wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Już 580 mln zł dostały rodziny w ramach 500+ w woj. lubelskim

Dodano: 30 sierpnia 2016, 22:00

Na wczorajszej konferencji poświęconej podsumowaniu pierwszych pięciu miesięcy programu 500+ pojawili się też jego beneficjenci
Na wczorajszej konferencji poświęconej podsumowaniu pierwszych pięciu miesięcy programu 500+ pojawili się też jego beneficjenci

Ponad 580 milionów złotych otrzymali przez pięć miesięcy beneficjenci programu Rodzina 500+ z województwa lubelskiego. Do końca lipca świadczenia przyznano na 230 tys. dzieci ze 140 tys. rodzin.

– To potężny zastrzyk gotówki dla osób, które najbardziej tego potrzebują. Już teraz widzimy duże zainteresowanie programem, a z całego regionu płyną do nas informacje, że prawdopodobnie w przyszłym roku będziemy mieli duży wysyp przysłowiowych bocianów. A zwiększenie populacji
w kraju było jednym z głównych celów programu – przekonuje Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski.

Największe zamieszanie związane ze składaniem wniosków o przyznanie świadczenia już minęło. Przypomnijmy, że rodzice, którzy zrobili to do 1 lipca, mogli liczyć na wypłatę pieniędzy z wyrównaniem od kwietnia.

– W tym terminie wpłynęło 99 proc. wszystkich wniosków. W lipcu i sierpniu było ich ok. tysiąca i w zdecydowanej większości dotyczyły nowonarodzonych dzieci – mówi Mariusz Kidaj, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Na wtorkowej konferencji poświęconej podsumowaniu pierwszych pięciu miesięcy programu 500+ pojawili się też jego beneficjenci. Zgodnie przyznają, że otrzymywane świadczenia znacząco poprawiły ich sytuację. – Po raz pierwszy od lat wrzesień będzie spokojnym miesiącem. Żeby wyprawić dzieci do szkoły, zawsze musiałam pożyczać pieniądze, żeby nieraz później przez pół roku je oddawać – mówi Marzena Jóźwik, mama siedmiorga dzieci, w tym trójki niepełnoletnich, na które otrzymuje po 500 zł miesięcznie.

– Dla nas to kwestia spokoju i tego, że wakacje mogliśmy planować nie z myślą o wydatkach związanych z początkiem roku szkolnego. Dzieci mogły pojechać na obozy i kolonie, nie musieliśmy wybierać pomiędzy jednym a drugim – dodaje Marek Wilczewski, tata czwórki dzieci, otrzymujący świadczenie na troje z nich.

Według informacji przekazanych przez urząd wojewódzki, w naszym regionie wydano ok. 4 tys. decyzji odmawiających przyznania wypłat. – W 90 proc. było to związane ze zbyt wysokimi dochodami. Były też przypadki związane z nieporozumieniami rodzinnymi, gdy dwoje rodziców składało wniosek dotyczący jednego dziecka – kończy Mariusz Kidaj.

Czytaj więcej o: pieniądze wojewoda 500 plus
do walki
zgroza co oni z nami wyczyniaja
haha
(41) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

do walki
do walki (31 sierpnia 2016 o 17:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ludzie pracy nie dostający za darmo 500+, emeryci, renciści wyjdźmy na ulicęi walczmy o swoją godność bo inaczej nas zagłodza, miał polepszyć nam dobrobyt choilerny bolek i co, oszukał nassssss
Rozwiń
zgroza co oni z nami wyczyniaja
zgroza co oni z nami wyczyniaja (31 sierpnia 2016 o 17:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Obecnie u NIemca dodatek na dzieci jest wypłacany miesięcznie, w wysokości 184 euro za pierwsze i drugie dziecko, za trzecie 190 euro i 215 euro od czwartego dziecka.
obecnie też u niemca nainiższe wynagrodzenie za pracę jest 8,5 euro a nie 8,5 zł tak jak w naszym pieprzonym, głupim, patologicznym kraju, gdzie za pieprzenie się dają za darmo więcej jak za pracę.
Rozwiń
haha
haha (31 sierpnia 2016 o 15:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Child Benefit w Anglii - 20 funtów tygodniowo na pierwsze dziecko i 14 funtów na kolejne dzieciaki.
toż to mniej niż nasze 500+
Rozwiń
gość
gość (31 sierpnia 2016 o 15:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
PIEKNIE! trolle z po-zsl wyją z rozpaczy, że PIS trafił w punkt z 500+ !!
Będziesz wył jak ci odetną ten dobrobyt.
Rozwiń
telewidz
telewidz (31 sierpnia 2016 o 15:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Żenada dziennikarska - artykuł jednostronny. Skoro podaje się przykłady pozytywne z 500+, to dlaczego nie podano przykładów negatywnych, jak np: patologia przepijająca pięć setek, czy bogate rodziny, którym wcale 500+ nie jest potrzebne, czy samotne matki z dochodem 801zł/os., którym 500+ nie przysługuje... Wtedy artykuł byłby obiektywny... a tak - zero rzetelności dziennikarskiej, tylko propaganda.
wszędzie to widać gołym okiem.Wystarczy tvp info włączyć.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (41)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!