Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 kwietnia 2016 r.
20:07

Kierowca MPK wjechał w drzewo. Nie wróci za kółko bez egzaminu

1 22 A A
Już pierwsze ustalenia policjantów wskazywały na to, że kierowca autobusu nie dostosował prędkości do warunków na drodze
Już pierwsze ustalenia policjantów wskazywały na to, że kierowca autobusu nie dostosował prędkości do warunków na drodze

Kierowca MPK, który wjechał autobusem w drzewo chce dobrowolnie poddać się karze. Proponuje dla siebie wyrok w zawieszeniu. Jeśli zechce wrócić za kółko, będzie musiał ponownie zdobyć uprawnienia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym tygodniu śledczy mają skierować do sądu wniosek o ukaranie Mariusza S. Mężczyzna przyznał się do spowodowania wypadku, w którym trzy osoby zostały ranne. Uzgodnił z prokuraturą karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Do tego należy doliczyć utratę prawa jazdy kategorii D (autobusy) na dwa lata.

– Oznacza to, że chcąc wrócić do pracy kierowca będzie musiał raz jeszcze postarać się o uprawnienia do prowadzenia autobusów – wyjaśnia Paweł Kukuryk, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ.

Kompromis między prokuraturą, a Mariuszem S. oznacza, że mężczyzna uniknie procesu. Może też liczyć na łagodną karę. Gdyby nie przyznał się do zarzutów, groziłoby mu do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie, oprócz wyroku w zawieszeniu i utraty prawa jazy będzie musiał również zapłacić po tysiąc złotych nawiązki na rzecz poszkodowanych w wypadku. Ostateczne decyzja w sprawie wyroku dla Mariusza S. należy do sądu.

– W naszej ocenie proponowana kara jest adekwatna do winy – wyjaśnia prokurator Kukuryk. – Mariusz S. jechał z prędkością na granicy dozwolonego limitu – ok. 50 km/h. Jego wina polega na tym, że nie zwolnił mimo trudnych warunków na drodze.

Do wypadku autobusu komunikacji miejskiej linii 29 doszło w połowie stycznia przy ul. Kosmowskiej, niedaleko Szkoły Podstawowej nr 34. Mariusz S. prowadził 12 metrowy autobus. Jechał pod górę w kierunku ul. Koncertowej. Mężczyzna nie opanował autobusu, wypadł z drogi i prawą stroną uderzył w drzewo.

Z pierwszych informacji wynikało, że w zdarzeniu ucierpiało siedem osób. Śledczy ustalili jednak, że poważne obrażenia dotyczą trzech pasażerów. Do wypadku doszło po godzinach porannego szczytu. Autobus nie był zatłoczony, co przełożyło się na stosunkowo niewielką liczbę poszkodowanych.

Już pierwsze ustalenia policjantów wskazywały na to, że kierowca autobusu nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Tego dnia padał śnieg, jezdnia była oblodzona. Pasażerowie autobusu wskazywali później, że kierowca nie zwracał na to uwagi. Prowadził szybko i gwałtownie hamował. Ustalono, że Mariusz S. nie przekroczył dozwolonej prędkości.

W chwili wypadku był trzeźwy. Mężczyzna miał jednak niewielkie doświadczenie za kierownicą. Do MPK trafił z urzędu pracy. Dwa miesiące przed wypadkiem pierwszy raz samodzielnie wyjechał w trasę. Po styczniowej kraksie został przeniesiony na inne stanowisko.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 17:23
Treść komentarza (minimum 6 znaków) jezdnia byla slizka nie odsiezona czemu nieodsniezona to prawdziwy sprawca
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 13:36

Jechałem w tym dniu tj. sobotę ok. 7.oo rano tą ulicą i jestem pewny, że gdyby kierowca tego autobusu jechał wolniej, to by w ogóle nie wjechał pod górę ul. Kosmowską. Ulica nie nadawała się do jazdy tak dużymi samochodami ze względu na stan nawierzchni po opadach śniegu. Prokurator do odpowiedzialności bezwzględnie powinien pociągnąć do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za tzw. zimowe utrzymanie dróg i ulic w mieście

To by nie wjechał, stanął i czekał aż jezdnie doprowadzili by do takiego stanu że by wjechał. Aby być kierowcą zawodowym to oprócz papierów trzeba też umieć myśleć. Zresztą i tak miał płacone za godziny...

To by nie wjechał, stanął i czekał aż jezdnie doprowadzili by do takiego stanu że by wjechał. Aby być kierowcą zawodowym to oprócz papierów trzeba też umieć myśleć. Zresztą i tak miał płacone za godziny...

rozwiń
Avatar
Patie / 20 kwietnia 2016 o 13:33

Zaraz przyjdą następni bezrobotni, piekarze i inni po kursie "i ty możesz zostać kierowcą autobusu" i będą poskramiać 12-metrowe smoki pełne ludzi za 11 zł brutto. 

O przepraszam, po ostatniej podwyżce nie jest to gołe 11zł, a 11,02zł za godzinę !!

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 12:36

Zatrudnili zielonego zaraz po szkole i pokazał co to znaczy brak doświadczenia za kółkiem.... A te "po 1000zł z nawiązką" to i tak mało.

Zaraz przyjdą następni bezrobotni, piekarze i inni po kursie "i ty możesz zostać kierowcą autobusu" i będą poskramiać 12-metrowe smoki pełne ludzi za 11 zł brutto. 

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 08:46
a czemu jezdnia nie byla posypana, gdzie sluzby zajmujace sie odsniezaniem? ukarac ich tez trzeba
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 08:34
Ale zasygował. Sygowania autobusem mu się zachciało. Ludzie ranni, on i rodzina pozbawieni zapłaty za pracę, którą utracił. Nie ma problemu. Proszę wszystkich wyeksmitować w promieniu pięciuset metrów. Wejdę na teren z wehikułem i cofnę czas.
Avatar
jaro / 20 kwietnia 2016 o 08:06

Jechałem w tym dniu tj. sobotę ok. 7.oo rano tą ulicą i jestem pewny, że gdyby kierowca tego autobusu jechał wolniej, to by w ogóle nie wjechał pod górę ul. Kosmowską. Ulica nie nadawała się do jazdy tak dużymi samochodami ze względu na stan nawierzchni po opadach śniegu. Prokurator do odpowiedzialności bezwzględnie powinien pociągnąć do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za tzw. zimowe utrzymanie dróg i ulic w mieście

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 07:14

Czas na zmiany związkowców-darmozjadów ,lizodupców,karierowiczów !!!KIEROWCY Z MPK A GZDZIE WASZA SOLIDARNOŚĆ ZAWODOWA

Jaka solidarność... podwyżki podzielone, ścieżka kariery zaproponowana, czas pić kawę... Tylko nie spóźniać się ze składkami!

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 06:10

Co za GŁUPEK zabrał mu prawo jazdy pozbawiając pracy i chleba dzieciom

Ciekawe co byś skomlał tu na forum, gdyby tym autobusem jechały twoje dzieci i zostały np. poszkodowane. Jak was czytam to rzygać mi się chcę jakie bzdury płodzicie na klawiaturze.

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 06:09

Czas na zmiany związkowców-darmozjadów ,lizodupców,karierowiczów !!!KIEROWCY Z MPK A GZDZIE WASZA SOLIDARNOŚĆ ZAWODOWA

Co ty pieprzysz? Płyta ci się zacięła?

