Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 sierpnia 2016 r.
14:00

Lublin: Pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę (zdjęcia, wideo)

Autor: Zdjęcie autora ask
2 22 A A

Około 2,5 tysięcy osób podzielonych na 19 kolumn wyszło wczoraj spod Archikatedry Lubelskiej na Jasną Górę. Pierwszego dnia do pokonania mieli 25 kilometrów. W sumie przejdą ponad 300 kilometrów. Cel osiągną 15 sierpnia, w święto Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Tym razem na szlak wyrusza tylko mój mąż. Będzie modlił się za całą naszą rodzinę – mówiła Ewa Janicka, która razem z 2-miesięczną Mają odprowadzała małżonka. – Przez trzy ostatnie lata chodziliśmy razem, ale teraz zdecydowałam się zostać w domu z dzieckiem. Wiem, że wiele rodzin zabiera pociechy ze sobą, ale nasza córka jest za mała na takie wyzwania. Będziemy wspierać młodego tatę modlitwą, a za rok, być może, pójdziemy już razem.

Dla wielu pielgrzymów z Lubelszczyzny nie są to pierwsze duchowe przeżycia w tym roku.

- Dopiero wróciłam ze Światowych Dni Młodzieży. Wyprałam ubrania, przepakowałam plecak i wyruszam na Jasną Górą – przyznawała 19-letnia Marta Humeniuk-Malik. – Spotkanie z papieżem było dla mnie ogromnym przeżyciem, dlatego nie chcę już wracać do zwykłego codziennego życia. Stąd szybka decyzja o przyłączeniu się do pątników. Chcę się jeszcze w mojej wierze umocnić, ale też sprawdzić siebie, bo to będzie bardzo trudne wyzwanie.

Kto na pielgrzymkę nie zdążył się zapisać, ma na to jeszcze szansę. Przy przejściu przez ul. Królewską i Krakowskie Przedmieście pielgrzymki skandowano "Chodźcie z nami!". - Do pielgrzymki można dołączyć w każdej chwili – zachęca ks. Mirosław Ładniak, przewodnik wyprawy. - Wiem, że bywa trudno z urlopami, dlatego tym bardziej zachęcam do odwiedzania nas w weekendy, czy w dniu samego wejścia na Jasną Górę.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa "Miłosierni jak Ojciec".  Pielgrzymom towarzyszą dwie główne intencje: o duchowe owoce przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży oraz dziękczynienie za dar KUL w perspektywie setnej rocznicy jego powstania.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 07:08
Dlaczego pod wypocinami o księdzu pijaku komentarze zostały wyłączone?
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2016 o 18:38
jak już tam będziecie 15 ,to dopilnujecie koniecznie ,żeby wniebowzięcia dostąpił rydzyk,katabasa z wozu ,koniom lżej
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC / 5 sierpnia 2016 o 11:48
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4) Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2016 o 18:25
czemu te stare torby tak q-rwa zawodzom?
Avatar
hehe / 4 sierpnia 2016 o 18:24
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Wszystko pięknie ale na co wlec ze sobą małe dzieci ? by czerniaka od słońca dostały czy żylaków za młodu ? Ludzie są nadal głupi i nie zdają sobie sprawy ze szkodliwości słońca dla małych dzieci
stokroć jest gorszy czad umysłowy i zrycie beretu za młodu
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2016 o 11:24
Biedne są te dzieci ciągnięte na siłę ale cóż one mają do powiedzenia.
Avatar
3,14etrońka / 4 sierpnia 2016 o 07:16
Ja idę w grupie socjologicznej razem z Czubami.
Avatar
..... / 4 sierpnia 2016 o 07:12
DOBRZE WSŁUCHUJCIE SIĘ W ( MODLITWY) KIEROWCÓW, DO WAS SKIEROWANE
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2016 o 22:39
Bardzo piękne wydarzenie! Jesteśmy z Wami duchem. I modlitwą:))
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2016 o 21:49
ale inteligientne komentarze.................
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 07:08
Dlaczego pod wypocinami o księdzu pijaku komentarze zostały wyłączone?
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2016 o 18:38
jak już tam będziecie 15 ,to dopilnujecie koniecznie ,żeby wniebowzięcia dostąpił rydzyk,katabasa z wozu ,koniom lżej
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC / 5 sierpnia 2016 o 11:48
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4) Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2016 o 18:25
czemu te stare torby tak q-rwa zawodzom?
Avatar
hehe / 4 sierpnia 2016 o 18:24
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Wszystko pięknie ale na co wlec ze sobą małe dzieci ? by czerniaka od słońca dostały czy żylaków za młodu ? Ludzie są nadal głupi i nie zdają sobie sprawy ze szkodliwości słońca dla małych dzieci
stokroć jest gorszy czad umysłowy i zrycie beretu za młodu
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2016 o 11:24
Biedne są te dzieci ciągnięte na siłę ale cóż one mają do powiedzenia.
Avatar
3,14etrońka / 4 sierpnia 2016 o 07:16
Ja idę w grupie socjologicznej razem z Czubami.
Avatar
..... / 4 sierpnia 2016 o 07:12
DOBRZE WSŁUCHUJCIE SIĘ W ( MODLITWY) KIEROWCÓW, DO WAS SKIEROWANE
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2016 o 22:39
Bardzo piękne wydarzenie! Jesteśmy z Wami duchem. I modlitwą:))
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2016 o 21:49
ale inteligientne komentarze.................
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 8

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 2

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 5

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria