niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Nowa SP nr 5 szuka uczniów. Dzień otwartych drzwi w szkole

Dodano: 1 marca 2017, 11:24
Autor: ask

Dzień otwartych drzwi w tworzonej Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie, powstającej na bazie funkcjonującego dotychczas Gimnazjum nr 5 przyciągnął tłumy. Od września do nowej szkoły na mapie Lublina mogą pójść nie tylko pierwszoklasiści, ale także uczniowie klas IV i VII.

W organizację dnia otwartego włączyli się obecni uczniowie szkoły. Gimnazjaliści opracowali quizy, gry dydaktyczne, pokazy i inne atrakcje dla swoich młodszych koleżanek i kolegów.

– Nasza inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem rodziców i ich dzieci – uważa dyrektor Stanisław Rodak. – Stworzyła też mozliwośc zapoznania się ofertą i funkcjonowaniem placówki oraz zasadami projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

Nad przeniesieniem do "Piątki" obecnego ucznia SP nr 45 zastanawiali się wczoraj jego rodzice.

– Szkoła na Radzyńskiej jest wspaniała i jestem z niej bardzo zadowolona – przyznaje mama ucznia klasy III. – Zastanawiam się jednak, czy wykorzystując zmianę wychowawcy i wejście nowych nauczycieli, która i tak czekałaby syna od września nie przenieść go do szkoły na Smyczkową. Głównym powodem, który skłania mnie do takiego rozwiązania jest basen. W obecnej szkole pływalni nie ma.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 marca 2017 o 19:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoła m bardzo słabe wyniki nauczanie, nauczyciele starzy i wypaleni. Nie polecam nikomu zapisywania dziecka do tej placówki. Sitwa ta sama od 30 lat która uczepiła się stołków dyrektorskich powinna byc usunięta z tej szkoły bo nie ma pojęcia o nauczaniu w obecnym świecie.
Rozwiń
Gość
Gość (6 marca 2017 o 00:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No, to płódź dzieciaki... dla mnie możesz mieć nawet dwudziestkę pociech. Tylko czym je wyżywisz... Powietrzem? 500 złotych to za mało. A pokaż mi takiego pracodawcę w Lublinie, gdzie wyplaci pensję, która starczy na wynajem mieszkania+media, utrzymanie siebie i dziecka? Podaj adres to od razu tam podjadę. To nie niemcy, gdzie byle sprzątaczkę stać na wynajem mieszkania i to dwupokojowego za 25-30% pensji i to z opłatami. To nie PRL, gdzie pracę przyznawano wedle wykształcenia i lokowano w hotelu robotniczym. A jak ktoś czekał 5 lat na mieszkanie spółdzielcze to dopiero był skandal i niesprawiedliwość. Nie porównuj dzisiejszych czasów wyzysku do tych sprzed lat. Żyło się bidnie, ale na wszystkomstarczało. Obecnie tylko 25% społeczeństwa stać na samodzielność. Inni próbują szczęścia zagranicą. :(
Rozwiń
Gość
Gość (2 marca 2017 o 09:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za moich czasów brakowało miejsc w szkołach. W klasie było 34 osoby a teraz szkoły proszą się żeby ich szkołę wybrano, bo zniknie. Smutne to bardzo. Stach pomyśleć co to będzie za kolejnych kilkanaście lat, kiedy wyż demograficzny będzie na emeryturach. Czyj to wina? Moim zdaniem głównym winowajcą jest antykoncepcja i kobiety. Znam sporo zmanierowanych kobiet, które nie chcą i nie chciały mieć dzieci. Sens życia to przekazanie genów, dorobku kultury i doświadczenia. Nie wiem co za feministyczny kretyn wymyślił nie robić dzieci, bo po co ktoś inny za nas to zrobi? A może przyjadą inni prawda...? Częstym argumentem jest, bo bieda, bo małe zarobki, bo sytuacja w domu czy w kraju taka zła. Polska to duży i bogaty kraj tylko wam wmawiają zaborcze media, że jest inaczej, kompleksów nawkładają do pustych łbów. Ludzie wyłączcie telewizory i wyjdźcie z domu! Sporo w życiu widziałem są małe i duże, biedne i bogate kraje, ale są dumne się swojego dziedzictwa i pochodzenia. A u nas większość wstydzie sę własnego kraju, ba donosi na ojczyznę dawnym zaborcom, powtarza to co w gooownoprawda o polactwach wypisują.
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2017 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tym basenem to nie jest tak fajnie jak by mogło być ciągle coś nie gra a i Hala nie jest dostępna tak jak młodzież by chciała. Zajęcia tam ma tak naprawdę po kilka grup na raz. Wielki chaos a nie sport no chyba ze zajęcia mają siatkarki z SOSu.
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2017 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jako absolwent polecam z całego serca tą szkołę!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!