Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 stycznia 2018 r.
21:28

Księża rozdadzą ulotki, które przygotowali policjanci

Autor: Zdjęcie autora jsz
2 7 A A

Policjanci i księża razem zadbają o nasze bezpieczeństwo. Podczas wizyt duszpasterskich duchowni rozdadzą tysiące ulotek z informacją, jak uchronić się przed oszustami. Będą również przypominać o noszeniu odblasków po zmroku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ulotkę przygotowali policjanci z lubelskiej komendy wojewódzkiej. Wymieniono w niej główne zasady, którymi należy się kierować w kontaktach z nieznajomymi. Chodzi przede wszystkim o oszustów, działających metodą na wnuczka lub na policjanta.

– Ofiarami są zazwyczaj osoby starsze. Sprawcy wykorzystują ich empatię, dobroć i chęć niesienia pomocy. Skutki takich zdarzeń są bardzo poważne. To straty finansowe, którym często towarzyszą utrata zdrowia, zaufania do ludzi i wycofanie z aktywnego życia społecznego – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji. 

Apele o ostrożność dotyczą też bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W 2016 roku w całym województwie doszło do ponad 1200 wypadków. Ich bilans to 178 ofiar śmiertelnych i blisko 1500 rannych. Na drogach regionu zginęło 44 pieszych. Do wielu wypadków dochodzi poza obszarem zabudowanym, nieoświetlonym, gdzie pieszy ma żadnych elementów odblaskowych.

Przygotowane przez policjantów porady i apele, za sprawą kolędujących księży, dotrą do mieszkańców całego województwa.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 15:41
A jak podzielą się kasą z kopert???
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 06:06
Jakoś mnie to nie dziwi to, skoro Policjanci już od dawana "spowiadają"
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 00:19
czyli dotyczy tekst ulotki m.innymi takiego psychopaty jak,,dr.marco'' ,,lucyper''- metrem na
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 23:31
Nie lepiej zamiast tych ulotek było dać każdemu opaskę odblaskową i powiedzieć, żeby nosili?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 22:52
Najbardziej mi się podoba pierwszy punkt. Ale samozaoranie :D
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 22:52
Tylko ciekawe czy ciemnota to zrozumie...
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 22:26
Wreszcie ktoś postanowił ludzi przed nimi ostrzec :)
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 15:41
A jak podzielą się kasą z kopert???
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 06:06
Jakoś mnie to nie dziwi to, skoro Policjanci już od dawana "spowiadają"
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 00:19
czyli dotyczy tekst ulotki m.innymi takiego psychopaty jak,,dr.marco'' ,,lucyper''- metrem na
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 23:31
Nie lepiej zamiast tych ulotek było dać każdemu opaskę odblaskową i powiedzieć, żeby nosili?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 22:52
Najbardziej mi się podoba pierwszy punkt. Ale samozaoranie :D
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 22:52
Tylko ciekawe czy ciemnota to zrozumie...
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 22:26
Wreszcie ktoś postanowił ludzi przed nimi ostrzec :)

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trudne zadanie Budowlanych Lublin

Trudne zadanie Budowlanych Lublin 0 0

Przeciwnikiem Budowlanych Lublin będzie brązowy medalista mistrzostw Polski Pogoń Siedlce. Sobotnie wyjazdowe spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE
tylko u nas

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE 90 11

Za trzy lata w Celejowie (gm. Wąwolnica) ma powstać sześciohektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, największe SPA w regionie. Projekt budowy term dostał aż 66 775 633 złotych dofinansowania z UE

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania
galeria

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania 72 6

Krzyknęłam: Szymon nie idź tam!, ale on był już w środku – opowiada Aleksandra Jabłońska, dziewczyna Szymona Duhera. To świadkowie piątkowego wybuchu w bloku przy ul. Hallera w Świdniku. 20-latek pomógł jednej z poparzonych osób. Z zadymionego budynku wyprowadził też dwójkę dzieci

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie!

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie! 0

Wiosna pięknie wkroczyła. Porządki w szafie, porządki w domu, nowe postanowienia, plany… Podobne myśli kiełkują w głowach pewnie wielu z nas. Wszystko sobie poukładamy, przewietrzymy, przeorganizujemy. Tak, już to czujemy - od razu będzie lepiej, nasze życie będzie jak nowe! A teraz, od czego zacząć… zastanawiamy się. Okazuje się, że najrozsądniej byłoby zacząć od… siebie. Historie rodzin z Programu PoZdro!, prowadzonego przez Fundację Medicover od 2014 roku między innymi w Lublinie, mogą być tego inspirującym i przekonującym przykładem.

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia 1 0

Nie ma czasu na odpoczynek. Avia, Podlasie i Orlęta grały w środę, a już w sobotę wracają do rywalizacji. Najtrudniejsze zadanie czeka ostatnią z ekip, która spróbuje zatrzymać rozpędzonego lidera z Chełma

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy 0 0

Biżuteria Swarovski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Błyszczące kryształy są wykorzystywane do tworzenia bransoletek, kolii, kolczyków, broszek i pierścionków. Strojne ozdoby odbijają światło, mieniąc się tysiącami kolorów, dzięki czemu są odpowiednim dodatkiem do eleganckich kreacji. Z tego powodu po biżuterię Swarovski sięgają nawet największe gwiazdy Hollywood i inni artyści.

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin
13 maja 2018, 16:00

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin 3 4

Wydarzenie Radosław Majdan, bracia Mroczkowie i Rafał Maserak zagrają w piłkę na Arenie Lublin. Zresztą nie tylko oni, bo będzie też Piotr Zelt, Bilgun Ariunbataar, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański, Maciej Florek, Marcin Wójcik, Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski i Tomasz Iwan

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta 7 4

Nowe zakazy i ograniczenia pojawią się w przyszłym tygodniu na Królewskiej i Lubartowskiej, Drodze Męczenników Majdanka, Lotniczej oraz Franczaka „Lalka”. Od dziś utrudnienia będą też na Pszczelej

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia]
galeria

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia] 3 2

W czwartek w Białobrzegach w gminie Kock doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni?

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni? 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna dzisiaj zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Początek spotkania o godzinie 19

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta 4 0

Koszykówka W sobotę w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbędzie się VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony 1 1

Egzamin gimnazjalny 2018 angielski. Odpowiedzi i arkusze z pytaniami z angielskiego opublikujemy na naszej stronie internetowej po zakończeniu egzaminu

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego!

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego! 1 0

Szukamy najlepszej, najzdolniejszej i najmilszej klasy pierwszej. W naszym nowym plebiscycie "Pierwszaki Roku 2018" do wygrania jest między innymi profesjonalna sesja okładkowa i wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo]
galeria
film

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo] 19 5

Rover, którym kierował 21-latek zderzył się z samochodem ciężarowym

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!"

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!" 84 21

Pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie są oburzone propozycją zmian w wynagrodzeniach