czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: To największa miejska inwestycja w tym roku. Zobacz świeże zdjęcia z drona

Dodano: 9 listopada 2017, 15:40
Autor: pab

Trwa budowa przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino na odcinku od ul. Wojciechowskiej do al. Solidarności. Zobacz najświeższe zdjęcia inwestycji z drona.

Nowa droga będzie mieć 1,2 km długości i stanie się częścią trasy prowadzącej ruch do obwodnicy Lublina przez ul. Jana Pawła II i Armii Krajowej.

W tej chwili wykonawca ma już za sobą m.in. dużą część prac związanych z branżą mostową.

– Wszystkie cztery obiekty mostowe, dwa wiadukty w ciągu ul. Nałęczowskiej i dwie estakady nad Suchą Doliną, mają już zakończone betonowanie konstrukcji. To było kluczowe, aby zdążyć z tymi pracami przed zimą i plan udało się zrealizować. Ma to ogromne znaczenie dla zakresu prac jaki zostanie do wykonania w roku przyszłym – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta Lublin.

Poza tym trwają już także prace przy pięciu z siedmiu murów oporowych. Na wszystkich łącznicach jest już podbudowa i warstwa wiążąca. Podbudowa i warstwa wiążąca jest też już ułożona na kilku odcinkach trasy głównej oraz na drodze serwisowej ul. Wojciechowskiej.

Nowa dwupasmowa droga ma być gotowa do kwietnia 2018 r. Budowa ma kosztować 87,5 miliona zł. 

ZdjęciaMarcin Tarkowski / Piximo.pl

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 listopada 2017 o 17:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pieniądze wydane na usprawnienie ruchu zostały zmarnowane, ten system nie działa, jak ktoś jeździ po Polsce to wie że powinno działać lepiej..
Rozwiń
Gość
Gość (17 listopada 2017 o 14:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gro inwestycji Lublina jest dla kierowców. A korki jak były tak są. Po wybudowaniu obwodnicy miały zniknąć korki z Kraśnickich. Widać, że trzeba zbudować jeszcze jedną obwodnicę. Coś te inwestycje drogowe są zdaje się bez sensu i nic nie poprawiają życia w mieście
Rozwiń
Gość
Gość (17 listopada 2017 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To teraz kolej na wschodnią część Lublina. Aby skrócić przejazd od strony Łęcznej w kierunku Przemyśla. Budowa ul. Kasprowicza, wiadukty w ciągu ul. Grygowej, nowy odcinek od Męczenników Majdanka do ul. Głuskiej i dalej do ul. Abramowickiej. I ruch w centrum zmniejszy się o połowę.
Rozwiń
Gość
Gość (17 listopada 2017 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak każdy projekt budowlany w tym mieście i drożej tym lepiej (z Misia wiemy dlaczego). Jak zwykle drogie i bezsensowne rozwiązania np 4 pasmowa nałęczowska z pełnym węzłem a z drugiej strony 1 pasmowe rondo a od wojciechowskiej światła. Czy tylko ja widzę to marnowanie kasy.
Rozwiń
Gość
Gość (16 listopada 2017 o 00:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jechałem tamtędy rowerem i już widać, że nachył jezdni jest zrobiony odwrotnie do kierunku zakrętu !!! Robią nowe i od razu spier..one ...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!