Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 marca 2015 r.
11:30
Edytuj ten wpis

Leczył i molestował? Znajomi "sypią" ordynatora W.

Autor: Zdjęcie autora jsz
141 9 A A

Dawni współpracownicy Antoniego W. potwierdzają zarzuty pod adresem byłego ordynatora - ustaliliśmy nieoficjalnie. Lekarz miał molestować seksualnie swoje podwładne. Nie usłyszał jeszcze zarzutów w tej sprawie, więc wciąż może kontaktować się z innymi medykami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lekarz kierował szpitalnym odziałem gastroenterologii w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Pod koniec lutego, podległe mu lekarki-rezydentki przyznały dyrekcji placówki, że Antoni W. od lat molestował je seksualnie. Doktor natychmiast pożegnał się ze stanowiskiem ordynatora. Musi się liczyć również z odpowiedzialnością karną. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że medyk kontaktuje się z dawnymi współpracownikami.

- Nie mamy oficjalnych sygnałów o tym, by Antoni W. pojawiał się na oddziale - mówi Katarzyna Czekaj, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Lublin Południe. - Jeśli otrzymamy informację o tym, że były ordynator może wpływać na potencjalnych świadków w sprawie, będziemy reagować.
Prokurator badający sprawę molestowania w szpitalu nie postawił jeszcze nikomu żadnych zarzutów. Finału śledztwa można spodziewać się w kwietniu lub maju. Obecnie trwają przesłuchania świadków. Są wśród nich lekarze, współpracownicy byłego ordynatora. Jak ustaliliśmy, potwierdzili oni przynajmniej część zarzutów, jakie lekarki - rezydentki kierują pod adresem Antoniego W. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że ofiarami ordynatora były cztery kobiety. Możliwe jednak, że ta liczba wzrośnie.

Jeśli Antoni W. usłyszy prokuratorskie zarzuty, to najprawdopodobniej nie będą one dotyczyły tylko molestowania. Lekarz powinien liczyć się również z oskarżeniem o uporczywe nękanie. Chodzi o telefony i SMS-y, które miał wysyłać do lekarek, jeszcze zanim afera z molestowaniem wyszła na jaw. Skandaliczny proceder miał trwać co najmniej od 2011 roku.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ayo / 15 marca 2015 o 16:05

może to był jednak ksiądz

a może to twój stary?

Avatar
anna-maria / 15 marca 2015 o 13:39

Nawet portal PUDELEK napisał o tym tekst (21 lutego) pt :

" Ordynator z Lublina ZWOLNIONY ZA MOLESTOWANIE młodych lekarek ! "   ;) Dr n. med. dr. Dr. n. med. Antoni Wys ... ski, tak się zwie nasz lubelski Dupcok.
Avatar
Pawlosz / 15 marca 2015 o 13:32

Teraz potwierdzają, ale wcześniej siedzieli cicho, i gdyby sprawa nie wypłynęła, dalej siedzieliby cicho z tą swoją wiedzą na temat procederu.

Avatar
karol / 15 marca 2015 o 12:40

Nie mamy oficjalnych sygnałów o tym, by Antoni W. pojawiał się na oddziale – mówi Katarzyna Czekaj, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Lublin Południe. – Jeśli otrzymamy informację o tym, że były ordynator może wpływać na potencjalnych świadków w sprawie, będziemy reagować.

Śmiechu warte , tłumaczenie prokuratury. Nie trzeba być żadnym znawcą prawa , by zrozumieć kto tu jest chroniony????Tak jak komornik , który ukradł w imie prawa ciągnik, po nagłośnieniu sprawy , prokuratura raczyła coś robić. Tu też jak by nie media , sprawe by pod dywan zamieciono.

Nie mamy oficjalnych sygnałów o tym, by Antoni W. pojawiał się na oddziale – mówi Katarzyna Czekaj, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Lublin Południe. – Jeśli otrzymamy informację o tym, że były ordynator może wpływać na potencjalnych świadków w sprawie, będziemy reagować.

