sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Lublin: Mamy już 117 milionerów. To dane tylko z jednego Urzędu Skarbowego

Dodano: 23 maja 2017, 18:06
Autor: Paweł Puzio

Jak dotąd 117 osób zadeklarowało dochód powyżej miliona złotych – I Urząd Skarbowy w Lublinie przedstawia wstępne podsumowanie akcji składania zeznań podatkowych za 2017 rok.

Dane z ostatniego piątku wskazują, że liczba złożonych w I Urzędzie Skarbowym „pitów” (od PIT-28 do 39) to blisko 96 tys sztuk. W całym 2015 roku złożono ok. 120,5 tys. zeznań.

Jak dotychczas w tym największym w regionie urzędzie skarbowym zarejestrowano 117 zeznań z kwotą powyżej miliona. W całym ubiegłym roku taki dochód zadeklarowały 142 osoby.

– Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie zeznania zostały zarejestrowane – mówi Marta Szpakowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Podatnicy coraz częściej składają zeznanie PIT przez internet. – W tym roku złożono tą drogą 63,3 tys. zeznania. W 2015 roku w takiej formie mieliśmy 56,1 tys. zeznań – dodaje pani rzecznik.

Najbardziej popularna ulga, z której korzystają podatnicy, to odpis z tytułu wychowywania dziecka. Z danych I US wynika, że odpis na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego zadeklarowano w 67,8 tys. zeznaniach na kwotę nieco ponad 3,9 mln zł (w ubiegłym roku ponad 5,2 mln zł).

– Przypominam, że kwota odpisu na rzecz OPP jest kwotą deklarowaną. Jeśli osoba deklarująca odpis nie zapłaciła w terminie należnego podatku, wówczas pieniądze te nie będą przekazane wybranej organizacji – wyjaśnia Marta Szpakowska i dodaje: Duża część podatników, z dużymi dochodami, składanie zeznania zostawiła na ostatnie dni kwietnia, więc jestem pewna, że tegoroczna kwota odpisu na OPP zdecydowanie wzrośnie.

US w Tomaszowie przyjazny podatnikom

W tegorocznym rankingu Urzędów Skarbowych, przeprowadzonym przez dziennik Rzeczpospolita, wśród średnich placówek, od 61 do 130 pracowników, triumfował US w Tomaszowie Lubelskim. Wyróżniono go krótki czas załatwiania spraw i wydawania zaświadczeń, dynamiczny wzrost liczby deklaracji podatkowych składanych drogą elektroniczną.

Zobacz także:

QUIZ

Czy znasz te przysłowia? Dokończ je

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
felek
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 maja 2017 o 08:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ilu z tego jest przekrętów???Ilu z nich posługuje się lewymi fakturami , by wyłudzić podatek VAT? Ilu z nich nie płaci podatków ,albo zarejestrowani są w rajach podatkowych?
Rozwiń
Gość
Gość (23 maja 2017 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak na takie duże miasto to słaby wynik, lubelskie dalej w ogonie miast Polski, ale przy takim klimacie gospodarczym to czemu się dziwić
Rozwiń
felek
felek (23 maja 2017 o 20:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Ilu z nich miało książeczki PZPR lub ZSL?
za czasów PZPR to pracownicy byli rozpieszczani, mieli zawsze na czas wynagrodzenia, mieszkania w blokowiskach, były ośrodki wczasowe zakładowe, stołówki pracownicze, a teraz kuźwa nic nie mamy, praca po 10 godzin dziennie za 1500-2 tys. oto luksus w tym cholernym niby wolnym kraju, gdzie nie mogę nawet gęby w zakładzie otworzyć bo zaraz zwalniają. Żyją ci co są przy korycie albo ci co umieją kombinować, kłamać, oszukiwać itp.
Rozwiń
leon z
leon z (23 maja 2017 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Ilu z nich miało książeczki PZPR lub ZSL?
 znasz konkretnie takie osoby ?
Rozwiń
Gość
Gość (23 maja 2017 o 19:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po przyszłorocznych wyborach samorządowych ta liczba może gwałtownie spaść...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!