Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 września 2017 r.
20:27

Lublin: Idzie jesień, fontanna szykuje się do urlopu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
144 12 A A

Jeszcze tylko pięć pokazów da w tym roku multimedialna fontanna na pl. Litewskim. Później zostanie wyłączona, zaś na kolejne widowiska będziemy czekać aż do... majówki, a możliwe, że jeszcze dłużej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wrześniowe pokazy będą się zaczynały wcześniej, bo o godz. 21. Najbliższy zaplanowano na piątek, 8 września. Później pokazy będą się odbywać w kolejne soboty, aż do końca miesiąca.

– Wrzesień jest ostatnim miesiącem, w którym prezentowane będą pokazy multimedialne – zapowiada Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. Potem wodotrysk będzie działać jeszcze do 15 października, a następnie zapadnie w sen zimowy. Niektóre części zostaną zdemontowane i złożone do magazynu, w tym 282 dysze z głównej fontanny i ponad 100 z deptaka. – Są to elementy, które w zimie mogłyby ulec uszkodzeniu podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych, np. silnych mrozów i opadów śniegu.

Firma opiekująca się fontanną będzie musiała pilnować, by w podziemnej maszynowni przez cały czas, nawet w największe mrozy, utrzymywała się dodatnia temperatura. Takie są warunki umowy przewidującej, że fontanna musi być włączona ponownie 1 kwietnia. Na widowiska poczekamy jednak dłużej, niż do kwietnia.


– Pokazy ponownie rozpoczną się na wiosnę, prawdopodobnie najwcześniej w długi weekend majowy – zapowiada Mazurek-Podleśna. W przyszłym roku pokazy będą się odbywać rzadziej, niż do tej pory, co również wynika z umowy. Przewiduje ona 32 pokazy w czasie sezonu. Przyszłoroczny sezon będzie dłuższy od tegorocznego, który zaczął się dopiero po zakończeniu przebudowy placu.

 


Program na wrzesień

8 i 23 września: „Wydarzenia kulturalne” – prezentacja najważniejszych cyklicznych wydarzeń organizowanych w Lublinie.

9 i 30 września: „Sen o mieście” – opowieść o najważniejszych wydarzeniach z historii Lublina. Pokaz nawiązuje do widowiska pod tym samym tytułem prezentowanego niedawno na dziedzińcu Zamku, do którego ustawiały się kolejki widzów.

16 września: „Historia pl. Litewskiego na wesoło” – pokaz przygotowany przez Poławiaczy Pereł Improv Teatr, który nagrał sceniczne miniatury opowiadające pięć scen z historii placu i pięć wydarzeń, które odmieniły centrum Lublina.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Torence / 11 września 2017 o 04:52
Chcę tylko przeczytać coś nie jest takie straszne.
Avatar
Gucio / 10 września 2017 o 20:33
undefined napisał:
A czy ktoś jeszcze pamięta o Saskim? Od strony Długosza jest tak napaskudzone przez ptaki, że trudno normalnie przejść. Nie mówiąc o zagrożeniu obesraniem.
 od tego się nie umiera
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 20:31
jak to plebs wytrzyma ?
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 11:25
A czy ktoś jeszcze pamięta o Saskim? Od strony Długosza jest tak napaskudzone przez ptaki, że trudno normalnie przejść. Nie mówiąc o zagrożeniu obesraniem.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 10:32
Niebawem przyjadą studenci którzy po nocnych libacjach na nowo zapełnią fontanny :)))
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 10:27
Witam wszystkich. Aby obejrzeć pokaz fontanny to niekoniecznie trzeba stawać na murek "koronę" fontanny. To powoduje, że inni nic nie widzą tak trudno to zrozumieć!!!!! ????? Pozdrawiam ABBA
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 09:28
Sprawców wybić by sie przydało. Mam pytanie do prawników. Co można zrobić z tymi obsrańcami zgodnie z prawem, bo na miasto nie można liczyć.
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 21:07
Fontanna fontanną, ale dużo ławek obsranych jest, zatem przydałoby się je na bieżąco czyścić.
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 10:37
-1
No to teraz czekajmy na "prezenty" finansowe od pana Żuka. "Zafundował" miastu "atrakcję" i trzeba będzie za nią płacić. Gratuluję rozumu wyborcom pana prezydenta. Oby tak dalej - ogoli was na zero.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 12:32
-1
Fontanna szykuje się do urlopu a my na podwyżkę podatków bo ten dodatkowy milion trzeba poszukać w kieszeniach mieszkańców. Droga zabawka na kilkanaście pokazów rocznie.
Avatar
Torence / 11 września 2017 o 04:52
Chcę tylko przeczytać coś nie jest takie straszne.
Avatar
Gucio / 10 września 2017 o 20:33
undefined napisał:
A czy ktoś jeszcze pamięta o Saskim? Od strony Długosza jest tak napaskudzone przez ptaki, że trudno normalnie przejść. Nie mówiąc o zagrożeniu obesraniem.
 od tego się nie umiera
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 20:31
jak to plebs wytrzyma ?
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 10:37
-1
No to teraz czekajmy na "prezenty" finansowe od pana Żuka. "Zafundował" miastu "atrakcję" i trzeba będzie za nią płacić. Gratuluję rozumu wyborcom pana prezydenta. Oby tak dalej - ogoli was na zero.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 12:32
-1
Fontanna szykuje się do urlopu a my na podwyżkę podatków bo ten dodatkowy milion trzeba poszukać w kieszeniach mieszkańców. Droga zabawka na kilkanaście pokazów rocznie.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 11:58
-1
Do urlopu?! To strasznie się napracowała :) Pilnujcie swoich portfeli Lublinianie, bo gola Was jak owieczki.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 11:30
-1
Czyli ten cały majdan będzie demontowany na zimę? Genialny plan. Pozazdrościć pomysłu na interes.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 11:25
A czy ktoś jeszcze pamięta o Saskim? Od strony Długosza jest tak napaskudzone przez ptaki, że trudno normalnie przejść. Nie mówiąc o zagrożeniu obesraniem.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 10:32
Niebawem przyjadą studenci którzy po nocnych libacjach na nowo zapełnią fontanny :)))
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 10:27
Witam wszystkich. Aby obejrzeć pokaz fontanny to niekoniecznie trzeba stawać na murek "koronę" fontanny. To powoduje, że inni nic nie widzą tak trudno to zrozumieć!!!!! ????? Pozdrawiam ABBA
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 11 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 105 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!