piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Lublin: Ma być czyściej w okolicach dworca PKS

Dodano: 5 listopada 2015, 15:03
Autor: Dominik Smaga

Okolice Dworca Głównego PKS mają być sprzątane codziennie. Jeszcze do w środę harmonogram pozwalał na to, by jeden z bardziej uczęszczanych chodników wzdłuż al. Tysiąclecia był oczyszczany tylko... raz na tydzień. Po naszych pytaniach Ratusz zmienił w środę grafik

Choć może trudno w to uwierzyć, ale dopiero niedawno stałym sprzątaniem została objęta przez miasto ul. Ruska. Efekty były wczoraj doskonałe, bo około godziny 14 – jak widać na zdjęciu – nawet w pobliżu targowiska chodniki były czyste i trudno było się do czegoś przyczepić.

Trzyosobowa ekipa ma sprzątać na zlecenie miasta nie tylko ul. Ruską, ale też Nadstawną, Nowy Plac Targowy i Targową. – Brygada ta sprzątać będzie w dni powszednie w godz. 17–18 oraz w soboty w godzinach 15–16 – zapowiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina w odpowiedzi na pismo radnej Heleny Pietraszkiewicz z klubu PiS.

Na bałagan w tej części miasta radna Pietraszkiewicz skarżyła się jeszcze we wrześniu. Niedawno dostała odpowiedź, że zwiększono częstotliwość sprzątania niektórych ulic w taki sposób, że chodnik wzdłuż al. Tysiąclecia od Lubartowskiej do ul. Cerkiewnej (czyli wjazdu na plac manewrowy PKS) będzie oczyszczany... co drugi dzień, a między Cerkiewną a rondem raz na tydzień.

Uczęszczany chodnik sprzątany tylko raz w tygodniu? Podejrzewając, że to zwyczajna pomyłka spytaliśmy o to ponownie, ale dostaliśmy tę samą odpowiedź, co radna. – Al. Tysiąclecia od ul. Lubartowskiej do ul. Cerkiewnej oczyszczana jest co drugi dzień, od Cerkiewnej do ul. Podzamcze raz w tygodniu – odpisał nam Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Dla porównania deptak i okolice Starego Miasta sprzątane są codziennie przed 6 rano. Podobnie jest na pl. Litewskim. – Ciągi komunikacyjne na placu Litewskim sprzątane są codziennie w godzinach porannych. Później, do godziny 16, teren kontrolują patrole, które w razie potrzeby, wykonują bieżące prace porządkowe – informuje Olga Mazurek z lubelskiego Ratusza.

Dlaczego okolice dworca, przez które przewija się wielu przyjezdnych, traktowane są gorzej niż Krakowskie Przedmieście?

– Prezydent jeszcze raz przeanalizował harmonogramy i polecił, by okolice Dworca Głównego PKS były sprzątane codziennie – odpowiedziała nam w środę po południu Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. A niewiele później dostaliśmy kolejną wiadomość. – Odpowiednią dyspozycję Zarząd Dróg i Mostów właśnie przekazał do firmy sprzątającej – informuje Kieliszek.

Czytaj więcej o: Lublin dworzec PKS
Gość
Gość
Cyców
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 listopada 2015 o 14:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dynamit a nie miotła. Tylko materiały wybuchowe zrobią robotę z najbrzydszym dworcem w Polsce a może i w Europie.
Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2015 o 06:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyburzyć , zaorać i posiać trawę . Dodać ławeczki , kawiarenki , restauracje a dworzec przenieść w okolice dworca PKP. Teraz przy dworcu to kreci się same złodziejstwo i menele a także kwitnie sprzedaż papierosów z nielegalnego źródła , syf smród kiła i mogiła.
Rozwiń
Cyców
Cyców (5 listopada 2015 o 23:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do tego powinien być zakaz sikania i żygania przez okolicznych meneli. Zresztą klimat tego miejsca jest specyficzny jakby z "inny świat". Ludzie nawet jacyś tacy wyalienowani lubiący używki ponad wszystko.
Rozwiń
Gość
Gość (5 listopada 2015 o 17:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jest wiele miejsc w Lublinie gdzie wybrańcy powinni sprzątać a biorą tylko kasę- zapewe kiliszek nic na ten temat nie wie
Rozwiń
Gość
Gość (5 listopada 2015 o 16:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lubartowską wysprzątać ze wszystkich mętów raz na zawsze
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!