niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Idzie jesień, fontanna szykuje się do urlopu

Dodano: 3 września 2017, 20:27
Autor: Dominik Smaga

Jeszcze tylko pięć pokazów da w tym roku multimedialna fontanna na pl. Litewskim. Później zostanie wyłączona, zaś na kolejne widowiska będziemy czekać aż do... majówki, a możliwe, że jeszcze dłużej

Wrześniowe pokazy będą się zaczynały wcześniej, bo o godz. 21. Najbliższy zaplanowano na piątek, 8 września. Później pokazy będą się odbywać w kolejne soboty, aż do końca miesiąca.

– Wrzesień jest ostatnim miesiącem, w którym prezentowane będą pokazy multimedialne – zapowiada Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. Potem wodotrysk będzie działać jeszcze do 15 października, a następnie zapadnie w sen zimowy. Niektóre części zostaną zdemontowane i złożone do magazynu, w tym 282 dysze z głównej fontanny i ponad 100 z deptaka. – Są to elementy, które w zimie mogłyby ulec uszkodzeniu podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych, np. silnych mrozów i opadów śniegu.

Firma opiekująca się fontanną będzie musiała pilnować, by w podziemnej maszynowni przez cały czas, nawet w największe mrozy, utrzymywała się dodatnia temperatura. Takie są warunki umowy przewidującej, że fontanna musi być włączona ponownie 1 kwietnia. Na widowiska poczekamy jednak dłużej, niż do kwietnia.


– Pokazy ponownie rozpoczną się na wiosnę, prawdopodobnie najwcześniej w długi weekend majowy – zapowiada Mazurek-Podleśna. W przyszłym roku pokazy będą się odbywać rzadziej, niż do tej pory, co również wynika z umowy. Przewiduje ona 32 pokazy w czasie sezonu. Przyszłoroczny sezon będzie dłuższy od tegorocznego, który zaczął się dopiero po zakończeniu przebudowy placu.

 


Program na wrzesień

8 i 23 września: „Wydarzenia kulturalne” – prezentacja najważniejszych cyklicznych wydarzeń organizowanych w Lublinie.

9 i 30 września: „Sen o mieście” – opowieść o najważniejszych wydarzeniach z historii Lublina. Pokaz nawiązuje do widowiska pod tym samym tytułem prezentowanego niedawno na dziedzińcu Zamku, do którego ustawiały się kolejki widzów.

16 września: „Historia pl. Litewskiego na wesoło” – pokaz przygotowany przez Poławiaczy Pereł Improv Teatr, który nagrał sceniczne miniatury opowiadające pięć scen z historii placu i pięć wydarzeń, które odmieniły centrum Lublina.

Torence
Gucio
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Torence
Torence (11 września 2017 o 04:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chcę tylko przeczytać coś nie jest takie straszne.
Rozwiń
Gucio
Gucio (10 września 2017 o 20:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
A czy ktoś jeszcze pamięta o Saskim? Od strony Długosza jest tak napaskudzone przez ptaki, że trudno normalnie przejść. Nie mówiąc o zagrożeniu obesraniem.
 od tego się nie umiera
Rozwiń
Gość
Gość (10 września 2017 o 20:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak to plebs wytrzyma ?
Rozwiń
Gość
Gość (7 września 2017 o 10:37) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
No to teraz czekajmy na "prezenty" finansowe od pana Żuka. "Zafundował" miastu "atrakcję" i trzeba będzie za nią płacić. Gratuluję rozumu wyborcom pana prezydenta. Oby tak dalej - ogoli was na zero.
Rozwiń
Gość
Gość (4 września 2017 o 12:32) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Fontanna szykuje się do urlopu a my na podwyżkę podatków bo ten dodatkowy milion trzeba poszukać w kieszeniach mieszkańców. Droga zabawka na kilkanaście pokazów rocznie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!