poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Podzielili pieniądze na imprezy w dzielnicach

Dodano: 27 grudnia 2016, 07:44
Autor: Dominik Smaga

Rozstrzygnięty został konkurs na miejskie dotacje do wydarzeń kulturalnych o dzielnicowym zasięgu. Do organizatorów tych imprez trafić ma nieco ponad milion złotych.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Największą kwotę, 42 tys. zł przyznano na VII edycję projektu „Różny wiek – podobne pasje”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Wspierania Kultury Dzielnicy Czechów – „Rondo”. Do tego stowarzyszenia trafi w sumie 60 tys. zł, bo miasto przyznało mu też dotację na projekt „Kultura w Miniaturze”.

Po 36 tys. zł przekaże miasto Polskiemu Towarzystwu Mieszkaniowemu na całoroczną działalność Domu Kultury Kalinowszczyzna. Identyczne wsparcie przyznano Kulturze Czubów na wydarzenia w czterech klubach osiedlowych: na Skarpie, Łęgach, Błoniach i Rucie. Na każdy z klubów trafi po 36 tys., co oznacza, że Kultura Czubów otrzyma 144 tys. zł.

Z miejskich funduszy dotowana będzie działalność Fantastycznego Centrum Kultury prowadzonego przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”, które otrzyma 35 tys.

Ani grosza „Cytadela Syriusza” nie dostała za to na Niepubliczną Bibliotekę Fantastyczną im. Stanisława Lema, na KISS – Klub Integracyjny Super Seniora i Akademię Fantastyki. Nie są to jedyne projekty, które nie znalazły wystarczająco dużo uznania w oczach komisji dzielącej pieniądze. Dotacji nie przyznano też m.in. na Warsztaty Komiksu 700 (Fundacja 8kolor), Kawiarenkę Kulturalną (fundacja „Karuzela”), Dzielnicowy Dzień Dziecka (Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin), czy też Kulturalne Gry Terenowe (Kościół Chrystusowy Hosanna).

Wróćmy jeszcze do tych, którym pieniądze przyznano. W wykazie dotacji znajdziemy m.in. 30 tys. zł na Objazdową Galerię Sztuki ZPAP (Związek Polskich Artystów Plastyków), 27 tys. zł na Dzielnicowe Laboratorium Kultury 2017 (Fundacja Sztukmistrze), czy też 23 tys. zł na Akademię Inspiracji 2017 (fundacja Kreadukacja). Prawie 24 tys. zł trafią do parafii przy Bazylianówce na Rodzinalia i piknik kończący wakacje.

Kwotą 22 tys. zł miasto postanowiło wesprzeć projekt LubARTowska 2017 realizowany przez Europejską Fundację Kultury Miejskiej, która dostanie też 18 tys. zł na dokumentację tego, co pozostało nam po słynnych Lubelskich Spotkaniach Plastycznych.

nieskandal
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

nieskandal
nieskandal (27 grudnia 2016 o 17:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale ta fundacja działa W Lublinie...  
Rozwiń
Gość
Gość (27 grudnia 2016 o 09:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do poprzednika - nigdy nie będzie tak, że wszyscy chętni się załapią na dotację i trzeba się z tym pogodzić
Rozwiń
Gość
Gość (27 grudnia 2016 o 09:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To SKANDAL. że WARSZAWSKA " Europejska fundacja Kultury Miejskiej" dostała az 40 000zł na działalność związaną z ulicą LUBARTOWSKĄ w LUBLINIE, a inne organizacje OBYWATELI LUBLINA nie dostały NIC !! ZERO !! WSTYD !!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!