Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 sierpnia 2017 r.
15:41

Loty z Lublina do Kijowa sprzedają się dobrze. Lotnisko pracuje nad kolejnym kierunkiem

117 5 A A

Ok. 150 osób przyleciało w piątek do Lublina pierwszym samolotem linii Wizz Air z Kijowa. W podróż w odwrotnym kierunku wyruszyła podobna liczba podróżnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– O to połączenie zabiegaliśmy od dawna. Jego potencjał pokażą wyniki po pierwszym sezonie, ale dotychczasowa sprzedaż biletów na tej trasie rokuje bardzo dobrze – mówił przy okazji inauguracji rejsów do stolicy Ukrainy Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Te słowa potwierdza wypełnienie mogącego pomieścić 180 pasażerów Airbusa A320, który w piątek wczesnym popołudniem wylądował na lubelskim lotnisku, a następnie odleciał z powrotem. Z obu lotów skorzystało po ok. 150 podróżnych.

– Lecimy z żoną na weekend do Kijowa. Chcemy zobaczyć to miasto, nigdy tam nie byliśmy. Bardzo dobrze, że zostało uruchomione połączenie lotnicze z Ukrainą, bo na granicy trzeba długo czekać – mówił czekając w kolejce do kontroli bezpieczeństwa Jacek Podsiadły z Puław.

– Ja wracam z wakacji. W tamtą stronę przyjechałam pociągiem do Przemyśla, odwiedziłam m.in. Warszawę, Gdańsk i Lublin. Cieszę się, że mogę stąd wrócić samolotem, zaoszczędzę dzięki temu sporo czasu – powiedziała z kolei Valerya Gilenko z miasta Sumy w północno-wschodniej Ukrainie.

Stacjonujący w bazie operacyjnej Wizz Air na kijowskim lotnisku samolot na tej trasie będzie latał dwa razy w tygodniu: w piątki i poniedziałki. Z Kijowa startuje o godz. 12.10 czasu lokalnego (11.10 czasu polskiego), a w Lublinie ląduje o 12.30. W stronę powrotną wyrusza o 13, a na miejsce dociera po godzinie i 15 minutach. Ceny biletów zaczynają się od 89 zł.

Niewykluczone, że wkrótce z Lublina będzie można polecieć do innych miast na Ukrainie. – W tym kraju jest kilkanaście lotnisk, z których co najmniej kilka jest w kręgu naszego zainteresowania. Ten rynek trzeba jednak rozwijać stopniowo. Zaczynamy od najbardziej pewnego połączenia z Kijowem i myślę, że na następne przyjdzie czas – powiedział prezes lubelskiego lotniska dodając, że w grę wchodzą nawet rejsy do oddalonego o ok. 70 km od granicy z Polską Lwowa.

Inny kierunek, nad którym intensywnie pracują przedstawiciele portu to Szkocja. Do czerwca do Glasgow latał Wizz Air, ale loty zostały zawieszone. – Wiemy, że takie połączenie jest duże i próbujemy to udowodnić liniom lotniczym. Mogę powiedzieć, że jesteśmy na środkowym etapie tych starań, ale w optymistycznym wariancie jest szansa na uruchomienie lotów do Szkocji w przyszłorocznym sezonie letnim – zapowiedział Wójtowicz.

W tym roku uruchomione zostaną jeszcze dwie nowe trasy. W październiku na lubelskim lotnisku zawita nowy przewoźnik – brytyjski easyJet, który będzie latał do Mediolanu. Od 23 grudnia do 24 lutego przyszłego roku sezonowe rejsy do Werony będą natomiast obsługiwać linie Small Planet.

Film reklamowy nowego połączenia Lublin - Kijów

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 13:29
Witam czy ktoś coś wie o lotach do Warszawy. Pociągi lepiej omijać z daleka, busy jako tako ale utrudnienia na S17 coraz większe. Do Rzeszowa Lot lata 4-5 razy dziennie i się opłaca a LUZ
Avatar
Michał / 4 września 2017 o 11:55
Przydałyby się jeszcze loty do Gdańska. Obecny dojazd do Trójmiasta czy na Pomorze to istny horror!
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 18:48
Totalnie nie łapię tej reklamy z kurą trojańską. Chcemy Ukraińcom świnię... prsepraszam... kurę podłożyć? Czy jak? Po ja ni szto nie panimaju. A wy?
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 06:52
zamawiam lot do smoleńska
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 18:11
A kiedy do Sewastopola ?
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 13:29
Witam czy ktoś coś wie o lotach do Warszawy. Pociągi lepiej omijać z daleka, busy jako tako ale utrudnienia na S17 coraz większe. Do Rzeszowa Lot lata 4-5 razy dziennie i się opłaca a LUZ
Avatar
Michał / 4 września 2017 o 11:55
Przydałyby się jeszcze loty do Gdańska. Obecny dojazd do Trójmiasta czy na Pomorze to istny horror!
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 18:48
Totalnie nie łapię tej reklamy z kurą trojańską. Chcemy Ukraińcom świnię... prsepraszam... kurę podłożyć? Czy jak? Po ja ni szto nie panimaju. A wy?
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 06:52
zamawiam lot do smoleńska
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 18:11
A kiedy do Sewastopola ?

