Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lutego 2017 r.
17:21

Lublin: Tutaj będą chciały rodzić wszystkie kobiety. Oddziały w szpitalu po remoncie

Autor: Zdjęcie autora kp
706 11 A A

Elektrycznie sterowane łóżka, fotele do kangurowania i nowoczesny sprzęt. Tak wyglądają teraz oddział noworodków i wcześniaków oraz oddział położniczy z odziałem patologii ciąży w szpitalu wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie. W tym tygodniu przyjmą pierwszych pacjentów.

Aktualizacja artykułu: 26 lutego 2017 r. 20:32
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To kolejny etap modernizacji szpitala. W ubiegłym roku oddaliśmy po remoncie przychodnię ginekologiczną. Naszą ideą jest stworzenie opieki koordynowanej. Chcemy, żeby pacjentki miały dostęp do kompleksowych świadczeń za darmo – mówi Marzena Kowalczyk, dyrektor szpitala Jana Bożego. – W tym momencie zarówno dzieci jak i mamy mają zapewnioną najwyższą jakość świadczeń. Nowa infrastruktura to XXI wiek. Do dyspozycji pacjentek są sale jedno lub dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym.

Remont oddział noworodków i wcześniaków oraz oddziału położniczego z odziałem patologii ciąży kosztował ok. 4,2 mln zł i został sfinansowany ze środków samorządu województwa lubelskiego. Kolejne 1,2 mln zł ze środków własnych szpitala poszedł na nowoczesny sprzęt medyczny m.in. aparat USG do badań kardiologicznych dla noworodków, aparat EKG, kardiomonitory, inkubatory. Są też elektrycznie sterowane łóżka dla pacjentek oraz fotele do kangurowania (to bezpośredni kontakt skóry matki i dziecka, uspokaja je, daje poczucie bezpieczeństwa, łagodzi stres poporodowy – red.).

– Jesteśmy ośrodkiem III stopnia referencyjności w opiece perinatologicznej i neonatologicznej, co oznacza, że trafiają do nas najcięższe przypadki. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi specjalistyczna opieka, którą zapewnia wykwalifikowany zespół będzie na bardzo wysokim poziomie – zapewnia lek. med. Grażyna Pyszycka-Tymoszuk, która kieruje oddziałem noworodków i wcześniaków.

Oddział ten posiada cztery stanowiska intensywnego nadzoru, sześć opieki ciągłej, sześć stanowisk opieki pośredniej nad noworodkiem. Jest też pokój dziennego pobytu dla matek, który umożliwia kontakt z dziećmi wymagającymi dłuższej hospitalizacji.

– Po tym remoncie w ramach modernizacji zostanie nam jeszcze część diagnostyczna i drogi dojazdowe. Mamy nadzieję, że i tym razem samorząd udzieli nam wsparcia – mówi Marzena Kowalczyk.

