i majtecki jus pełne! Hej!
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 20:34
to pan Arkadiusz Bratkowski członek
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 19:57
A to indywiduum z wąsami to kto?
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 18:57
Nowy dyrektor jest z nadania Platfusyfu.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 18:55
Pan Bratkowski od lat odpowiada za zdrowie w urzędzie marszałkowskim a tym samym w województwie. Za nie małe bo ponad 10 tys. wynagrodzenie. Efekt opłakany. Były czasy, że p. Starosławską poważał i to bardzo. Wcześniej poważał śp. dr Kondratowicza. Teraz p. Starosławska popadła w niełaskę a poważa p. Kulińskiego. O co tu chodzi?
Avatar
Nie ma / 4 grudnia 2017 o 18:11
Ten konkurs to ustawka. Sprawa dla CBA. Zapytajcie kogo zatrudniono w COZLU ostatnio z polecenia Marszałka S.?  Dla ułatwienia dodam, że to osoba, którą marszałek S. osobiście prowadził do gabinetu obecnego dyrektora. Albo zapytajcie, kogo w ostatnich tygodniach zatrudniono do administracji, na której podobno chcieli oszczędzać. Tak, tak, zatrudniają do administracji i to od razu na wysokie stanowiska. Wymienili kadry, żeby to ukryć, ale nic się nie ukryje. Ktoś tu kupił sobie stanowisko. Wszystko wyjdzie w sądzie.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 0 2

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 7 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 9

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 5

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 22 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 2

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 68 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 2 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!