Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lutego 2017 r.
9:31

Kiedy pojedziemy nowym wiaduktem na al. Solidarności?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
58 15 A A

Za około dwa miesiące otwarty dla ruchu ma być wiadukt, którym al. Solidarności pobiegnie nad nowym rondem na skrzyżowaniu z al. Sikorskiego i ul. Ducha. Przebudowa całego węzła powinna się zakończyć najpóźniej w wakacje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowe estakady mają prowadzić ruch w kierunku wschód-zachód i służyć pojazdom poruszającym się al. Solidarności na wprost. – Na przełomie kwietnia i maja byłyby dostępne dla kierowców – zapowiada Kazimierz Pidek, dyrektor Zarządu Dróg i Mostów.

Otwarcie wiaduktu powinno znacznie ułatwić przejazd przez przebudowywane skrzyżowanie. Ruch miał być przeniesiony na górę już w zeszłym roku, ale wykonawca robót przedstawił miastu nowy harmonogram, w którym otwarcie wiaduktu planowane jest na wiosnę. W zamian za to cała przebudowa ma się zakończyć najpóźniej w ostatnim dniu sierpnia, czyli o dwa miesiące wcześniej niż to pierwotnie zakładano.

Sierpniowy termin wciąż podawany jest jako aktualny i obowiązujący. Z czym do tego czasu muszą się uporać drogowcy?

Nadal nie zakończyły się prace przy stabilizacji gruntu pod budowane od podstaw jezdnie al. Sikorskiego i al. Solidarności. Podłoże trzeba tu wzmocnić betonowymi palami. Dopiero potem będzie można się brać za wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni. Równocześnie trwają prace przy budowie kolektorów burzowych.

Tuż obok w ziemię wprowadzane są pale, które będą dźwigać ciężar ekranów akustycznych, a będzie ich sporo, nawet na estakadzie. Zamontować trzeba też sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Sikorskiego, uformować rondo i zainstalować brakujące oświetlenie.

