niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Komentarze po wyborach: "PKW? Kpina z wyborców", "Nie wiem gdzie popełniliśmy błąd"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 listopada 2014, 11:00
Autor: Not. TOMA

Poprosiliśmy polityków o komentarze po wyborach.

Krzysztof Michałkiewicz
Poseł PiS, szef partii w regionie

- Nie ukrywam, że jestem zbulwersowany zamieszaniem spowodowanym awarią systemu PKW. To, co miało być świętem demokracji, okazało się kpiną z wyborców. Co do samych wyborów, to na razie trudno komentować mi sondaże. Przed wyborami czytaliśmy w nich, że nasz kandydat na prezydenta Lublina Grzegorz Muszyński zdobędzie 16 proc. głosów, a zdobył 30 proc. To wynik porównywalny do innych kandydatów PiS w całym kraju, ale tu nie wystarczył do doprowadzenia do drugiej tury. Szkoda, że brak wyborczej dogrywki w Lublinie nie pozwoli poznać odpowiedzi Krzysztofa Żuka na ważne pytania, które padły w trakcie kampanii. Poza tym dziwię się, że w tak dużym mieście jak Lublin poza nami inne partie nie były w stanie wystawić odpowiednich kontrkandydatów, którzy zaprezentowaliby dobrą wizję rozwoju miasta.

Mariusz Grad
Poseł PO, wiceprzewodniczący zarządu regionu partii

- Te wybory są korzystne dla naszej koalicji, bo wiele wskazuje na to, że Polskie Stronnictwo Ludowe weźmie sporo mandatów w wyborach do sejmiku. My też możemy wypaść nie najgorzej, biorąc pod uwagę wyniki Platformy w całym kraju. Najprawdopodobniej PiS, nawet jeśli wygra, nie będzie w stanie rządzić samodzielnie. Jesteśmy też zadowoleni z naszych wyników w Lublinie. Celem było zwycięstwo Krzysztofa Żuka w pierwszej turze i to się udało. Dobrze wypadliśmy też w wyborach do Rady Miasta, gdzie będzie koalicja ze Wspólnym Lublinem. Jako Platforma przyzwyczailiśmy się do wygrywania wyborów, ale ten wynik nie jest diametralnie słabszy niż cztery lata temu. To może nas zmotywować do tego, żeby za rok wygrać wybory parlamentarne.

Jacek Czerniak
Poseł SLD, szef partii w regionie

- Zakładaliśmy, że uda nam się osiągnąć wynik dwucyfrowy, ale wstępne sondaże pokazują co innego. Nie wiem, gdzie popełniliśmy błąd. Być może w niewystarczający sposób dotarliśmy do mieszkańców regionu z naszą ofertą, a może nie została ona przyjęta wystarczająco pozytywnie. Ten rezultat nas nie satysfakcjonuje. Czekamy na oficjalne wyniki z gmin i powiatów i wtedy porównamy je do stanu sprzed czterech lat. Zobaczymy gdzie zyskaliśmy, a gdzie straciliśmy i jakie przydarzyły nam się błędy. W Lublinie naszym założeniem była oferta jednego programu przygotowanego przez środowiska lewicowe. Ale silna pozycja Krzysztofa Żuka wypracowana przez ostatnie cztery lata spowodowała, że społeczeństwo wybrało jego drogę programową.

Sławomir Sosnowski
Marszałek województwa, wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego PSL

- Oficjalnych wyników jeszcze nie ma, ale na podstawie danych, które spływają do nas z powiatów, patrzymy na to optymistycznie. W dziesięciu powiatach mamy bezwzględną większość. Można dyskutować o tym, czy to dobrze, czy źle, ale jesteśmy na tyle zaprawieni w polityce, że umiemy dzielić się władzą, więc będziemy rozmawiać o ewentualnych koalicjach. Optymizmem napawają też nieoficjalne informacje o wynikach wyborów do sejmiku. Jestem przekonany, że zdobędziemy więcej mandatów, niż cztery lata temu. Na razie jest jednak jeszcze za wcześnie na rozmowy o koalicji, poczekajmy chwilę. Naszym sukcesem jest też to, że po raz pierwszy mamy miejskiego radnego w Lublinie, bo przecież Piotr Kowalczyk ze Wspólnego Lublina jest członkiem PSL.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: wybory samorządowe
Henio
RYŚ
RYŚ
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Henio
Henio (9 grudnia 2014 o 14:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

RYŚu - ja z kolei boleję nad tym, że tak wielu Polaków dało się opętać obłąkanym politykierom.