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia 0 0

Czy na terenie puławskiej mariny w tym sezonie wreszcie pojawi się lokal gastronomiczny? Firmy zainteresowanej jego prowadzeniem szuka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Cena wywoławcza - ok. 2,2 tys. zł netto miesięcznie.

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted
28 kwietnia 2018, 20:00

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pomoc Dla Przemka, który choruje na stwardnienie rozsiane (SM) słuchanie i odczuwanie muzyki jest jedną z form radzenia sobie z przeciwnościami losu. Aby móc funkcjonować młody mężczyzna musi być stale rehabilitowany. A to niestety kosztuje. Z pomocą przyszli przyjaciele – lubelscy muzycy. W sobotę dla niego zagrają.

Kiedy usłyszał zarzut był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców
film

Kiedy usłyszał zarzut był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców 3 0

O tym, że odpowiadać za swoje czyny można nawet po kilku latach przekonał się 23-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku
galeria

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku 2 0

Trzy samochody zderzyły się w środę na drodze krajowej nr 74 w Wielączy (gm. Szczebrzeszyn).

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo]
galeria
film

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo] 0 0

– Matura z języka polskiego jest egzaminem z naszego uczestnictwa w kulturze – podkreśla Ewa Kalbarczyk, polonistka z Międzynarodowego Liceum im. Paderewskiego w Lublinie i przekonuje, że powtarzając do egzaminu warto pomyśleć nie tylko o lekturach.

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie 0 0

213 dni kibice Górnika Łęczna czekali na wygraną swojej drużyny w rozgrywkach ligowych. Dzięki zwycięstwu 2:1 nad Chrobrym Głogów Grzegorz Bonin i spółka wciąż mają szansę na utrzymanie bo Ruch Chorzów i Stomil Olsztyn w bezpośrednim starciu podzieliły się punktami

Mieszkanie Plus w kolejnym mieście w woj. lubelskim. W urzędzie już ponad 500 podań

Mieszkanie Plus w kolejnym mieście w woj. lubelskim. W urzędzie już ponad 500 podań 3 8

Mieszkań ma powstać setka, a chętnych już jest pięć razy więcej. Właśnie powstała spółka celowa, która zajmie się budową bloków w Świdniku w ramach rządowego programu. Pierwsi lokatorzy na ul. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” wprowadzą się za dwa lata.

Lubelskie na majówkę! Sprawdź najciekawsze propozycje

Lubelskie na majówkę! Sprawdź najciekawsze propozycje 0 0

Kajaki, rower, a może gród prasłowiański? Sprawdź co ciekawego dzieje się w woj. lubelskim w długi weekend majowy. Pobierz nasz dodatek specjalny "Lubelskie na majówkę!"

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko
26 kwietnia 2018, 18:00

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko 1 0

Co Gdzie Kiedy. Czwartkowy koncert w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów zainauguruje tegoroczne Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. W piątek ulicami miasta przejdzie barwny korowód.

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej?

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej? 1 0

Bezpłatnej sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów chce mieszkaniec Białej Podlaskiej, Andrzej Halicki. Wniósł w tej sprawie petycję do władz miasta. Obecnie, stowarzyszenie Azyl umożliwia właścicielom psów częściowy zwrot kosztów sterylizacji.

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki 14 0

20 autobusów elektrycznych oraz komplet ładowarek zamawia Zarząd Transportu Miejskiego w ogłoszonym w środę przetargu. Pierwsze pojazdy mają do nas dotrzeć za półtora roku, kolejne do połowy września 2020 r. W planach są następne zakupy takich pojazdów dla lubelskiej komunikacji.

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach
galeria

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach 14 2

Dominika Sobolewska zainspirowana antenami widocznymi na każdym niemal budynku Bronowic zrealizowała projekt w tej dzielnicy.

Zaburzenia erekcji - metody leczenia

Zaburzenia erekcji - metody leczenia 0

Z roku na rok rośnie liczba wypisywanych recepta na środki wspomagające erekcję. Ilu mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu? Czy problem dotyczy jedynie starszych mężczyzn? Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r. 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!