Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 czerwca 2016 r.
21:50

Lublin dostanie wielkie pieniądze na drogi. Zobacz, co zostanie zrobione

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 42 A A
Jesienią ma się zacząć przedłużanie ul. Bohaterów Monte Cassino do al. Solidarności
Jesienią ma się zacząć przedłużanie ul. Bohaterów Monte Cassino do al. Solidarności

Aż 214 mln zł dostanie Lublin na dwie duże inwestycje drogowe. Dokładnie tyle, ile chciało otrzymać. Dzięki temu już jesienią ma się zacząć przedłużanie ul. Bohaterów Monte Cassino do al. Solidarności. Tędy wyprowadzony ma być ruch z Czubów w stronę Warszawy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O dofinansowaniu przyznanym Lublinowi poinformowało wczoraj Ministerstwo Rozwoju. Do miasta trafią dwie dotacje. Większa wynosi 155 mln zł i pozwoli wybudować nową część ul. Bohaterów Monte Cassino o długości ok. 1,2 kilometra.

– Projekt mamy już gotowy. Zaraz wakacjach ogłosimy przetarg, który ma wyłonić wykonawcę – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Chcemy, żeby roboty zaczęły się jeszcze w tym roku, ich kumulacja nastąpiłaby w roku 2017, a zakończenie planujemy na połowę roku 2018.

Nowa arteria ma się zaczynać na skrzyżowaniu z ul. Wojciechowską. Dalej przejdzie pod ul. Nałęczowską, która zostanie przeniesiona na wiadukt, a powstałe w ten sposób skrzyżowanie ma bardzo przypominać to, gdzie al. Solidarności spotyka się z al. Warszawską. Dwujezdniowa ul. Bohaterów Monte Cassino (po dwa pasy ruchu na każdej jezdni) ma się łączyć z drogowym węzłem Sławin zbudowanym wraz z nowym odcinkiem al. Solidarności.

Po zakończeniu tej inwestycji ruch z rejonu ul. Jana Pawła II w stronę Warszawy miałby być prowadzony przez ul. Armii Krajowej i Bohaterów Monte Cassino.

Patrząc na przebieg planowanej drogi łatwo dojść do wniosku, że budowa wymusi czasowe przerwanie ciągłości ul. Nałęczowskiej. Na razie nie wiadomo jednak, jakim objazdem poprowadzony zostanie ruch i jak długo potrwają utrudnienia. Dodajmy, że przebudową objęty ma być aż 600-metrowy odcinek ul. Nałęczowskiej. Sam wiadukt, którym pobiegnie droga nie będzie mieć nawet 100 m długości.

Przyznane Lublinowi dofinansowanie oznacza, że za całą tę drogę miasto zapłaci z własnych funduszy zaledwie 15 proc. wartości. Ratusz wprost przyznaje, że bez zastrzyku unijnych pieniędzy dotacji inwestycji nie byłby w stanie zacząć.

Druga inwestycja, na którą miasto dostało dotację z programu Polska Wschodnia to przebudowa skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. Ducha. Na ten cel Lublinowi przyznano 59 mln zł.

Jesienią wystartować ma kolejny konkurs, w którym do zdobycia będą unijne fundusze z Polski Wschodniej. W puli będzie 800 mln zł. – Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane od 3 do 31 października 2016 r. – informuje Aleksandra Serkowska z Ministerstwa Rozwoju.

Do tego konkursu miasto chce zgłosić: * przebudowę ul. Abramowickiej (od granicy miasta do już odnowionego odcinka) * budowę nowego fragmentu ul. Dywizjonu 303 (przedłużenie Krańcowej) do Wrotkowskiej oraz * przebudowę skrzyżowania ul. Diamentowej z Krochmalną (ma tu powstać estakada).

