wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Kiedy pojedziemy nowym wiaduktem na al. Solidarności?

Dodano: 22 lutego 2017, 09:31
Autor: Dominik Smaga

Za około dwa miesiące otwarty dla ruchu ma być wiadukt, którym al. Solidarności pobiegnie nad nowym rondem na skrzyżowaniu z al. Sikorskiego i ul. Ducha. Przebudowa całego węzła powinna się zakończyć najpóźniej w wakacje.

Nowe estakady mają prowadzić ruch w kierunku wschód-zachód i służyć pojazdom poruszającym się al. Solidarności na wprost. – Na przełomie kwietnia i maja byłyby dostępne dla kierowców – zapowiada Kazimierz Pidek, dyrektor Zarządu Dróg i Mostów.

Otwarcie wiaduktu powinno znacznie ułatwić przejazd przez przebudowywane skrzyżowanie. Ruch miał być przeniesiony na górę już w zeszłym roku, ale wykonawca robót przedstawił miastu nowy harmonogram, w którym otwarcie wiaduktu planowane jest na wiosnę. W zamian za to cała przebudowa ma się zakończyć najpóźniej w ostatnim dniu sierpnia, czyli o dwa miesiące wcześniej niż to pierwotnie zakładano.

Sierpniowy termin wciąż podawany jest jako aktualny i obowiązujący. Z czym do tego czasu muszą się uporać drogowcy?

Nadal nie zakończyły się prace przy stabilizacji gruntu pod budowane od podstaw jezdnie al. Sikorskiego i al. Solidarności. Podłoże trzeba tu wzmocnić betonowymi palami. Dopiero potem będzie można się brać za wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni. Równocześnie trwają prace przy budowie kolektorów burzowych.

Tuż obok w ziemię wprowadzane są pale, które będą dźwigać ciężar ekranów akustycznych, a będzie ich sporo, nawet na estakadzie. Zamontować trzeba też sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Sikorskiego, uformować rondo i zainstalować brakujące oświetlenie.

Prace przy układaniu ostatnich warstw asfaltu powinny się rozpocząć na przełomie czerwca i lipca. Będą się one wiązały z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy takie zmiany nastąpią. Jak czytamy w najświeższym sprawozdaniu z postępów na budowie „jest jeszcze za wcześnie, aby podawać konkretne daty”.

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje drogi
Robert
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Robert
Robert (29 maja 2017 o 01:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ha, jak otworzą to dopiero się mieszkańcy Botanika zdziwią. Korki wrócą i mogą być większe niż przed inwestycją. Bo ul. Północna jest włączana do Ducha przed skrzyżowaniem. Zbudowany został wiadukt dla ruchu wschód-zachód a z doświadczenie ten ruch wynosił może 5% ruchu na tym skrzyzowaniu. Ludzie mysleli że z Botanika dostaną wiadukt do Sikorskiego albo w lewo do miasta ale kto by tam plany oglądał ...
Rozwiń
Gość
Gość (27 kwietnia 2017 o 18:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten wiadukt już widać to będzie najdroższa lipa w mieście . Kto tam teraz jedzie na Warszawę. Główne kierunki to osiedle na willowej Sikorskiego i Solidarności w stronę zamku , a tu żadnej bezkolizyjności nie widzę.
Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2017 o 01:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po polsku mówi się i pisze: za około dwu (lub dwóch) miesięcy, a nie - jak stoi niepoprawnie! - "za około dwa miesiące". A wiadukt miał być otwarty od grudnia zeszłego roku...
Rozwiń
majster
majster (22 lutego 2017 o 23:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wyrobią sie! za dużo jeszcze do zrobienia.jak w listopadzie oddadzą będzie dobrze.
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2017 o 19:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może Pan Redaktor Dominik Smaga napisze artykuł o zatrzymanej budowie biurowca na Spokojnej/Wieniawskiej? W Śródmieściu mieszka bardzo wiele starszych osób dla których zamknięta ulica Jana Karskiego i zamknięte chodniki na Spokojnej , Wieniawskiej, de Tramencourta są ogromnym problemem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!