poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Jesień zaskoczyła drogowców. Kolejne utrudnienia na al. Kompozytorów Polskich

Dodano: 23 września 2016, 16:32
Autor: Dominik Smaga

Tylko w jedną stronę będzie można przejechać częścią al. Kompozytorów Polskich. W poniedziałek pod górę, a we wtorek w dół. Od środy otwarte mają być obie jezdnie, ale wszystko zależy od pogody

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Pogoda jest tu najważniejsza, bo deszcz jest w stanie uniemożliwić ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni. Właśnie ze względu na niekorzystne pogody drogowcy postanowili przesunąć prace planowane pierwotnie na najbliższy weekend. Teraz mowa jest o tym, że utrudnienia będą w poniedziałek i wtorek. Wtedy to asfalt ma być układany na całej długości przebudowywanego odcinka między rondem przy Orfeuszu, a skrzyżowaniem z ul. Północną. I to na obu jezdniach. Raz na jednej, raz na drugiej.

Na poniedziałek zaplanowano układanie asfaltu na jezdni po stronie ul. Paganiniego i pogotowia ratunkowego. Drugą jezdnią, po stronie Oratoryjnej, będzie można dojechać do samego ronda bez możliwości skrętu w lewo w Paganiniego. Przejazd będzie możliwy tylko w jednym kierunku. Ci, którzy zechcą dostać się od Orfeusza w dół, będą jechali przez al. Smorawińskiego.

We wtorek ma być odwrotnie: jezdnia po stronie Oratoryjnej będzie zamknięta, a otwarta będzie wyłącznie ta prowadząca w dół i również będzie drogą jednokierunkową. Wjeżdżający na Czechów od strony al. Solidarności i ul. Lubomelskiej będą mieli wybór: albo skręcić w lewo i pojechać przez Północną i Lipińskiego, albo w prawo, przez Północną i Szeligowskiego. Nie będzie wjazdu w Oratoryjną i Paganiniego. Wyjazdu też nie.

Zamieszanie będzie dotyczyć nie tylko kierowców. – Autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały objazdami – zapowiada w oficjalnym komunikacie Jarosław Jakimiec, dyrektor oddziału w Przedsiębiorstwie Robót Drogowych Lubartów.

Zasada ma być taka: otwartą jezdnią autobusy jadą jak zwykle, a zamkniętą omijają. Dlatego w poniedziałek linie 12 i 34 jadąc z Czechowa mają kursować przez Szeligowskiego i Północną, a we wtorek będą jechać tędy w przeciwnym kierunku. Natomiast linie 23 i 74 w poniedziałek pojadą przez ul. Lipińskiego w drodze do centrum, a we wtorek wracając na Czechów.

Jeśli drogowcom uda się położyć nawierzchnię obu jezdni, to obie będą dostępne dla kierowców już od środy. Wraz z obydwoma wiaduktami. Nie będzie to jeszcze oznaczać końca prac, bo do zrobienia pozostaną m.in. ścieżki rowerowe.

Równocześnie trwają prace na innych ulicach Czechowa, które przy okazji przebudowuje miasto. Na Elsnera (podobnie jak na ul. Legendy) leży już ostatnia warstwa asfaltu, wykańczane są chodniki. Na Lawinowej trwają jeszcze roboty związane z nawierzchnią jezdni. Na ul. Paganiniego ostatnia warstwa nawierzchni ma być położona w przyszłym tygodniu, zaś na ul. Lipińskiego i Braci Wieniawskich dopiero zaczęła się rozbiórka starych krawężników.

 

 

kropka
Jarecki
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kropka
kropka (24 września 2016 o 17:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zrobili by drogę a ciężarówkami ją zaraz rozwalili by. Pomyśl trochę.
Rozwiń
Jarecki
Jarecki (23 września 2016 o 21:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To nie wiedzieli, że 22 lub 23 wrześnie zaczyna sie jesień? Jakie szkoły konczyli ci drogowcy.
Rozwiń
Gość
Gość (23 września 2016 o 19:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy tylko ja mam wrażenie że przy planowaniu pracują debile Ponad pół roku ulica zamknięta bo przebudowa wiaduktu Czy w tym czasie nie można było wykonać cześci prac? A nie zaraz po otwarciu drogi dla ruchu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!