Śmiechu warte , tłumaczenie prokuratury. Nie trzeba być żadnym znawcą prawa , by zrozumieć kto tu jest chroniony????Tak jak komornik , który ukradł w imie prawa ciągnik, po nagłośnieniu sprawy , prokuratura raczyła coś robić. Tu też j... rozwiń

Avatar
tolek banan / 15 marca 2015 o 12:19
może to był jednak ksiądz
Avatar
mietek kolasa / 15 marca 2015 o 12:16

może niemiał żony!

Avatar
MGD / 15 marca 2015 o 12:13

"Gościu" zna kogo trzeba, to mogą mu "skoczyć na warsztat". A swoją drogą, że żaden mąż, brat itd nie przyszedł zwyczajnie do niego by mu przyje....?

Avatar
Gość / 15 marca 2015 o 11:39
Gdybyś duszę kobiet dobrze znał ty,to byś wiedział że nie ma dla nich nic milszego nad te gwałty / OVIDIUSZ /
Avatar
Gość / 15 marca 2015 o 11:33

obciąć jaja i rzucić na pożarcie psom

Avatar
ayo / 15 marca 2015 o 16:05

może to był jednak ksiądz

a może to twój stary?

Avatar
anna-maria / 15 marca 2015 o 13:39

Nawet portal PUDELEK napisał o tym tekst (21 lutego) pt :

" Ordynator z Lublina ZWOLNIONY ZA MOLESTOWANIE młodych lekarek ! "   ;) Dr n. med. dr. Dr. n. med. Antoni Wys ... ski, tak się zwie nasz lubelski Dupcok.
Avatar
Pawlosz / 15 marca 2015 o 13:32

Teraz potwierdzają, ale wcześniej siedzieli cicho, i gdyby sprawa nie wypłynęła, dalej siedzieliby cicho z tą swoją wiedzą na temat procederu.

Avatar
karol / 15 marca 2015 o 12:40

Nie mamy oficjalnych sygnałów o tym, by Antoni W. pojawiał się na oddziale – mówi Katarzyna Czekaj, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Lublin Południe. – Jeśli otrzymamy informację o tym, że były ordynator może wpływać na potencjalnych świadków w sprawie, będziemy reagować.

Śmiechu warte , tłumaczenie prokuratury. Nie trzeba być żadnym znawcą prawa , by zrozumieć kto tu jest chroniony????Tak jak komornik , który ukradł w imie prawa ciągnik, po nagłośnieniu sprawy , prokuratura raczyła coś robić. Tu też jak by nie media , sprawe by pod dywan zamieciono.

Nie mamy oficjalnych sygnałów o tym, by Antoni W. pojawiał się na oddziale – mówi Katarzyna Czekaj, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Lublin Południe. – Jeśli otrzymamy informację o tym, że były ordynator może wpływać na potencjalnych świadków w sprawie, będziemy reagować.

Śmiechu warte , tłumaczenie prokuratury. Nie trzeba być żadnym znawcą prawa , by zrozumieć kto tu jest chroniony????Tak jak komornik , który ukradł w imie prawa ciągnik, po nagłośnieniu sprawy , prokuratura raczyła coś robić. Tu też j... rozwiń

Avatar
tolek banan / 15 marca 2015 o 12:19
może to był jednak ksiądz
Avatar
mietek kolasa / 15 marca 2015 o 12:16

może niemiał żony!

Avatar
MGD / 15 marca 2015 o 12:13

"Gościu" zna kogo trzeba, to mogą mu "skoczyć na warsztat". A swoją drogą, że żaden mąż, brat itd nie przyszedł zwyczajnie do niego by mu przyje....?

Avatar
Gość / 15 marca 2015 o 11:39
Gdybyś duszę kobiet dobrze znał ty,to byś wiedział że nie ma dla nich nic milszego nad te gwałty / OVIDIUSZ /
Avatar
Gość / 15 marca 2015 o 11:33

obciąć jaja i rzucić na pożarcie psom

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 1

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 5 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 1 4

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 61 5

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 20

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 41 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 45 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!