Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 stycznia 2017 r.
9:26

Kto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej? Losowanie w Urzędzie Marszałkowskim

Autor: Zdjęcie autora dw
49 22 A A
Losowanie odbywa się w Urzędzie Marszałkowskim
Losowanie odbywa się w Urzędzie Marszałkowskim

Aż 28 samorządów uzyskało po 97,5 pkt. i o tym, które dostaną pieniądze z Unii Europejskiej na odnawialne źródła energii zdecyduje dzisiejsze losowanie.

Aktualizacja artykułu: 4 stycznia 2017 r. 14:39
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Rywalizacja między samorządami była bardzo wyrównana i na bardzo wysokim poziomie. 108 samorządów, z którymi podpisaliśmy umowy w ubiegłym roku, uzyskało punktację na poziomie 100–98 pkt. Dla nich wystarczyło pieniędzy w pierwszym rozdaniu – informuje Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego.

W sumie dla tych 108 samorządów powędruje 350 mln euro. Nie wszystkie pieniądze zostały jednak rozdane. Tych, które zostały, wystarczy jeszcze dla kilku samorządów.

– W tej chwili, po ocenie pod kątem wszystkich rozstrzygających kryteriów, mamy grupę 28 samorządów, które zdobyły po 97,5 pkt. – regulamin zobowiązuje nas w takiej sytuacji do przeprowadzenia losowania – wyjaśnia Górka.

Losowanie odbywa się w Urzędzie Marszałkowskim, o godz. 13.00 w sali 063 na parterze.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hehe / 4 stycznia 2017 o 18:50
Czyżby to poirytowany Radny Mulawa tak się pienił?
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 18:14
Dywersyfikacja trudne słowo dla chłopa z PSL !!!!!! Ucz sie świnio moze kolegom z celi zaimponujesz niedługo !!!!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 15:48
No i kasa ludzi, ktorzy zrobili projekty wtopiona. Dzięki. W wyborach się policzymy
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 15:30
Porażka. Znowu nic z rozwoju
Avatar
I skończcie z tym żenującym krytykanctwem / 4 stycznia 2017 o 15:26
Wylosowano 18/28 projektów: Urzędów, Zakrzówek, Dołhobyczów, Konstantynów, Rokitno, Gorzków, Kurów, Wilków, Końskowola, Miasto Radzyń Podlaski, Trawniki, Żółkiewka, Łaszczów, Sosnowica, Puchaczów, Łabunie, Karczmiska, Piszczac *Nie ma za co :)*
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 14:14
Brawo marszalku! Wkoncu moze ceny energii pojda w dol
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 14:03
Zolkiewka wylosowana? Mam nadzieje ze tak.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 14:02
No marszalku brawo za pomysl z tym losowaniem. Uczciwie
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 14:02
Brawo za pomysl. Dajcie jeszcze liste gmin
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 14:01
Pisowcy zaraz beda szukac dziury w calym ale na szczescie dziennik nagral wszystko i nie bedzie oskarzen
Avatar
hehe / 4 stycznia 2017 o 18:50
Czyżby to poirytowany Radny Mulawa tak się pienił?
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 18:14
Dywersyfikacja trudne słowo dla chłopa z PSL !!!!!! Ucz sie świnio moze kolegom z celi zaimponujesz niedługo !!!!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 15:48
No i kasa ludzi, ktorzy zrobili projekty wtopiona. Dzięki. W wyborach się policzymy
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 15:30
Porażka. Znowu nic z rozwoju
Avatar
I skończcie z tym żenującym krytykanctwem / 4 stycznia 2017 o 15:26
Wylosowano 18/28 projektów: Urzędów, Zakrzówek, Dołhobyczów, Konstantynów, Rokitno, Gorzków, Kurów, Wilków, Końskowola, Miasto Radzyń Podlaski, Trawniki, Żółkiewka, Łaszczów, Sosnowica, Puchaczów, Łabunie, Karczmiska, Piszczac *Nie ma za co :)*
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 14:14
Brawo marszalku! Wkoncu moze ceny energii pojda w dol
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 14:03
Zolkiewka wylosowana? Mam nadzieje ze tak.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 14:02
No marszalku brawo za pomysl z tym losowaniem. Uczciwie
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 14:02
Brawo za pomysl. Dajcie jeszcze liste gmin
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 14:01
Pisowcy zaraz beda szukac dziury w calym ale na szczescie dziennik nagral wszystko i nie bedzie oskarzen
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 39 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 17

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra