Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 maja 2015 r.
20:57

Lubelski Ursus otworzył montownię w Etiopii. "To początek naszej ekspansji"

Autor: Zdjęcie autora pp
0 19 A A
Na otwarciu linii Ursusa był Lech Wałęsa (Fot. Maciej Rukasz)
Na otwarciu linii Ursusa był Lech Wałęsa (Fot. Maciej Rukasz)

We wtorek w Etiopii uroczyście otwarto montownię ciągników Ursus. Ma to być przyczółek do ekspansji lubelskiej firmy na afrykańskie rynki. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Lech Wałęsa, były prezydent RP

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Montownię traktorów uruchomiła etiopska spółka Metec. Wiąże się to z realizacją podpisanego w ub. roku kontraktu na dostawę do tego kraju 3 tys. ciągników i wyposażenie centrów serwisowych.

Montownia Ursusa została utworzona w mieście Adama. Zatrudnieni tam ludzie zostali przeszkoleni przez polskich inżynierów i techników.

– To dla nas to możliwość zaistnienia na bardzo perspektywicznym rynku – podkreśla Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursusa.

W ubiegłym roku lubelski Ursus dostarczył do Afryki 1,5 tys. ciągników. – Strona etiopska pozytywnie oceniła nasze produkty – zapewnia lubelska spółka.

Zawarcie kontraktu z etiopskim Metec poprzedziło podpisanie dwustronnej umowy między rządem polskim i etiopskim, a kredytu na zakup ciągników udzielił polski Bank Gospodarstwa Krajowego.

Obecnie Ursus przygotowuje się do dostawy kolejnych 1,5 tys. ciągników. Realizacja drugiej części kontraktu zależy od decyzji polskiego rządu o przyznaniu etiopskiej spółce kolejnego kredytu.

 Ursus myśli już o podboju innych afrykańskich rynków. – Mamy nadzieję, że przyczółek, który zbudowaliśmy w Etiopii, otworzy drogę do ekspansji w Afryce i zapewni dynamiczny rozwój naszej firmy na najbliższe 2-3 lata – dodaje prezes Zarajczyk.

W 2014 r. Ursus zanotował rekordowy wzrost przychodów do poziomu 224,1 mln zł (kontrakt w Etiopii ma wartości 122,2 mln zł, a sprzedaż krajowa osiągnęła 102 mln zł). Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 14,9 mln zł.

W minionym roku firma wprowadziła na rynek 9 nowych produktów, w tym 7 nowych modeli ciągników o mocy 50-180 KM.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
admi / 17 maja 2015 o 14:12

to teraz kutry z uciekinierami z Afryki  do nas legalnie przypłyną, czy jak ?!

Avatar
Gość / 15 maja 2015 o 10:40
Po co tam Bolek z nimi pojechał to ja nie wiem ....
Avatar
Gość / 15 maja 2015 o 08:06
A Ten Tamten z Tym wąsem to On tego pojechał za swoje Czy dalej śmiga za Moje !!!!!
Avatar
Gość / 14 maja 2015 o 10:07
Wielki błąd popełnili biorąc ze sobą "Bolka",bo on przynosi Polakom pecha!
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 20:58
Montownia! Dziennik Wschodni poprawnie napisał o tym co zrobiono w Etiopii. Jesteśmy lepsi do nas jak z Zachodu przyjeżdżają to stawiają nam fabryki, m.in. VW i Opla, tak oczywiście piszą i mówią Złotouści tego kraju ;)
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 16:58
oo znaleźli jeszcze tańszą siłę roboczą...
Avatar
xxx / 13 maja 2015 o 15:16

hehe, a ludziom w PL  pensji nie płacą :D hahaha:)

Avatar
gość / 13 maja 2015 o 12:35

Do tego chója co się zwie "Guest".

S p i e r d a l a j z tego forum zasrańcuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!

Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 12:32
Do tego chója co zwie się Guest. Spie r d a l a j z tego forum debiluuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 09:11
a po ch... tam wałęsa?? czy planuje tam zostać?
Avatar
admi / 17 maja 2015 o 14:12

to teraz kutry z uciekinierami z Afryki  do nas legalnie przypłyną, czy jak ?!

Avatar
Gość / 15 maja 2015 o 10:40
Po co tam Bolek z nimi pojechał to ja nie wiem ....
Avatar
Gość / 15 maja 2015 o 08:06
A Ten Tamten z Tym wąsem to On tego pojechał za swoje Czy dalej śmiga za Moje !!!!!
Avatar
Gość / 14 maja 2015 o 10:07
Wielki błąd popełnili biorąc ze sobą "Bolka",bo on przynosi Polakom pecha!
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 20:58
Montownia! Dziennik Wschodni poprawnie napisał o tym co zrobiono w Etiopii. Jesteśmy lepsi do nas jak z Zachodu przyjeżdżają to stawiają nam fabryki, m.in. VW i Opla, tak oczywiście piszą i mówią Złotouści tego kraju ;)
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 16:58
oo znaleźli jeszcze tańszą siłę roboczą...
Avatar
xxx / 13 maja 2015 o 15:16

hehe, a ludziom w PL  pensji nie płacą :D hahaha:)

Avatar
gość / 13 maja 2015 o 12:35

Do tego chója co się zwie "Guest".

S p i e r d a l a j z tego forum zasrańcuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!

Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 12:32
Do tego chója co zwie się Guest. Spie r d a l a j z tego forum debiluuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 09:11
a po ch... tam wałęsa?? czy planuje tam zostać?
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 12 30

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 10

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 10

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 10 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 3

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!