– Miałem okazję oglądać oddziały ginekologiczno-położnicze w Japonii, która kojarzy nam się z bardzo zaawansowaną technologią i muszę przyznać, że poziom w szpitala Jana Bożego jest taki sam albo nawet wyższy – mówi Arkadiusz Bratkowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia. – Jeśli jednostka tak funkcjonuje, to na pewno znajdą się pieniądze na kontynuację modernizacji.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 12:53
że poziom w szpitala Jana Bożego.... Tak mówi Bratkowski?Czyżby był na bakier z polszczyzną?
Avatar
Monika / 26 lutego 2017 o 20:18
Ja na Lubartowskiej urodziłam dwoje dzieci i zlego słowa nie mogę powiedzieć. I kazdemu polecam!
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 21:22
Sam szpitel jest teraz naprawdę przystosowany do humanitarnego porodu, gorzej z personelem, ktoremu brakuje zwyklej empatii. Na porodowce położne to swietne babki, cieplo je wspominam, zwlaszcza rudowlosa Panią Grażynke. Po przejsciu na położnictwo zaczyna sie koszmar, położne i pielęgniarki zamiast pomoc mlodej matce, czesto zagubionej w nowej sytuacj, obolalej, wymenczonej fizycznie i psychicznie, traktuje ją przedmiotowo. Nie interesuje ich pacjent ani dziecko, najlepiej to przesiedziec w pokoju pielęgniarek cala zmiane.
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 20:48
Ludzie muszą być jeszcze odpowiedni znający się na rzeczy i empatyczni a nie cyborgi które czekają tylko aż się w kieszeń wsadzić,to powszechnie znane a potem protestują i narzekają jak to mało zarabiają, pielęgniarki mają prawie 5tys a płaczą że 1600zł,obluda
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 20:16
Czy ta pani na zdjeciu juz rodzi?
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 20:13
Brawo dla Pana Marszałka Bratkowskiego, dzięki jego staraniom widać zmiany na lepsze w naszej wojewódzkiej służbie zdrowia.
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 19:33
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Manifestacja w obronie niezawisłości sądów - Lublin, 25.02.2017 w sobotę o godz. 12:00 przy Sądzie Okręgowym w Lublinie, Krak. PRzedmieście 43
Avatar
Xxx / 24 lutego 2017 o 19:23
Opieka jest tu beznadziejna nikomu nie polecam! Lekarze bez uczuć za nic nie biorą odpowiedzialności i niczym sie nie interesują każdy mówi co innego nie można się dowiedzieć niczego o własnym zdrowiu i przede wszystkim dziecka znieczulica kompletna. Nowy sprzęt i ładne sale niczego tu nie zmienią 
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 19:11
Zgadzam się to bydynek.sprzęt ok.super ale. ważni są lekarze!! Którzy sam tam kiepscy!! Miałam "przyjemność" trafić do tego szpitala i poronic.. można by było książkę napisać o znieczulicy lekarzy i personelu- z empatia i sercem przyszła jedna pielęgniarka, gdyby nie ona pewnie bym się tam wykonczyla, bo straciłam przytomność i ona mnie znalazła.
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 18:26
Pogratulować autorowi-idiocie. Sprzęt nie pomaga rodzić. Ludzie.
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 12:53
że poziom w szpitala Jana Bożego.... Tak mówi Bratkowski?Czyżby był na bakier z polszczyzną?
Avatar
Monika / 26 lutego 2017 o 20:18
Ja na Lubartowskiej urodziłam dwoje dzieci i zlego słowa nie mogę powiedzieć. I kazdemu polecam!
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 21:22
Sam szpitel jest teraz naprawdę przystosowany do humanitarnego porodu, gorzej z personelem, ktoremu brakuje zwyklej empatii. Na porodowce położne to swietne babki, cieplo je wspominam, zwlaszcza rudowlosa Panią Grażynke. Po przejsciu na położnictwo zaczyna sie koszmar, położne i pielęgniarki zamiast pomoc mlodej matce, czesto zagubionej w nowej sytuacj, obolalej, wymenczonej fizycznie i psychicznie, traktuje ją przedmiotowo. Nie interesuje ich pacjent ani dziecko, najlepiej to przesiedziec w pokoju pielęgniarek cala zmiane.
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 20:48
Ludzie muszą być jeszcze odpowiedni znający się na rzeczy i empatyczni a nie cyborgi które czekają tylko aż się w kieszeń wsadzić,to powszechnie znane a potem protestują i narzekają jak to mało zarabiają, pielęgniarki mają prawie 5tys a płaczą że 1600zł,obluda
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 20:16
Czy ta pani na zdjeciu juz rodzi?
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 20:13
Brawo dla Pana Marszałka Bratkowskiego, dzięki jego staraniom widać zmiany na lepsze w naszej wojewódzkiej służbie zdrowia.
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 19:33
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Manifestacja w obronie niezawisłości sądów - Lublin, 25.02.2017 w sobotę o godz. 12:00 przy Sądzie Okręgowym w Lublinie, Krak. PRzedmieście 43
Avatar
Xxx / 24 lutego 2017 o 19:23
Opieka jest tu beznadziejna nikomu nie polecam! Lekarze bez uczuć za nic nie biorą odpowiedzialności i niczym sie nie interesują każdy mówi co innego nie można się dowiedzieć niczego o własnym zdrowiu i przede wszystkim dziecka znieczulica kompletna. Nowy sprzęt i ładne sale niczego tu nie zmienią 
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 19:11
Zgadzam się to bydynek.sprzęt ok.super ale. ważni są lekarze!! Którzy sam tam kiepscy!! Miałam "przyjemność" trafić do tego szpitala i poronic.. można by było książkę napisać o znieczulicy lekarzy i personelu- z empatia i sercem przyszła jedna pielęgniarka, gdyby nie ona pewnie bym się tam wykonczyla, bo straciłam przytomność i ona mnie znalazła.
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 18:26
Pogratulować autorowi-idiocie. Sprzęt nie pomaga rodzić. Ludzie.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 1

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 10

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 3

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 30 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 182 39

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 2 13

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 49 54

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 3

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 17 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 18 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 42 11

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!