Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2016 r.
20:51

Koszmar w szkole. 18-latek bił, obmacywał i próbował gwałcić koleżanki?

201 44 A A
Wojciech D. stawił się wczoraj w sądzie. Odpowiada z wolnej stopy. Jest pod dozorem kuratora
Wojciech D. stawił się wczoraj w sądzie. Odpowiada z wolnej stopy. Jest pod dozorem kuratora

18-latek odpowie za brutalne napastowanie gimnazjalistek. Zdaniem śledczych, bił je, obmacywał i próbował gwałcić. Sprawą Wojciecha D. zajmie się Sąd Okręgowy w Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ze względu na dobro pokrzywdzonych, rozpoczęty wczoraj proces będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami. Wojciech D. stawił się wczoraj w sądzie. Odpowiada z wolnej stopy. Jest pod dozorem kuratora. Śledztwo w sprawie 18-latka prowadziła radzyńska prokuratura. Chłopak chodził do jednej z okolicznych szkół. Z akt sprawy wynika jednak, że zamiast nauką zajmował się napastowaniem uczennic. Najmłodsza z pokrzywdzonych miała zaledwie 14 lat.

Akta sprawy dowodzą, że Wojciech D. jest poważnie zdemoralizowany. Dwa lata temu karano go za kradzież. Chłopak trafił pod opiekę kuratora. Później zmienił szkołę. Efekt – to zdaniem śledczych – miesiące koszmaru jej uczniów i nauczycieli.

Wiosną ubiegłego roku dyrekcja placówki zwróciła się do sądu z prośbą o pomoc. Wojciech D. „dezorganizował życie szkoły”. Bił, palił, obrażał nauczycieli i wagarował. To tylko niektóre zarzuty. Nastolatek obiecał sędziemu poprawę. Wspólnie z rodzicami zapewniał, że zgłosi się na specjalną terapię. Miał wyjechać do innego województwa.

Jesienią ubiegłego roku chłopak wrócił jednak do dawnego gimnazjum. Mogło to mieć tragiczne skutki. Z akt sprawy wynika, że Wojciech D. chciał uderzyć koleżankę krzesłem. Nastolatka zdążyła chwycić mebel i zatrzymać cios. Po chwili zasłoniła się przed kolejnym. Tym razem napastnik sięgnął po metalową rurkę. Później, w rozmowie ze szkolną pedagog, nastolatka i jej koleżanki wyznały, że Wojciech D. wielokrotnie próbował je gwałcić.

Do pierwszej napaści miało dojść w czerwcu ubiegłego roku. Wojciech D. wszedł do szkolnej toalety, w której były dwie 14-latki. Chwycił jedną z nich za biodra, odwrócił i udawał, że uprawia z nią seks. Dziewczynkom udało się wyrwać i uciec. Po paru miesiącach chłopak miał ponownie napastować tę samą dziewczynkę. Zaczepił ją na szkolnym korytarzu. Groził pobiciem, jeśli nie pójdzie z nim to toalety na seks oralny. Dziewczyna uciekła. Tego samego dnia spotkała Wojciecha na ulicy. Ponownie odmówiła, za co chłopak miał uderzyć ją pięścią w twarz.

Kilka dni później miało dojść do kolejnej napaści. Śledczy ustalili, że chłopak dogonił uciekającą przed nim nastolatkę. Przewrócił na ziemię, uderzył w brzuch i położył się na niej. Zaczął obmacywać dziewczynę mówiąc „daj mi dziwko”. Wszystko rozegrało się w pobliżu szkolnego boiska. Pojawili się świadkowie. Dziewczynka wyrwała się i pobiegła do nauczycielki.

Podobnych napaści miało być znacznie więcej. Wojciech D. chcąc zmusić koleżanki do współżycia miał im wykręcać ręce i grozić śmiercią. Słał im również wiadomości z pogróżkami. W śledztwie nie przyznał się do żadnego z 8 zarzutów.

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 13:20
Jaja mu uciąć i do dupy wsadzić
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 21:34
Elo zezo xd
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 21:33
ta gazeta to największe *** jakie widziałem .
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 21:30
ta gazeta kłamie rzeby zrrobić sensacje wojtek jest niewinny jak by był winny to by dawno siedział ..............
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 21:30
ta gazeta kłamie rzeby zrrobić sensacje wojtek jest niewinny jak by był winny to by dawno siedział ..............
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 20:00
I pomyśleć, że chodził do mojej szkoły....
Avatar
WHN / 21 listopada 2016 o 12:29
Petarde chciał przeruchać ale mu nie chciałą dac za darmo ;D
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 20:25
mozna powiedzieć,naiwny,jak sędzia,czemu tak prawana pokraka skazała dzieci na przebywanie z tym zbydlęconym gnojem? czy trzeba być takim głupim sędzią ,żeby tego nie wiedzieć? zamknąłbym ich obu na 3 miesiące w ciasnej celi o chlebie i wodzie,wszytko sie pokreciło ,taki głupi sędzia ma być obroną przed bydlakami dla społeczeństwa ,a jest obrońcą bydlaka ,głupie panstwo,jeszcze nasze pieniądze bierze i to niemałe
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 19:32
Wykastrować
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 17:13
Jestem za ujawnieniem nazwy tej placówki.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 13:20
Jaja mu uciąć i do dupy wsadzić
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 21:34
Elo zezo xd
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 21:33
ta gazeta to największe *** jakie widziałem .
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 21:30
ta gazeta kłamie rzeby zrrobić sensacje wojtek jest niewinny jak by był winny to by dawno siedział ..............
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 21:30
ta gazeta kłamie rzeby zrrobić sensacje wojtek jest niewinny jak by był winny to by dawno siedział ..............
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 20:00
I pomyśleć, że chodził do mojej szkoły....
Avatar
WHN / 21 listopada 2016 o 12:29
Petarde chciał przeruchać ale mu nie chciałą dac za darmo ;D
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 20:25
mozna powiedzieć,naiwny,jak sędzia,czemu tak prawana pokraka skazała dzieci na przebywanie z tym zbydlęconym gnojem? czy trzeba być takim głupim sędzią ,żeby tego nie wiedzieć? zamknąłbym ich obu na 3 miesiące w ciasnej celi o chlebie i wodzie,wszytko sie pokreciło ,taki głupi sędzia ma być obroną przed bydlakami dla społeczeństwa ,a jest obrońcą bydlaka ,głupie panstwo,jeszcze nasze pieniądze bierze i to niemałe
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 19:32
Wykastrować
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 17:13
Jestem za ujawnieniem nazwy tej placówki.
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 0 0

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 0 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 24 12

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 0 11

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć 0 1

Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie w ostatnim czasie jest wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców. Ale już za kilka dni odpoczną: zaczyna się rozruch nowej, wyremontowanej części.

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 1

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!