sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Lubelskie: Zmiany księży w parafiach. 12 nowych proboszczów

Dodano: 11 sierpnia 2015, 09:08
Autor: ask

W najbliższą środę w życie wchodzą zmiany personalne w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Zmienionych zostanie dwunastu proboszczów.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Z parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusa w Jarosławcu odchodzi dotychczasowy proboszcz, ks. Tadeusz Bastrzyk. Jego miejsce zajmie ks. Krzysztof Portka, który dotychczas był wikariuszem w parafii Opatrzności Bożej w Zamościu. Z kolei ks. Bastrzak zostaje przeniesiony decyzją biskupa do parafii p.w. Świętego Bartłomieja Apostoła w Goraju.

Do grodysławickiej parafia p.w. Matki Bożej Królowej Świata w charakterze proboszcza przyjdzie ks. Krzysztof Antczak, dotychczasowy wikariusz z parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Z kolei z Sitańca na parafię w Nowym Siole przejdzie ks. Mieczysław Kaciuba.

To jednak nie koniec zmian. 1 sierpnia parafię w Wólce Panieńskiej objął ks. Jan Cielica (który odszedł z parafii pod wezwaniem Matki Bożej Opieki w Załużu). Na jego miejsce przychodzi teraz ks. Tadeusz Maciejko, dotychczasowy wikariusz w parafii Najświętszego Serca Jezusa w Tomaszowie Lubelskim.

Ksiądz Gabriel Cisek, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Rachaniach odchodzi do parafii w Chodywańcach. Jego miejsce zajmie natomiast przechodzący z parafii pw. Świętego Kazimierza Królewicza w Radzięcinie ks. Krzysztof Kłos.

Biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej zdecydował też, że ks. Czesław Gołdyn będzie nowym proboszczem kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dzierążni (przejdzie tam z parafii św. Karola Boromeusza w Lubaczowie) natomiast dotychczasowy proboszcz, ks. Jerzy Rzeszowski, obejmie parafię w Nowosiółkach.

Do parafii Świętego Krzyża w Kalinówce, z parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Chodywańcu przeniesiony zostanie ks. Piotr Lenart, a z Gdeszyna do parafii Świętej Anny w Tuczępiu skierowany został ks. Ryszard Ustasz (zastąpi on ks. Mariusza Rybińskiego). Ks. Bogdan Bejgier z Wiszniowa przeniesiony zostanie natomiast do Strzyżowa, a do jego dotychczasowej parafii przyjdzie ks. Robert Czwartkowski ze Zwierzyńca.

Czytaj więcej o: Lublin rozkład jazdy MPK
Gość
Gość
nieJurand
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 sierpnia 2015 o 20:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kiedys tak przenoszono I -sekretarzy i dyrektorów peegieerów ,z wiadomym skutkiem,że też czarny system tak zaasymilował czerwone praktyki
Rozwiń
Gość
Gość (12 sierpnia 2015 o 20:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

czytam komentarze dotyczące różnych spraw codziennych i wszędzie wciśnięte są zlośliwości pod adresem PIS-u ,to jest ta aktywność PO w internecie ....naród zapamięta i rozliczy

obożesz ty moj ,znowu ciemne siły atakujom !ło jakże nasz prezes nerwowości nie straci na takich bezecników

Rozwiń
nieJurand
nieJurand (12 sierpnia 2015 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Życzę wam z całego serca byście zgodnie z reguła 2+2=4 dożyli osobiście czasu, w którym do przejścia na emeryturę zostanie nie więcej jak rok czasu pracy gdzieś na kasie, w szkole albo tylko w jakimś wykopie budowlanym.

Alleluja!

Przetłumacz to na język polski , proszę.

wprawdzie dyskurs z osobą na Twoim poziomie to strata czasu, ale inni też czytają więc coś Ci napiszę - odwołujesz się do jakichś nagrań... - ostatnie wybory były tylko częściowo demokratyczne (tu się zgadzam z prezesem Kaczyńskim chociaż pewnie uważamy że z innego powodu), dlatego że zostały rozegrane przez służby specjalne (nie ważne czy obecne, czy przez ludzi Kamińskiego którzy w nich jeszcze pracują czy już nie...), tylko PO została nagrana? a przynajmniej takie nagrania ujawniono - dlaczego? Dlatego, żeby PiS wygrał wybory (nawiasem pisząc jakby wypłynęły nagrania dotyczące Skoków czyli afery PiS-u to by się dopiero szambo wylało...), z tych nagrań nic nie wynika, ale "Ciemny lud to kupił", a więc to nie były czysto demokratyczne wybory, tylko rozgrywane przez służby czyli baaaardzo cichutki zamach stanu wykonany genialnie przez osobę która formalnie nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności... (podobnie jak nie będzie ponosić za rząd straSzydła i Dudusia kłamczuszka, a może żeby utrwalać tradycję - Dudaruskiego?), za świetną strategię i ogranie wszystkich - szacun Panie Prezesie, tylko że to będzie Polskę kosztowało bardzo dużo...

Rozwiń
Gość
Gość (12 sierpnia 2015 o 12:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy Kościół w Polsce głosi jeszcze naukę Jezusa Chrystusa?

Kuria warszawska bierze się za rozliczenie księży, którzy ośmielili się odprawić  Mszę Świętą w intencji Bronisława Komorowskiego (koncelebrowali księża Andrzej Luter, Kazimierz Sowa, Aleksander Seniuk i Stanisław Opiela. Ks. Luter)

Na dywanik za odprawioną mszę i za przeprosiny, a księdza pedofila, na którego zapadł wyrok, bronili jak niepodległości. 

"Kanclerz kurii warszawsko-praskiej ks. Wojciech Lipka pytany o to dlaczego po tym jak w marcu ks. Grzegorz K., proboszcz parafii na Tarchominie, został skazany przez Sąd Rejonowy w Otwocku na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata za molestowanie ministranta, nie odwołano go ze stanowiska odpowiedział, że wyrok był nieprawomocny, a ponadto zarzut "innych czynności seksualnych to kwestia podlegająca interpretacji". "

http://www.wprost.pl/ar/418557/Dziennikarze-pytaja-o-pedofilie-ksiadz-mowi-nie-wasza-sprawa-Kompromitacja/

Rozwiń
Gość
Gość (12 sierpnia 2015 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a ilu pedofilow będzie .

Kto pyta ? miękka pyta ??

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!