Prace przy układaniu ostatnich warstw asfaltu powinny się rozpocząć na przełomie czerwca i lipca. Będą się one wiązały z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy takie zmiany nastąpią. Jak czytamy w najświeższym sprawozdaniu z postępów na budowie „jest jeszcze za wcześnie, aby podawać konkretne daty”.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Robert / 29 maja 2017 o 01:25
Ha, jak otworzą to dopiero się mieszkańcy Botanika zdziwią. Korki wrócą i mogą być większe niż przed inwestycją. Bo ul. Północna jest włączana do Ducha przed skrzyżowaniem. Zbudowany został wiadukt dla ruchu wschód-zachód a z doświadczenie ten ruch wynosił może 5% ruchu na tym skrzyzowaniu. Ludzie mysleli że z Botanika dostaną wiadukt do Sikorskiego albo w lewo do miasta ale kto by tam plany oglądał ...
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2017 o 18:49
Ten wiadukt już widać to będzie najdroższa lipa w mieście . Kto tam teraz jedzie na Warszawę. Główne kierunki to osiedle na willowej Sikorskiego i Solidarności w stronę zamku , a tu żadnej bezkolizyjności nie widzę.
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 01:47
Po polsku mówi się i pisze: za około dwu (lub dwóch) miesięcy, a nie - jak stoi niepoprawnie! - "za około dwa miesiące". A wiadukt miał być otwarty od grudnia zeszłego roku...
Avatar
majster / 22 lutego 2017 o 23:01
Nie wyrobią sie! za dużo jeszcze do zrobienia.jak w listopadzie oddadzą będzie dobrze.
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 19:13
A może Pan Redaktor Dominik Smaga napisze artykuł o zatrzymanej budowie biurowca na Spokojnej/Wieniawskiej? W Śródmieściu mieszka bardzo wiele starszych osób dla których zamknięta ulica Jana Karskiego i zamknięte chodniki na Spokojnej , Wieniawskiej, de Tramencourta są ogromnym problemem.
Avatar
ayo / 22 lutego 2017 o 13:08
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Skandal !! za pruszkowskiego nie było takich śmiesznych problemów !! Śmieszne stwierdzenie. Przecież wiadomo wszystkim że w tym okresie za Pruszkowskiego nie było nic a nic budowane
nie rozumiesz, że to pisał po-wski troll? kazdy swiatly czlowiek wie ze za pruszkowskiego nie bylo funduszy strukturalnych z unii
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 12:38
Bydlaki mieli otworzyć w grudniu!!! Ile można nadkładać drogi i jeździć na około do domu! Mam nadzieję, że wykonawca dostanie karę za takie opóźnienia.
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 12:22
Kiedy otwarcie wyjazdu z puławskiej i czy w ogóle to nastąpi?!
Avatar
Lubelak / 22 lutego 2017 o 11:30
Dzięki tej estakadzie przejazd przez miasto stanie się bardziej atrakcyjny niz przejazd obwodnicą na kierunku Warszawa-Zamość/Chełm. NIe zdziwcie sie jak wrócą (szczególnie nocą) ukraińskie tiry na Solidarności, żeby nie płacić VIA Toll.
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 11:00
budować i ściągać kapital do Lublina żeby była praca
Avatar
Robert / 29 maja 2017 o 01:25
Ha, jak otworzą to dopiero się mieszkańcy Botanika zdziwią. Korki wrócą i mogą być większe niż przed inwestycją. Bo ul. Północna jest włączana do Ducha przed skrzyżowaniem. Zbudowany został wiadukt dla ruchu wschód-zachód a z doświadczenie ten ruch wynosił może 5% ruchu na tym skrzyzowaniu. Ludzie mysleli że z Botanika dostaną wiadukt do Sikorskiego albo w lewo do miasta ale kto by tam plany oglądał ...
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2017 o 18:49
Ten wiadukt już widać to będzie najdroższa lipa w mieście . Kto tam teraz jedzie na Warszawę. Główne kierunki to osiedle na willowej Sikorskiego i Solidarności w stronę zamku , a tu żadnej bezkolizyjności nie widzę.
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 01:47
Po polsku mówi się i pisze: za około dwu (lub dwóch) miesięcy, a nie - jak stoi niepoprawnie! - "za około dwa miesiące". A wiadukt miał być otwarty od grudnia zeszłego roku...
Avatar
majster / 22 lutego 2017 o 23:01
Nie wyrobią sie! za dużo jeszcze do zrobienia.jak w listopadzie oddadzą będzie dobrze.
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 19:13
A może Pan Redaktor Dominik Smaga napisze artykuł o zatrzymanej budowie biurowca na Spokojnej/Wieniawskiej? W Śródmieściu mieszka bardzo wiele starszych osób dla których zamknięta ulica Jana Karskiego i zamknięte chodniki na Spokojnej , Wieniawskiej, de Tramencourta są ogromnym problemem.
Avatar
ayo / 22 lutego 2017 o 13:08
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Skandal !! za pruszkowskiego nie było takich śmiesznych problemów !! Śmieszne stwierdzenie. Przecież wiadomo wszystkim że w tym okresie za Pruszkowskiego nie było nic a nic budowane
nie rozumiesz, że to pisał po-wski troll? kazdy swiatly czlowiek wie ze za pruszkowskiego nie bylo funduszy strukturalnych z unii
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 12:38
Bydlaki mieli otworzyć w grudniu!!! Ile można nadkładać drogi i jeździć na około do domu! Mam nadzieję, że wykonawca dostanie karę za takie opóźnienia.
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 12:22
Kiedy otwarcie wyjazdu z puławskiej i czy w ogóle to nastąpi?!
Avatar
Lubelak / 22 lutego 2017 o 11:30
Dzięki tej estakadzie przejazd przez miasto stanie się bardziej atrakcyjny niz przejazd obwodnicą na kierunku Warszawa-Zamość/Chełm. NIe zdziwcie sie jak wrócą (szczególnie nocą) ukraińskie tiry na Solidarności, żeby nie płacić VIA Toll.
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 11:00
budować i ściągać kapital do Lublina żeby była praca
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 54 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 25

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
galeria

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 12 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 4

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra