poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

KOD, Razem i Nowoczesna będą pikietować pod biurami PiS

Dodano: 14 lipca 2017, 12:53

Grudniowa pikieta sympatyków KOD i partii Razem
Grudniowa pikieta sympatyków KOD i partii Razem

W piątek o godz. 18 pod biurami posłów PiS przy ul. Królewskiej 3 odbędzie się demonstracja w obronie trójpodziału władzy i niezawisłości sądów w Polsce. Pikietę organizuje Komitet Obrony Demokracji. Udział zapowiedzieli przedstawiciele m.in. partii Razem i Nowoczesnej.

Uczestnicy manifestacji będą protestować przeciwko przyjętym przez Sejm ustawom o Krajowej Radzie Sądowniczej i ustroju sądów powszechnych oraz złożonemu projektowi ustawy o Sądzie Najwyższym.

- Nikomu w Polsce dziś nie może być obojętne, że wszystkie polskie sądy będą podporządkowane jednemu człowiekowi i posłuszne wobec rządu. To oznacza koniec niezawisłości sądów  i trójpodziału władzy w Polsce. W każdej sprawie, w której stroną konfliktu będzie rząd, członek rządzącej partii, jego znajomy czy ktoś z jego rodziny, Polacy nie będą mieli szans na sprawiedliwy proces. To dotyczy każdego z nas. Dlatego wzywamy wszystkich lublinian do udziału w dzisiejszej demonstracji oraz w wielkiej akcji protestacyjnej w najbliższą niedzielę w Warszawie – mówi Adam Kalbarczyk z lubelskiego Komitetu Obrony Demokracji.

W demonstracji będą uczestniczyć także zwolennicy partii Razem. - Jesteśmy oburzeni projektem ustawy złożonym przez partię rządzącą – jest to faktyczna likwidacja Sądu Najwyższego, poprzez usunięcie ze stanowisk jego obecnego składu i zastąpienie go składem z politycznego nadania. Reforma ta godzi w niezależność sądownictwa, jedną z podstawowych wartości państwa prawa. Niezawisłość Sądu Najwyższego jest między innymi gwarancją wolnych wyborów, jako iż decyduje on o ważności głosowania. Rządzący postanowili nas tej gwarancji pozbawić, zadając przy tym jeszcze jeden cios już krwawiącej polskiej demokracji – przekonują członkowie zarządu lubelskich struktur ugrupowania.

Udział w demonstracji zapowiedzieli także lokalni przedstawiciele Nowoczesnej.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(55) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 lipca 2017 o 08:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To "antysystemowcy" od Kukiza kolejny raz działają tak samo jak zblatowana z PRL totalna opozycja..???? Głosowanie nie pozostawia złudzeń.
Rozwiń
Gość
Gość (17 lipca 2017 o 08:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Natężenie wycia koderstii oznacza, że zmiany są więcej niż dobre. Nadzwyczajna Kasta zauważyła swój koniec. Coś pięknego, tylko czemu tak długo rządzący kazali nam czekać?
Rozwiń
Gość
Gość (15 lipca 2017 o 00:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"W każdej sprawie, w której stroną konfliktu będzie rząd, członek rządzącej partii, jego znajomy czy ktoś z jego rodziny, Polacy nie będą mieli szans na sprawiedliwy proces. To dotyczy każdego z nas."- powiedział to pan Adam Kalbarczyk (cyt. za treścią artykułu), człowiek który jest w Rotary Lublin i kręci lody chociażby na odkupieniu schroniska młodzieżowego z terenami przyległymi na ul. Długosza za jedyne 1,5 mln. aby postawić prywatny akademik- dobre nie? Poza tym dziwnym zbiegiem okoliczności Akademos zawsze ma sowite "skapki" od miasta. Panie Kalbarczyk nie rób pan żartów dobre. Obrońcy demokracji zabawne, a jeszcze śmieszniejszy jest ten "rzadziutki" apel. Bardzo dobrze że skład jest wymieniany. Jk by za Peło takbyło to by wszystkie broniące piszczały że jest super i fajno, żenada "oposycyjna".
Rozwiń
Gość
Gość (14 lipca 2017 o 23:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lech Wałęsa: "To bezpieka wykonywała moje polecenia, a nie ja. Chciałem pieniądze? To mi dawali. Chciałem mieszkanie? To mi dali". :-))
Rozwiń
Gość
Gość (14 lipca 2017 o 22:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
głąbiarstwo zabierajcie partnerki i na (Maderę) albo na barszcz sosnowskiego i nad Zalew Zemborzycki.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (55)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!