sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Jeszcze jeden gest dyrektora Klucznika. Teatr Andersena daje anty-nagrodę

Dodano: 18 lutego 2016, 17:15
Autor: Dominik Smaga

Nowych rumieńców nabierają i tak mocno już teatralne relacje Teatru im. Andersena z lubelskim Ratuszem. Podległa miastu placówka postanowiła obdarować „anty-nagrodą” Wydział Kultury w Urzędzie Miasta.

Informacja taka pojawiła się wczoraj w rozesłanych gościom zaproszeniach na galowy koncert, podczas którego wręczone zostaną przyznawane corocznie „Zapałki Andersena”, czyli honorowe nagrody dla osób wspierających działalność teatru. W tym roku trafią one do dwojga dziennikarzy: Ewy Dados i Kacpra Sulowskiego.

W zaproszeniu czytamy dalej, że „po raz pierwszy przyznano również ANTY-ZAPAŁKĘ ANDERSENA 2016” dla Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta reprezentowanego przez dyrektora Michała Karapudę. Szef teatru tłumaczy, że to za „brak aktywności i pomocy przy rozwiązaniu trudnej sytuacji lokalowej” jego placówki.

To kolejny widowiskowy gest dyrektora Arkadiusza Klucznika – niedawno wypowiedział umowę najmu pomieszczeń od oo. dominikanów, a później podał się w Ratuszu do dymisji, która nie została przyjęta. Staromiejska, przestarzała i wymagająca remontu siedziba od dawna uwiera placówkę, a do tego nie spełnia norm przeciwpożarowych.

O nowej mówi się od lat, ostatnio mowa jest o dawnym Domu Kultury Kolejarza, ale projekt jego przebudowy trzeba okroić, by miasto mogło zdobyć na ten cel pieniądze, bo na razie na tę inwestycję go nie stać.

 

Andrzej
Andrzej
Gość
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Andrzej
Andrzej (19 lutego 2016 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W internecie jest apel o ochronę Górek Czechowskich

http://www.petycjeonline.com/signatures/ochrona_gorek_czechowskich_w_lublinie/start/250

Rozwiń
Andrzej
Andrzej (19 lutego 2016 o 16:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Brawo za odwagę! W końcu ktoś z instytucji podległej Prezydentowi Żukowi (Urzędowi Miasta) ocenia jak wygląda współpraca.Smutny mamy obraz...Takie oceny są wynikiem doboru i wybierania osób...Nie dziwię się, że Dyrektor Klucznik złożył rezygnację... i nie chce firmować tego swoim nazwiskiem...

Rozwiń
Gość
Gość (19 lutego 2016 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla tych którzy negatywnie oceniają działania Arka Klucznika - zapraszam do teatru - zobaczcie w jakich warunkach ludzie pracują. Nie jestem częścią zespołu teatru ale miałam okazję zobaczyć teatr od kuchni, a raczej od zaplecza... Wyszłam z teatru w szoku. Nie przypuszczałam że ludzie godzą się na pracę w takich warunkach...koszmar
Rozwiń
Gość
Gość (19 lutego 2016 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo p. Klucznik, tak działać
Rozwiń
Gość
Gość (19 lutego 2016 o 10:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Urzędnicy zatrudnieni do komentowania?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!