poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Jest nowy dyrektor COZL. Komisja wybrała, marszałek się zgodził

Dodano: 4 grudnia 2017, 11:23
Autor: toma, kp

Ostatnia aktualizacja: 4 grudnia 2017, 16:36
Jerzy Kuliński (w środku)
Jerzy Kuliński (w środku)

Jerzy Kuliński został dyrektorem Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Będzie kierował szpitalem przez następnych kilka lat

- Komisja postawiła na dobrą osobę. Gdybym nie uważał, że mam szanse w tym konkursie to bym w nim nie wystartował – komentuje rozstrzygnięcie Jerzy Kuliński, nowy dyrektor COZL. – Priorytetem będzie dla mnie stałe podwyższanie wysokich standardów leczenia w COZL oraz kompleksowa obsługa pacjentów.

Zaznacza, że prace związane z rozbudową szpitala idą zgodnie z harmonogramem. – Jesteśmy blisko zakończenia inwentaryzacji. Na przełomie lutego i marca przyszłego roku będziemy mogli ogłosić konkurs na głównego wykonawcę – mówi Kuliński. – Cała inwestycja, zgodnie z naszymi wcześniejszymi szacunkami, zakończy się w 2019 roku.

Jak zaznacza Arkadiusz Bratkowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za służbę zdrowia i przewodniczący komisji konkursowej, Kuliński wygrał zdecydowaną większością głosów członków komisji.

- Przedstawił najbardziej przekonującą koncepcję dokończenia rozbudowy szpitala. Jeszcze jako pełniący obowiązki dyrektora zaczął też poszukiwać rozwiązań, które z jednej strony pozwalały na działanie szpitala bez zakłóceń a z drugiej na szukanie oszczędności i likwidację rażących dysproporcji w wynagrodzeniach osób na tych samych stanowiskach – tłumaczy Arkadiusz Bratkowski i podkreśla: Poza tym Jerzy Kuliński poznał już szpital, nie musi się go „uczyć” tylko kontynuować rozpoczęte działania. Ktoś zupełnie nowy na tym stanowisku musiałby poświęcić na poznanie placówki przynajmniej pół roku.

Dodaje, że umowa z Kulińskim zostanie zawarta prawdopodobnie na 6 lat ale zarząd nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie.

W poniedziałek rano komisja konkursowa otworzyła koperty i rozpoczęła przesłuchania osób ubiegających się o funkcję szefa placówki.

O funkcję dyrektora COZL oprócz Jerzego Kulińskiego ubiegali się Mariusz Szmit i Ireneusz Pikulicki. Mariusz Szmit od 2006 roku był dyrektorem, a następnie prezesem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie. Rezygnację złożył w listopadzie 2012 roku. Nieoficjalnie mówiło się, że odejście zasugerował mu prezydent Krzysztof Żuk, który nie był zadowolony z jego pracy.

Ireneusz Pikulicki to lekarz pediatra, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Ostatnio był związany ze spółką EMC Instytut Medyczny, w której pracował na stanowisku dyrektora operacyjnego. W marcu tego roku bez powodzenia startował w konkursie na dyrektora Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

O godz. 13 było już wiadomo kto wygrał. Komisja zarekomendowała kandydaturę Jerzego Kulińskiego a zarząd województwa wyraził na to zgodę. Jerzy Kuliński dotychczas pełnił obowiązki dyrektora COZL, a wcześniej kierował placówką w zastępstwie przebywającego na zwolnieniu lekarskim Zbigniewa Stopy.

antek
Użytkownik niezarejestrowany
mati
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

antek
antek (5 grudnia 2017 o 11:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
najważniejsze żeby był zielony
 Jak  arbuz z wieszchu zielony w środku czerwony i były towarzysz z ZMW ?
Rozwiń
Gość
Gość (5 grudnia 2017 o 11:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
najważniejsze żeby był zielony
Rozwiń
mati
mati (5 grudnia 2017 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
to pan Arkadiusz Bratkowski członek
 Członek z ramienia ;-) ?
Rozwiń
Gość
Gość (5 grudnia 2017 o 08:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak patrzę na wpisy nieudaczników z pislamu to Marszałek w stosunku do sekty daje ludzi na szóstkę ! Chyba że misiewicz sekty pislam miał by być lepszy w zniszczeniu szpitala ! Bo przecież każdy z sekty może tylko zniszczyć ukraść lub dać barbarzyńcom w sukienkach a efekty będą w tv pislam i trfom !!!!!!!! A fe
Rozwiń
Gość
Gość (4 grudnia 2017 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakieś mi tu miny nietęgie chopaki majo! Cosik mi tu nie pasuje. Cyzby dotarło do łepetynek ze leciuchno nie bedzie i majtecki jus pełne! Hej!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!