sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Konsultanci medyczni zrezygnowali. Nie chcieli ujawniać korzyści majątkowych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lutego 2015, 15:55
Autor: kp

Po znowelizowaniu Ustawy o konsultantach w ochronie zdrowia, pięciu konsultantów z woj. lubelskiego zrezygnowało ze swoich funkcji, a jeden został odwołany. Zgodnie z nowymi przepisami muszą oni składać oświadczenia o uzyskanych korzyściach majątkowych powyżej 380 zł.

- Chodzi tu np. o udział w wyjazdach sponsorowanych przez firmy farmaceutyczne - mówi Marcin Bielesz, rzecznik wojewody. - Oświadczenia weryfikuje Centralne Biuro Antykorupcyjne. Po takiej weryfikacji oświadczenia będą publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Zdrowia.

Z funkcji zrezygnowali: dr Małgorzata Mueller-Malesińska, konsultant ds. audiologii i foniatrii, dr hab. Krzysztof Tomasiewicz, konsultant ds. chorób zakaźnych, prof. Grażyna Chodorowska, konsultant ds. dermatologii i wenerologii, prof. Jan Kotarski, konsultant ds. ginekologii onkologicznej i prof. Krzysztof Marczewski, konsultant ds. hipertensjologii.

- Nie złożyłem oświadczenia, bo nie ma jasnej interpretacji, jak należy to zrobić. Przed zmianą przepisów było spotkanie w Urzędzie Wojewódzkim, ale nikt nie potrafił jednoznacznie określić, jakie informacje powinniśmy podawać - podkreśla dr hab. Krzysztof Tomasiewicz, były konsultant ds. chorób zakaźnych. - Pojawiało się wiele głosów krytycznych wobec ustawy. Zwracano uwagę, że jest niedopracowana. Dlaczego ma to w nas uderzać?

Prof. Piotr Książek, konsultant w dziedzinie zdrowia publicznego został odwołany. - Nie złożył w terminie oświadczenia, stąd taka decyzja. Wszyscy mieli na to czas do połowy grudnia - tłumaczy Bielesz.

Na razie nie wiadomo, kiedy pojawią się nowi konsultanci. Jak informuje rzecznik wojewody, rozpoczęły się już poszukiwania specjalistów.

W województwie lubelskim jest ponad 80 konsultantów w różnych dziedzinach. Powołuje ich wojewoda w porozumieniu z ministrem zdrowia. Wydają m.in. opinie ze swoich dziedzin i występują o przeprowadzenie kontroli w szpitalach i przychodniach.
  Edytuj ten wpis
kuba
nemo
...?...
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kuba
kuba (17 lutego 2015 o 06:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I teraz powinno przyjrzeć im się cba odnośnie różnego rodzaju sponsoringu,chyba,że są tacy biedni,że wstydzą się ujawniać"że nic nie posiadają"?

Rozwiń
nemo
nemo (17 lutego 2015 o 00:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nikt z nich nie miał i nie ma nic do ukrycia - więc jakim prawem ktoś żąda oświadczeń majątkowych??

Etyka przedstawicieli zawodu społecznego zaufania...

Quo vadis, ojczyzno?

Rozwiń
...?...
...?... (16 lutego 2015 o 20:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dlaczego strajkują górnicy, rolnicy, kolejarze, nauczyciele a lekarze przestali strajkować w sprawach płacowych??

Nie sądzisz,że ich dochody już są bardzo wywindowane w stosunku do bardzo wielu grup zawodowych.Może to cisza przed burzą albowiem apetyt rośnie w miarę jedzenia
Rozwiń
??
?? (16 lutego 2015 o 19:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dlaczego strajkują górnicy, rolnicy, kolejarze, nauczyciele a lekarze przestali strajkować w sprawach płacowych??

Rozwiń
ala
ala (16 lutego 2015 o 19:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

O czym to świadczy? A no o tym, że lekarze to biedni, mało zarabiający ludzie. Będą strajkować, dać im jeszcze więcej, zachłanni ......

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!