Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 sierpnia 2017 r.
19:33

Lublin: Powstało najdłuższe graffiti w Polsce (wideo, zdjęcia)

299 44 A A

Na weekend do Lublina zjechało ok. 160 artystów z wielu krajów. Pracowali na murze przy nowym odcinku al. Solidarności

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Meeting of Styles to cykliczna impreza, której poszczególne odsłony każdego roku organizowane są w kilkunastu miastach na całym świecie. Do Polski największy na świecie festiwal poświęcony graffiti po raz pierwszy zawitał 15 lat temu, a od 2011 roku regularnie gości w Lublinie.

W tym roku impreza odbyła się w nowej lokalizacji: na ścianach wzdłuż nowego odcinka al. Solidarności, gdzie w weekend powstała półtorakilometrowa ściana z graffiti; najdłuższe graffiti w Polsce.

Do Lublina zjechali m.in. artyści z Polski, Niemiec Włoch, Bułgarii, Francji i Meksyku. Przygotowania do imprezy trwały ponad osiem miesięcy.

Czytaj więcej o:

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszkaniec Sławina / 7 sierpnia 2017 o 11:56
+1
osoby które wydały zgodę na te bohomazy powinny teraz w czynie społecznym doprowadzić obiekt do stanu pierwotnego - oczywiście nie wydając publicznych pieniędzy
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 09:42
+1
Nie ma wątpliwości że to wygląda koszmarnie!! Same grafiki (niektóre) są same w sobie ladne ale jako całość jest ohydne , niespójne i wygląda jak zwykłe bohomazy. A żal mnie ściska jak pomyślę że taki sam los czeka nowe piękne wiadukty nad Gen Ducha. Jak można tak szpecić miasto???!!! Czy to się naprawdę podoba naszemu włodarzowi Żukowi ???? Jeszcze można zrozumieć takie coś na starych zdewastowanych obiektach ale kto zezwolił na dewastacje nowych , pachnących świeżością!!!
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 09:23
+1
wcześniej....to były przypadkowe na dziko malowane graffiti i to były bohomazy, pojedź teraz ..to ma jakiś sens, tutaj na filmie nie ma tych extra, pójdź zobacz, potem pisz !!! i wygłaszaj swoje mądrości !!!
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2017 o 23:55
+1
Powinno się ukarać osoby, które wydały zezwolenie na taką dewastację nowych obiektów i obciążyć ich kosztami przywrócenia do stanu pierwotnego!!! Ten ratusz nad niczym nie panuje! To jest SKANDAL! Wandalizm, demoralizacjia, niszczenie naszego mienia!
Avatar
gosc / 6 sierpnia 2017 o 22:42
+1
undefined napisał:
Wcześniej wyglądało elegancko, teraz patologicznie
  zgadzam się z tobą
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2017 o 22:13
+1
Graffiti bywa sztuką ale to są niestety tylko infantylne bazgroły.
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2017 o 21:30
+1
Ten cudowny, autystyczny iwent powinien mić jakiś chwitliwy nejm czy inny dżingiel, żeby był efekt Łoł!, moja propozycja: "na chu.ju se namaluj!"
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2017 o 20:56
+1
Może ja się nie znam na sztuce nowoczesnej,ale dla mnie to nie jest sztuka a najzwyczajniejsze w świecie bazgroły które szpecą ten nowiutki nie dawno wybudowany wiadukt i mur oporowy.Ten kto wydał na to swoją zgodę teraz powinien za własne pieniędzy te bazgroły zamalować
Avatar
~~ / 6 sierpnia 2017 o 20:38
+1
Wugląda okropnie! Mam nadzie, że przywrócą stan pierwotny. Kto na do dał pozwolenie?
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2017 o 20:06
+1
Wcześniej wyglądało elegancko, teraz patologicznie
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2017 o 12:39
Wowww ale fajna inicjatywa:] Kolorowe rysunki dzieła sztuki niosące przekaz:} Brawo Lublin za taka fajną imprezę i otwartą galerię sztuki:] pokłony w kierunku miasta i organizatorów
Avatar
XXI century artists are now for all / 10 sierpnia 2017 o 20:32
undefined napisał:
Co to za koszmary na tych murach. Jaki debil się na to zgodził. Prokuratura powinna wykryć winnego tego zniszczenia mienia państwowego i ukarać przykładowo.
Polecam powrót do świata realnego. Pozwolenie na imprezę legalnie wydane - inaczej nie można było tego zorganizować. Prokuratura ma ważniejsze rzeczy niż nakaz zamalowania szarą farbą półtorej kilometra muru oporowego.
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2017 o 09:23
-1
Co to za koszmary na tych murach. Jaki debil się na to zgodził. Prokuratura powinna wykryć winnego tego zniszczenia mienia państwowego i ukarać przykładowo.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 23:28
-1
Lewacka kultura niszczenia i ośmieszania wartośći kultury łacińskiej - zgodnie z wytycznymi planu NWO. Mamy kretów rezydentów, żydolewaków w ratuszu?
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 21:24
-1
może nazwisko idioty urzędnika , który to zaakceptował
Avatar
Gucio / 8 sierpnia 2017 o 21:20
prawdziwa zmiana napisał:
undefined napisał:
No pogratulować pomysłu tym, którzy wydali pozwolenie na zapaćkanie nowiutkiej ściany nasypu drogi dojazdowej do obwodnicy. Od strony skansenu po prostu koszmar... ZAISTE WIELCY ARTYŚCI MALARZE ZJECHALI DO LUBLINA!!! same Michały Anioły i Rubensy... A za rok proponuję zorganizować malowanie zewnętrznych ścian zamku lubelskiego! Dużo płaskich powierzchni jest też na ścianach CSK oraz na nowym terminalu lotniska w Świdniku! Jeszcze raz SERDECZNE GRATULACJE pomysłowości!
Zauważ, że te ściany są prawie niewidoczne z daleka. Porównywać to do malowania Zamku albo czyjegoś domu jest pomyłką. Z drugiej strony - moim zdaniem nie da się tego zatrzymać - i bardzo dobrze, bo ludzie mają jakieś hobby, pomysły, spotykają się w naprawdę świetnej atmosferze, żeby popracować, wypowiedzieć się w swój sposób (nawet jeśli to się komuś nie podoba). I jest to lepsze niż siedzenie na dzielni i rozwalanie butelek z nudy.
"  nie da się tego zatrzymać " - niestety. małpowanie  subkultury marginesu made in USA idzie Polakom wyjątkowo dobrze. jest to min. wynik  promocji tej subkultury przez media. traktowanie mazania po ścianach jako sztuki, kalectwa muzycznego w postaci muzyki tej subkultury. jak od małego dziecka uczy się mazać po chodniku, po twarzy , po ścianie ( warsztaty dla małych dzieci !!! ) to czego się spodziewać ? w przestrzeni publicznej , a więc sferze dotykającej wszystkich nie można robić - jak to się wydaje wielu osobom  wszystkiego.
"  nie da się tego zatrzymać " - niestety. małpowanie  subkultury marginesu made in USA idzie Polakom wyjątkowo dobrze. jest to min. wynik  promocji tej subkultury przez media. traktowanie mazania po ścianach jako sztuki, kalectwa muzycznego w postaci muzyki tej subkultury. jak od małego dziecka uczy się mazać po chodniku, po twarzy , po ścianie ( warsztaty dla małych dzieci !!! ) to czego się spodziewać ? w przestrzeni publicznej , a więc sferze dotykającej wszystkich nie można robić - jak to się wydaje wielu o... rozwiń
Avatar
prawdziwa zmiana / 8 sierpnia 2017 o 19:46
undefined napisał:
No pogratulować pomysłu tym, którzy wydali pozwolenie na zapaćkanie nowiutkiej ściany nasypu drogi dojazdowej do obwodnicy. Od strony skansenu po prostu koszmar... ZAISTE WIELCY ARTYŚCI MALARZE ZJECHALI DO LUBLINA!!! same Michały Anioły i Rubensy... A za rok proponuję zorganizować malowanie zewnętrznych ścian zamku lubelskiego! Dużo płaskich powierzchni jest też na ścianach CSK oraz na nowym terminalu lotniska w Świdniku! Jeszcze raz SERDECZNE GRATULACJE pomysłowości!
 Zauważ, że te ściany są prawie niewidoczne z daleka. Porównywać to do malowania Zamku albo czyjegoś domu jest pomyłką. Z drugiej strony - moim zdaniem nie da się tego zatrzymać - i bardzo dobrze, bo ludzie mają jakieś hobby, pomysły, spotykają się w naprawdę świetnej atmosferze, żeby popracować, wypowiedzieć się w swój sposób (nawet jeśli to się komuś nie podoba). I jest to lepsze niż siedzenie na dzielni i rozwalanie butelek z nudy.
 Zauważ, że te ściany są prawie niewidoczne z daleka. Porównywać to do malowania Zamku albo czyjegoś domu jest pomyłką. Z drugiej strony - moim zdaniem nie da się tego zatrzymać - i bardzo dobrze, bo ludzie mają jakieś hobby, pomysły, spotykają się w naprawdę świetnej atmosferze, żeby popracować, wypowiedzieć się w swój sposób (nawet jeśli to się komuś nie podoba). I jest to lepsze niż siedzenie na dzielni i rozwalanie butelek z nudy. rozwiń
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 18:58
No pogratulować pomysłu tym, którzy wydali pozwolenie na zapaćkanie nowiutkiej ściany nasypu drogi dojazdowej do obwodnicy. Od strony skansenu po prostu koszmar... ZAISTE WIELCY ARTYŚCI MALARZE ZJECHALI DO LUBLINA!!! same Michały Anioły i Rubensy... A za rok proponuję zorganizować malowanie zewnętrznych ścian zamku lubelskiego! Dużo płaskich powierzchni jest też na ścianach CSK oraz na nowym terminalu lotniska w Świdniku! Jeszcze raz SERDECZNE GRATULACJE pomysłowości!
Avatar
... / 8 sierpnia 2017 o 13:15
undefined napisał:
wcześniej....to były przypadkowe na dziko malowane graffiti i to były bohomazy, pojedź teraz ..to ma jakiś sens, tutaj na filmie nie ma tych extra, pójdź zobacz, potem pisz !!! i wygłaszaj swoje mądrości  !!!
 bylem widzialem...obrzydliwe to nie jest sztuka. twarze demoniczny. straszy 
Avatar
Ada / 8 sierpnia 2017 o 13:10
Okropne. Twarze straszące dzieci. brzydkie 
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 3 1

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 3 1

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 24 16

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 16 5

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 202 22

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 1

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!