czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Ma być czyściej w okolicach dworca PKS

Dodano: 5 listopada 2015, 15:03
Autor: Dominik Smaga

Okolice Dworca Głównego PKS mają być sprzątane codziennie. Jeszcze do w środę harmonogram pozwalał na to, by jeden z bardziej uczęszczanych chodników wzdłuż al. Tysiąclecia był oczyszczany tylko... raz na tydzień. Po naszych pytaniach Ratusz zmienił w środę grafik

Choć może trudno w to uwierzyć, ale dopiero niedawno stałym sprzątaniem została objęta przez miasto ul. Ruska. Efekty były wczoraj doskonałe, bo około godziny 14 – jak widać na zdjęciu – nawet w pobliżu targowiska chodniki były czyste i trudno było się do czegoś przyczepić.

Trzyosobowa ekipa ma sprzątać na zlecenie miasta nie tylko ul. Ruską, ale też Nadstawną, Nowy Plac Targowy i Targową. – Brygada ta sprzątać będzie w dni powszednie w godz. 17–18 oraz w soboty w godzinach 15–16 – zapowiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina w odpowiedzi na pismo radnej Heleny Pietraszkiewicz z klubu PiS.

Na bałagan w tej części miasta radna Pietraszkiewicz skarżyła się jeszcze we wrześniu. Niedawno dostała odpowiedź, że zwiększono częstotliwość sprzątania niektórych ulic w taki sposób, że chodnik wzdłuż al. Tysiąclecia od Lubartowskiej do ul. Cerkiewnej (czyli wjazdu na plac manewrowy PKS) będzie oczyszczany... co drugi dzień, a między Cerkiewną a rondem raz na tydzień.

Uczęszczany chodnik sprzątany tylko raz w tygodniu? Podejrzewając, że to zwyczajna pomyłka spytaliśmy o to ponownie, ale dostaliśmy tę samą odpowiedź, co radna. – Al. Tysiąclecia od ul. Lubartowskiej do ul. Cerkiewnej oczyszczana jest co drugi dzień, od Cerkiewnej do ul. Podzamcze raz w tygodniu – odpisał nam Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Dla porównania deptak i okolice Starego Miasta sprzątane są codziennie przed 6 rano. Podobnie jest na pl. Litewskim. – Ciągi komunikacyjne na placu Litewskim sprzątane są codziennie w godzinach porannych. Później, do godziny 16, teren kontrolują patrole, które w razie potrzeby, wykonują bieżące prace porządkowe – informuje Olga Mazurek z lubelskiego Ratusza.

Dlaczego okolice dworca, przez które przewija się wielu przyjezdnych, traktowane są gorzej niż Krakowskie Przedmieście?

– Prezydent jeszcze raz przeanalizował harmonogramy i polecił, by okolice Dworca Głównego PKS były sprzątane codziennie – odpowiedziała nam w środę po południu Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. A niewiele później dostaliśmy kolejną wiadomość. – Odpowiednią dyspozycję Zarząd Dróg i Mostów właśnie przekazał do firmy sprzątającej – informuje Kieliszek.

Czytaj więcej o: Lublin dworzec PKS
Gość
Gość
Cyców
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 listopada 2015 o 14:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dynamit a nie miotła. Tylko materiały wybuchowe zrobią robotę z najbrzydszym dworcem w Polsce a może i w Europie.
Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2015 o 06:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyburzyć , zaorać i posiać trawę . Dodać ławeczki , kawiarenki , restauracje a dworzec przenieść w okolice dworca PKP. Teraz przy dworcu to kreci się same złodziejstwo i menele a także kwitnie sprzedaż papierosów z nielegalnego źródła , syf smród kiła i mogiła.
Rozwiń
Cyców
Cyców (5 listopada 2015 o 23:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do tego powinien być zakaz sikania i żygania przez okolicznych meneli. Zresztą klimat tego miejsca jest specyficzny jakby z "inny świat". Ludzie nawet jacyś tacy wyalienowani lubiący używki ponad wszystko.
Rozwiń
Gość
Gość (5 listopada 2015 o 17:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jest wiele miejsc w Lublinie gdzie wybrańcy powinni sprzątać a biorą tylko kasę- zapewe kiliszek nic na ten temat nie wie
Rozwiń
Gość
Gość (5 listopada 2015 o 16:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lubartowską wysprzątać ze wszystkich mętów raz na zawsze
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!