poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Lubelska Ekstremalna Droga Krzyżowa: Kilka tysięcy osób w drodze do Wąwolnicy

Dodano: 24 marca 2017, 22:22
Autor: aa

Niech to będzie dla was wyznanie wiary – mówił uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej ks. biskup Mieczysław Cisło, który przewodniczył dzisiejszej mszy świętej w archikatedrze w Lublinie. Przed uczestnikami Lubelskiej EDK nocna, samotna, kilkugodzinna wędrówka do Wąwolnicy. Z krzyżem, skupieniem, modlitwą, z wyjątkowymi rozważaniami.

– Od kilku lat praktyką staje się w naszym kraju Ekstremalna Droga Krzyżowa – mówił podczas mszy świętej w archikatedrze ks. biskup Mieczysław Cisło. – Co ona oznacza dobrze wiecie, wy, którzy gromadzicie się tutaj aby wyjść na szlak tej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jest ona jakąś konfrontacją z sobą, z własnymi myślami, opcjami życiowymi, moralnymi, ze swoim bagażem życia moralnego. Może dla niektórych jest to forma ekspiacji, ale dla wszystkich niech to będzie wyznanie wiary.

Biskup Cisło podkreślał, że poza drogą krzyżową Jezusa Chrystusa na Golgotę jest również droga krzyżowa „wielkiego cierpienia człowieka”.

– Nie wiem, która jest bardziej ekstremalna. Ta wasza – wielogodzinnego marszu? – mówił biskup Cisło. – Czy też zmagania się z cierpieniem, bólem duchowym, fizycznym, odrzuceniem, zawodami życiowymi, ale też i poczuciem winy i tym co prowadzi czasami do utraty woli życia i wędrówki dalej przez życie? Niech te wszystkie wątki tych dróg krzyżowych świata, człowieka zespalają się z drogą krzyżową Jezusa Chrystusa, która prowadzi do przemiany, do zbawienia.

Po mszy świętej uczestnicy Lubelskiej EDK wyruszyli w drogę na jedną z wybranych przez siebie tras. W tym roku organizatorzy przygotowali cztery trasy z Lublina do Wąwolnicy, liczące co najmniej 40 km. Najdłuższa z nich ma ok. 46 km. Najkrótsza trasa na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej liczy ok. 30 km. Przebiega wkoło Zalewu Zemborzyckiego z archikatedry do bazyliki ojców Dominikanów.

Duszpasterstwo Pielgrzymka Lubelska już po raz trzeci organizuje Lubelską Ekstremalną Drogę Krzyżową. Bierze w niej udział ok. 2 tysięcy osób.

Emerytka
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Emerytka
Emerytka (26 marca 2017 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam 70 lat i czytając te wpisy mam wrażenie, że dalej żyje w radzieckiej komunie. Oni tak szydzili z katolików i kupowali ich, żeby wyrzekli się Boga. Czy te wpisy to są rasowych komunistów? Świadczą raczej o ciemnocie umysłowej autorów. Co może wiedzieć TAKI, jeśli nigdy tego nie przeżył. (Potomek komunisty?)
Rozwiń
Gość
Gość (26 marca 2017 o 03:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a nie moga przejsc przez Baltyk jak ich kaczor poprowadzi ?
Rozwiń
Gość
Gość (25 marca 2017 o 23:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polak Polakowi wilkiem
Rozwiń
Gość
Gość (25 marca 2017 o 19:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
***mieczducha888.blogspot.com/2016/12/trzy-dowody-na-to-ze-jezus-zbawiciel.html
Rozwiń
Gość
Gość (25 marca 2017 o 17:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Święty Michale Archaniele, módl się za nami. W sposob szczególny wstawiaj się za ludźmi pogrążonymi w nienawiści, aby sie opamiętali i nawrócili. Amen. Jezu, ufam Tobie!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!