Rozwiń
RYŚ
RYŚ (9 grudnia 2014 o 13:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Naród jest przez pachołków Moskwy, komuchów,po przez media mętnego nurtu oszukiwany,ogłupiany,dezinformowany,dlatego nie wie teraz gdzie du pa  a gdzie głowa,nie wie w która stronę podążać,a kacap na wschodzie tylko zaciera ręce,oj biada nam biada !!!

Naród jest przez pachołków Moskwy, komuchów,po przez media mętnego nurtu oszukiwany,ogłupiany,dezinformowany,dlatego nie wie teraz gdzie du pa  a gdzie głowa,nie wie w która stronę podążać,a kacap na wschodzie tylko zaciera ręce,oj biada nam biada !!!

Naród jest przez pachołków Moskwy, komuchów,po przez media mętnego nurtu oszukiwany,ogłupiany,dezinformowany,dlatego nie wie teraz gdzie du pa  a gdzie głowa,nie wie w która stronę podążać,a kacap na wschodzie tylko zaciera ręce,oj biada nam biada !!!

Natalko - popieram w całej rozciągłości twoje opinie.

Boleję nad tym,że tak wielu polaków dało się opętać politycznie poprawnym mediom,które kreują politykierstwo mafijno-zaborcze PO-PSL. RYŚ

Rozwiń
RYŚ
RYŚ (26 listopada 2014 o 11:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Parafrazując dzisiejsze wystąpienie niuni Kopacz wraz z Kalinosiem,którzy łagodzą:zajmijmy się przyszłością,to nasza jedynie linia politycznia jest słuszną,my mamy jedynie monopol na umoralnianie narodu,fałszowanie historii i wyborów,zapominania o naszych aferach;oni to-chodzi o opozycję-są sfrustrowani,rozgoryczeni,mniej warci politykierzy,a naród niekumaty.
Czyż nie cuchnie to hipokryzją,oportunizmem,autorytarnie i apodyktycznie.Mania wyższości PO i PSL już dawno przelała się czarą goryczy.
Poza podziałami wszyscy,którym zależy na dobru kraju - powinni się zjednoczyć i "wykopacz" to towarzystwo masońskie wzajemnej adoracji.

Rozwiń
Ryś
Ryś (24 listopada 2014 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie będąc zwolennikiem żadnej opcji politycznej-nie mam żadnej wątpliwości,że ostatnie wybory nie były uczciwe.Wybory te maiły na celu jeszcze większe zniechęcenie polaków do decydowania o swoim kraju,aby mogła rządzić tylko jedna słuszna siła,kreowana przez niemal wszystkie media,mająca swego pupila i przydupasa Komorowskiego - prezydenta garstki parweniuszy i pookrągłostołowej Żydo-komuny (jak w zamierzchłych czasach PZPR) -  PO wraz z zachłannym  i bez kręgosłupa moralnego,konformistycznym PSL-em .Więcej - nie wierzę,że jakiekolwiek wybory po 1989 roku były przeprowadzone uczciwie przy tym nieuczciwym systemie wyborczym i z tą Państwową Komisją wyborczą - "leśnych dziadków"
(komunistyczną i skostniałą zasiadającą od utworzenia jej przez komunistę Jaruzelskiego)

Rozwiń
Wojtek
Wojtek (19 listopada 2014 o 14:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przypuszczam,że celowe opuznienia związane z wynikami wyborów mają na celu jeszcze bardziej zniechecic wyborców i służą do manipulowania przez służby specjalne tymi wynikami na korzyść Psl i PO.Melepeta i konformista Komorowski to żaden autorytet w służbie narodowi , tylko kukiełka zydo-pokomunistycznej-okrągłostołowej PO.

Polską gospodarkę przejęła a potem rozsprzedała za bezcen żydo-esbecja-michnikowsko-kagiebowska (odsyłam W.Łysiak-"SALON").PO, PSL i SLD (sygnatariusze okrągłedo stołu)-wystrojona banda oprawców okradająca ludzi z życia.

Tendencyjne media zaś zapraszają do udziału w swoich programach prawie wyłącznie ekspertów (socjologów,historyków,politologów itd.) tendencyjnych,pro PO-owskich,przykładowo TVP INFO 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!