Przy Radawcu też

Na ogłoszonej w czwartek liście projektów przeznaczonych do dofinansowania znalazła się jeszcze jedna droga z woj. lubelskiego. To trasa wojewódzka 747 od Radawca do węzła S19 w Konopnicy.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 23:25
+1
Nie czarujmy się, to zasługa przede wszystkim urzędników Żuka. To oni pisali i składali wnioski, które "wygrały" dla nas te pieniądze. Rola PiS-u w tym wszystkim jest marginalna.
Avatar
Kuba / 24 czerwca 2016 o 23:47
Ale ta Unia zła! Fu! 
Avatar
henry / 24 czerwca 2016 o 23:41
POdlasie dostanie 300mil złotych a Lublin 212 mil złotych -1 Lublin za pis jest traktowany gorzej jak Podkarpacie ,Podlasie ,czy zachodniopomorskie jakie oni dostają fundusze a miało być lepiej przy urnach wyborczych
Avatar
Gość / 24 czerwca 2016 o 22:44
gdzie mapka???
Avatar
Gość / 24 czerwca 2016 o 22:23
Super ze buduja nowe drogi ale czy ktos pomyslal o remoncie istniejacych? Bo niestety w Lublinie jakos drog jest delikatnie mowiac fatalna! Az nie przystoi zeby w miescie wojewodzkim asfalty byly jak na koziej wolce.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2016 o 22:20
Ok przedluzanie istniejacych drog i budowa nowych chociaz 155 mln za 1,2 km drogi??? Czy kogos tu nie p!#&!!#alo??
Avatar
Gość / 24 czerwca 2016 o 15:29
Może coś więcej nt. odcinka 747, kiedy planuje sie zakończenie inwestycji ? Tak prawdę mówiąc ta inwestycja winna się zgrać z oddaniem zachodniego docina obwodnicy Lublina, niestety tak się nie stało.
Avatar
Jam jest / 24 czerwca 2016 o 13:32
155 baniek na drogę 1200 metrów???? Plus dopłata z miasta?
Avatar
mar / 24 czerwca 2016 o 10:55
socjalizm sie skonczyl . panstwo nie buduje fabryk masz kase sam załóż
Avatar
Gość / 24 czerwca 2016 o 10:53
Brawo Żuk. Dobrze napisane wnioski to i pieniądze przyznane dla Lublina.
Avatar
Kuba / 24 czerwca 2016 o 23:47
Ale ta Unia zła! Fu! 
Avatar
henry / 24 czerwca 2016 o 23:41
POdlasie dostanie 300mil złotych a Lublin 212 mil złotych -1 Lublin za pis jest traktowany gorzej jak Podkarpacie ,Podlasie ,czy zachodniopomorskie jakie oni dostają fundusze a miało być lepiej przy urnach wyborczych
Avatar
Gość / 24 czerwca 2016 o 22:44
gdzie mapka???
Avatar
Gość / 24 czerwca 2016 o 22:23
Super ze buduja nowe drogi ale czy ktos pomyslal o remoncie istniejacych? Bo niestety w Lublinie jakos drog jest delikatnie mowiac fatalna! Az nie przystoi zeby w miescie wojewodzkim asfalty byly jak na koziej wolce.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2016 o 22:20
Ok przedluzanie istniejacych drog i budowa nowych chociaz 155 mln za 1,2 km drogi??? Czy kogos tu nie p!#&!!#alo??
Avatar
Gość / 24 czerwca 2016 o 15:29
Może coś więcej nt. odcinka 747, kiedy planuje sie zakończenie inwestycji ? Tak prawdę mówiąc ta inwestycja winna się zgrać z oddaniem zachodniego docina obwodnicy Lublina, niestety tak się nie stało.
Avatar
Jam jest / 24 czerwca 2016 o 13:32
155 baniek na drogę 1200 metrów???? Plus dopłata z miasta?
Avatar
mar / 24 czerwca 2016 o 10:55
socjalizm sie skonczyl . panstwo nie buduje fabryk masz kase sam załóż
Avatar
Gość / 24 czerwca 2016 o 10:53
Brawo Żuk. Dobrze napisane wnioski to i pieniądze przyznane dla Lublina.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2016 o 10:02
Tylko się cieszyć - pod warunkiem, że zapomnimy, iż w analogicznej sytuacji przedsiębiorcy zmuszani byli do zwrotu dotacji lub w ogóle jej nie otrzymywali, a sprawami o wyłudzenie środków publicznych zajmowały się prokuratury. Chodzi o rozpoczęcie robót przed przyznaniem dotacji i podpisaniem stosownych umów. NIK kwalifikuje takie czyny jako mechanizmy korupcjogenne...
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 62 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!