poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Procedury dłuższe od drutów. Dlaczego linia 152 będzie omijać ul. Filaretów?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 kwietnia 2014, 11:45
Autor: Dominik Smaga

Przez pięć dni z powodu przebudowy trakcji linia 152 będzie omijać ul. Filaretów. Objazdu by nie było, gdyby na 152 mogły jeździć trolejbusy z dodatkowym zasilaniem. Ale nie mogą, bo muszą kursować na Felin, gdzie nieużywana trakcja wisi już wiele miesięcy.

Dziś późnym wieczorem zacznie się demontaż trakcji trolejbusowej nad rondem obok Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nowa ma zawisnąć w ciągu weekendu. Przez ten czas trolejbusy linii 152, 155 i 158 pojadą zwykłymi trasami. Linię 158 ratuje to, że obsługują ją wozy z dodatkowym napędem, takie same trafią na linię 152. Natomiast trasę 155 obsłużą autobusy. Ale już w poniedziałek linia 152 na pięć dni trafi na objazd. Z Głębokiej nie skręci w Filaretów, ale w Wileńską, później przed Leclerkiem skręci w Zana i skończy trasę obok ZUS. W kierunku Abramowic wróci tą samą trasą. Wszystko przez to, że trwać będą jeszcze prace przy trakcji nad ul. Filaretów, a trolejbusów, które mogą sobie poradzić bez takiego zasilania jest za mało, by wystarczyło ich także dla linii 152. Wciąż muszą jeździć na liniach 156 i 158, gdzie od Majdanka do nowej pętli na Felinie trolejbusy muszą radzić sobie bez trakcji, choć wisi tu ona już od wielu miesięcy. Aktualnie w Lublinie jest 25 trolejbusów, które są w stanie jechać bez zasilania z sieci. W dzień powszedni do obsługi linii 156 i 158 potrzeba 17 trolejbusów. - Pozostaje nam 8 pojazdów z dodatkowym napędem, z czego 5 to rezerwa w celu podmiany w razie ewentualnej awarii czy kolizji - informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. W efekcie "wolne” są tylko trzy takie trolejbusy, tymczasem do obsługi linii 152 potrzeba ich 9. - Tym samym posiadana liczba trolejbusów z dodatkowym napędem jest niewystarczająca, by obsłużyć w całości linię nr 152 podczas przebudowy trakcji - przyznaje Góźdź.

Problemu by nie było, gdyby trakcja na Felin była oddana do użytku. Ale nie jest. Druty od miesięcy wiszą bezczynnie, bo do dziś nie zakończyły się wszystkie procedury. Trakcja była gotowa już pod koniec lata ubiegłego roku. - Jesienią zaczęła się procedura odbioru trakcji od jej wykonawcy. W tym roku toczyły się sprawy związane z podłączeniem zasilania. W lutym rozpoczęło się formalne przekazanie dokumentacji z Zarządu Dróg i Mostów, który zlecał budowę trakcji, do Zarządu Transportu Miejskiego, który ma być jej użytkownikiem - wylicza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Jak długo to jeszcze potrwa? - To nie jest prosty proces przekazania kartki z jednego miejsca do drugiego - mówi Kieliszek. - Możliwe, że te procedury zakończą się jeszcze w tym miesiącu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: ZTM Lublin
Andragon
fw
KAM
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Andragon
Andragon (28 kwietnia 2014 o 21:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Linia zostanie oddana przed wyborami jako kiełbasa wyborcza....przecież to oczywiste
Rozwiń
fw
fw (5 kwietnia 2014 o 09:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pytanie dlaczego nie mogą odebrać trakcji na Felin?

Ostatnio usłyszałem od pracownika Nadzoru Ruchu, że jakiś mądry zamówił o 2 metry za mało kabla do podłączenia trakcji do sieci i w tym problem...a nie można dołączyć kawałka bo takie procedury. Podejrzewam, że jeszcze długo nie pojedziemy jak należy na Felin.

Droga redakcjo proszę o ustalenie gdzie jest problem z trakcją na Felin... Wszystkich mieszkańców Lublina to zainteresuje, a mieszkańców Felina na 100%

Rozwiń
KAM
KAM (4 kwietnia 2014 o 22:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

NIE MA PROBLEMU NA STYKU MPK-ZTM KLAN KAMIŃSKICH ZAŁATWI TEMAT

Rozwiń
Rumek
Rumek (4 kwietnia 2014 o 22:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

152 by mogła jeździć i nie trzeba by było tylu trolejbusów gdyby ktoś nie wymyślił linii łączonych.

Rozwiń
antyztm
antyztm (4 kwietnia 2014 o 20:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bardzo dobrze. Im więcej takich artykułów tym lepiej. To co się dzieje z rozbudową sieci trolejbusowej to jest pokaz nieudolności i niekompetencji, jakiego w Lublinie nie mieliśmy od dawna. Nowe odcinki sieci powstają, od miesięcy wiszą nieużywane, ale nawet jakby były dopuszczone, to i tak śmiem twierdzić, że nic by po nich nie jeździło, bo ZTM nie ma na to po prostu koncepcji - tak jest chociażby z trakcją na Podzamczu i Unii Lubelskiej, która wisie nieużywana już ponad rok... 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!