wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Korowód studencki: Którędy pozwolą przejść studentom?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 kwietnia 2014, 20:32

Są dwie nowe propozycje trasy tradycyjnego korowodu otwierającego studencką zabawę. Jedną składa miasto, drugą sami studenci. Decydująca będzie opinia policji.

We wtorek doszło do kolejnego spotkania miejskich urzędników i policji z organizującymi korowód przedstawicielami samorządów studenckich KUL, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Medycznego, WSEI i WSNS. • Studenci przygotowali nową trasę przemarszu. Kolumna miałaby ruszyć z placu Litewskiego i przejść Krakowskim Przedmieściem, Al. Racławickimi, ul. Łopacińskiego, Akademicką, Raabego, Głęboką, Nadbystrzycką, Wapienną i dotrzeć na tereny zielone Politechniki Lubelskiej. Studenci zaproponowali też późniejszą godzinę wymarszu. Korowód miałby wyruszyć nie o godz. 17, a o 17.30, gdy ruch w centrum jest jeszcze mniejszy. - Nasza propozycja okazała się alternatywą, możliwą do przyjęcia przez służby porządkowe. Wszystko zależy już od dobrej woli urzędników - mówi Tomasz Tokarski, rzecznik prasowy Lubelskich Dni Kultury Studenckiej. • Z innym wariantem trasy na spotkanie przyszli miejscy urzędnicy. To przemarsz z pl. Litewskiego przez Krakowskie Przedmieście, Lipową, Narutowicza i Nadbystrzycką. Policja jak dotąd zaakceptowała wariant miejski. Opinię na temat studenckiego ma przedstawić dzisiaj. - Jeśli opinia będzie negatywna, nie będziemy mogli się zgodzić na tę trasę - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Czy jeśli policja zgodzi się na studencki wariant, miasto będzie obstawać przy swoim? - Nie. W takiej sytuacji nasza opinia będzie zgodna ze zdaniem policji i wnioskiem studentów - zapowiada Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta. Dlaczego policja obecna na wtorkowym spotkaniu nie wypowiedziała się od razu w sprawie studenckiej propozycji? - Bo trasę trzeba objechać i sprawdzić możliwości jej zabezpieczenia - wyjaśnia Ostrowski. • Przypomnijmy, że studenci najpierw występowali do miasta o zgodę na przemarsz z pl. Litewskiego przez Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickie, ul. Sowińskiego, Głęboką i Nadbystrzycką do Politechniki, gdzie odbędą się koncerty. Na taką trasę nie zgodziła się policja. Tłumaczyła, że oznaczałoby to paraliż komunikacyjny miasta, a jako przykład podawała niedawny wypadek, gdy leżący na boku radiowóz blokował ruch na skrzyżowaniu Al. Racławickich i ul. Sowińskiego, przez co całe centrum utknęło w korkach. Ratusz zaproponował wtedy inną trasę: z pl. Litewskiego przez Kapucyńską, Narutowicza i Nadbystrzycką.
  Edytuj ten wpis
Gość
czarek
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 kwietnia 2014 o 10:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Najpierw łamagi wypier***iły radiowóz a teraz szukają pretekstu aby dalej czaić się po krzakach i polować na kierowców. Jeśli zabezpieczenie godzinnego marszu jest takim problemem to może trzeba wymienić kadry w tej rozleniwionej służbie.

Rozwiń
czarek
czarek (15 kwietnia 2014 o 21:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Już przestancie osmieszac Lublin, raz do roku korowód a u nas jak zwykle urzednicy swoje.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!