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 17:23
Treść komentarza (minimum 6 znaków) jezdnia byla slizka nie odsiezona czemu nieodsniezona to prawdziwy sprawca
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 13:36

Jechałem w tym dniu tj. sobotę ok. 7.oo rano tą ulicą i jestem pewny, że gdyby kierowca tego autobusu jechał wolniej, to by w ogóle nie wjechał pod górę ul. Kosmowską. Ulica nie nadawała się do jazdy tak dużymi samochodami ze względu na stan nawierzchni po opadach śniegu. Prokurator do odpowiedzialności bezwzględnie powinien pociągnąć do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za tzw. zimowe utrzymanie dróg i ulic w mieście

To by nie wjechał, stanął i czekał aż jezdnie doprowadzili by do takiego stanu że by wjechał. Aby być kierowcą zawodowym to oprócz papierów trzeba też umieć myśleć. Zresztą i tak miał płacone za godziny...

To by nie wjechał, stanął i czekał aż jezdnie doprowadzili by do takiego stanu że by wjechał. Aby być kierowcą zawodowym to oprócz papierów trzeba też umieć myśleć. Zresztą i tak miał płacone za godziny...

rozwiń
Avatar
Patie / 20 kwietnia 2016 o 13:33

Zaraz przyjdą następni bezrobotni, piekarze i inni po kursie "i ty możesz zostać kierowcą autobusu" i będą poskramiać 12-metrowe smoki pełne ludzi za 11 zł brutto. 

O przepraszam, po ostatniej podwyżce nie jest to gołe 11zł, a 11,02zł za godzinę !!

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 12:36

Zatrudnili zielonego zaraz po szkole i pokazał co to znaczy brak doświadczenia za kółkiem.... A te "po 1000zł z nawiązką" to i tak mało.

Zaraz przyjdą następni bezrobotni, piekarze i inni po kursie "i ty możesz zostać kierowcą autobusu" i będą poskramiać 12-metrowe smoki pełne ludzi za 11 zł brutto. 

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 08:46
a czemu jezdnia nie byla posypana, gdzie sluzby zajmujace sie odsniezaniem? ukarac ich tez trzeba
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 08:34
Ale zasygował. Sygowania autobusem mu się zachciało. Ludzie ranni, on i rodzina pozbawieni zapłaty za pracę, którą utracił. Nie ma problemu. Proszę wszystkich wyeksmitować w promieniu pięciuset metrów. Wejdę na teren z wehikułem i cofnę czas.
Avatar
jaro / 20 kwietnia 2016 o 08:06

Jechałem w tym dniu tj. sobotę ok. 7.oo rano tą ulicą i jestem pewny, że gdyby kierowca tego autobusu jechał wolniej, to by w ogóle nie wjechał pod górę ul. Kosmowską. Ulica nie nadawała się do jazdy tak dużymi samochodami ze względu na stan nawierzchni po opadach śniegu. Prokurator do odpowiedzialności bezwzględnie powinien pociągnąć do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za tzw. zimowe utrzymanie dróg i ulic w mieście

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 07:14

Czas na zmiany związkowców-darmozjadów ,lizodupców,karierowiczów !!!KIEROWCY Z MPK A GZDZIE WASZA SOLIDARNOŚĆ ZAWODOWA

Jaka solidarność... podwyżki podzielone, ścieżka kariery zaproponowana, czas pić kawę... Tylko nie spóźniać się ze składkami!

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 06:10

Co za GŁUPEK zabrał mu prawo jazdy pozbawiając pracy i chleba dzieciom

Ciekawe co byś skomlał tu na forum, gdyby tym autobusem jechały twoje dzieci i zostały np. poszkodowane. Jak was czytam to rzygać mi się chcę jakie bzdury płodzicie na klawiaturze.

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 06:09

Czas na zmiany związkowców-darmozjadów ,lizodupców,karierowiczów !!!KIEROWCY Z MPK A GZDZIE WASZA SOLIDARNOŚĆ ZAWODOWA

Co ty pieprzysz? Płyta ci się zacięła?

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 0 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 1 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 7 1

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 2

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 7 17

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 16

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

PiS chce zakazać w Lublinie nocnej sprzedaży alkoholu. Głosowanie dzisiaj